Je v poriadku, ak 8 - týždňové bábo kaká raz za deň?

pizik
9. jan 2011

Je v poriadku ak 8 týždňové bábo kaká len raz za deň? Doteraz mal zakakanú skoro každú plienku a už druhý deň kaká len raz za deň. Pri kojení a aj v spánku je veľmi nekľudný, stále rozhadzuje ručičkami, kope nôžkami. Skoro každé poprdkanie sprevádza plač. Nemôže mať problém s vykakaním? Čo mu môže pomôcť?

ela2710
9. jan 2011

@pizik ahoj, je to uplne normalne, deti nemusia kakat aj tyzden, a je to normalne, niektore kakaju denne niekolkokrat a niektore menej, cudujem sa, ze ta nto neupozornili v nemocnici ani na poradni, mne furt opakovali ako sa nemam zlaknut, ked aj niekolko dni nebude kakat...dvojmesacne dieta uz nie je take mimino, co vsetko hned vykaka, uz sa mu robia aj tukove zasoby 😉 a ked place, kup ESPUMISAN L pre dojcata, mozno ma problem s vetrami, kazdopadne pomaha to proti nafukovaniu, niektory kupuju SAB SIMPLEX, ale nam veru nezabral, preto radsej skus ten espumisan, par kvapiek a problem vyrieseny 😉 , moj maly sice nikdy neplakal pri prdkani ani pri kakani, ale mal nafuknute brusko, co skonstatovali aj na poradni, davali sme mu ho asi tyzden, potom sme prestali a uz sa mu nenafukuje, takze uz ani netreba 🙂

A ak mu treba kakat, a ma s tym problemy co je inak u chlapcov castejsie ako u dievcat, pocvic mu s nozickami, alebo mu hladkaj brusko, mozes mu ho masirovat mastickou PUPIK, ta tiez pomaha a tiez mozes skusit feniklovy cajik, my sme davali znacku hipp

lublana1
9. jan 2011

...je to uplne normalne, ked nekaka viackrat za den... ani kazdy den nemusi... podla mna ma koliku, tak skus kvapky Espumisan, alebo Sab simplex, nam pomohol prave Sab, ale viem, ze niektore mamicky kupuju este Infacol... a este by som skusila aj probiotika, nam velmi pomohli, kvapky Biogaia... a ako pisala ela, skus cvicit nozickami, masirovat brusko... a niektorym pomohol aj kostkovy vankusik, ktory sa nahrieva v mikrovlnke...

burina111
9. jan 2011

ahoj, tak ak kojíš, materské mlieko je bezzvyškové a tak nemusí kakať každý deň a ani viac krát za deň. ak stolica nie je zelená a nejaká zapáchajúca, všetko ok. a s tým nekľudom, chlapci majú častejšie koliku ako dievčatká..ja som synovi dávala espumisan L kvapky, masť pupik na bruško a rektálnu rúrku....koliky mal od narodenia najdlhšie do 3,5 mesiaca, potom všetko prešlo....

vuvuzela
9. jan 2011

zjavne ma koliku. skus infacol, alebo espumisan.. je uplne normalen ze kaka raz za den..

liv1
9. jan 2011

nam zaberal sab simplex. a tiez sa mala dobre vyprdkala ked bola na brusku. skus cvicit s nozickami a jemne masirovat brusko v smere hodinovych ruciciek.

theo
9. jan 2011

ahojte, moj nekakal 13 dni a lekarky po vysetreni potvrdili, ze je to v uplnom poriadku. Ak kojis, je to normalne pokial cura kazdy den. Teraz zase uz 5 dni nic, takze uvidim dokedy vydrzi🙂 Neboj sa , pokial nema tvrde brusko a neboli ho na dotyk.

bobocka
9. jan 2011

kojene deticky nemusia kakat aj par dni a je to uplne ok.ale nekojene myslim by mali mat aspon jednu stolicu denne.ak kojis a vidis,ze ma dietatko problem sa vykakat,tak si preber to co jes a mozno nejaka surovina na neho posobi tak,ze ho zapeka.8 tyzdnove babo moze mat kludne koliku,aj moj maly mal.nam pomohla masaz bruska kremom pupik,za 2euri ho kupis v kazdej lekarni.ma to taku jemnu mentolovu vonu.http://www.lekarnaparizska.cz/hbf-detsky-e... trosku pocvic s nozickami,zohni v kolienkach a jemne tlac tak na brusko.babo z toho vyrastie.len treba na to pevne nervy.kolika byva vacsinou v ten isty cas .moj maly vzdy vecer plakaval.cez den vobec a ani v noci.pomaha aj infacol 🙂

leile
10. jan 2011

Ahoj, my kakame raz za tyzden a je to normalne, ale akmas pocit, ze je babatko nespokojne, krci krcovito nozickami a nema vetry tak vtedy mi pomohla rektalna rurka, masaz bruska
http://www.akosatorobi.sk/video/413/detska-koli...
snad som pomohla 🙂 zelam vela stastia🙂

mircalla
10. jan 2011

Mnohe deti kakaju malo a aj potom ked su o malo vacsie len raz za par dni. Ale podla priznakov moze ist o koliku. Takze postupuj ako ti radili baby. Maly mi kakal, napriek tomu mal koliku, nastastie len asi 2-3 tyzdne. Pomohol espumisan.Kazdemu pomaha daco ine.
Po 3 mesiacoch by sa to malo spravit, nam sa to upravilo nastasie skor. Drzim palce

zuzka1008
10. jan 2011

asi ho boli bruško skus masaž alebo cvicenie, u nas to pomaha. A s tym kakanim to je ok 🙂 kojene deti kakaju aj 1x za 2 týž, mm sa skoro cele vstrebava

krasnulka
10. jan 2011

@pizik my sme mali problem velmi dlho s kakanim aj s prdkanim. Ked sa mala nemohla vykakat, museli sme ju "zdarat" aby to vytlacila. Detska lekarka mi poradila kvapky BioGaia, po 2 dnoch uzivania sa sama rozkakala, nemala uz ziadny problem a po mesiaci sme kvapky vysadili a tak sa jej to kaknie upravilo, ze už nemala problem. Ak sa nemoze vyprdkat, velmi nam pomohla mast PUPIK, kupis ho v kazdej lekarni za cca 1,50 eur. Je to urcene pre deti od narodenia, s tym pomasirujes brusko a o chvilu pocujes tie "strely" 😀

son1cka
12. jan 2011

My kakame asi raz za 4-5dni, denne davam Espumisan L - cca 3x denne 8kvapiek + frcime na Pupiku, cvicenie s nozickami a masaz bruska. Ked uz vidim, ze sa fakt chce vykakat a nejde to, tak teplomer do zadocku...

wodana
12. jan 2011

moje starsie deti v tomto veku kakali kazde 2-3 dni a aj tento vyzera ze to bude robit. u nas to volame "nakladacie a vykladacie dni" 🙂 🙂