Kostol a 7-mesačné dieťa

29. mar 2024

Ahojte dievčatá. Minulý rok som mala problém lebo moja mama sa nahnevala lebo ako tehotnú ma nemohli dôjsť chlapi z rodiny obliať. Proste sme išli na výlet s mužom a neželala som si to.
Tento rok zas vkuse vraví, že mám ísť do kostola (so 7 mesačným). Ja už neviem ako jej to vysvetliť. Vie, že o 19:00 chodí spať, je tak naučený, že o 18:40 sa kúpe a o 19:00 už pije mliečko ale zasa mám ísť na omšu o 18:00 v nedeľu. Prosím vás ja už neviem jak jej vysvetliť, že mám malé dieťa.
Keď bol malé bábätko občas som šla do kostola s ním keď ešte len spal, ale ona si predstavuje, že on bude v kočíku sedieť a počúvať 🙈

xsuzannex
29. mar 2024

Nejdem a hotovo.. co ta tam chce nasilu dotiahnut??
Ani by som sa uz na tu temu nebavila..

basulaak
29. mar 2024

Ako spieva smejko a tanculienka: ajajajaaaaj pozor si daaaj a od hlupakov rychlo utekaj!

guudy
29. mar 2024

Nevysvetluj jej, uz si to spravila. Zariad sa tak, ako to vyhovuje tebe.

jaass
29. mar 2024

Povedať, že nejdes lebo máš malé dieťa nech to rešpektuje. A že viac sa s ňou o tom rozpravat nebudeš. Aj my chodíme do kostola a aj my mame malé babatko ale ani raz mi nikto nekazal ísť, že musím. Keď sa dalo išli sme, keď sa nedalo, tak sme nešli. 🙂 a hlavne sa nad tým nepozastavuj. Prvoradé je babatko a aby si ty bola v klude. 🥰

mabenn
29. mar 2024

to je cista katastrofa tieto matky, co nutia dcery necitlivo dodrziavat spolocenske moresy na ich ukor...no ked to nepojde po peknom vysvetleni, tak ju budes musiet raznejsie poslat do prdele...ty si mama, tvoje dieta

autor
29. mar 2024

@jaass hlavne náš mal je strašne živý. Od 6 mesiacov už stojí a vkuse sa hýbe. Jedine kedy vydrží sedieť je keď ho krmím alebo keď sa prechádzame a nie je na jednom mieste

hederamonstera
29. mar 2024

Co na tom chces vysvetlovat? Nejdem a koniec debaty

jaass
29. mar 2024

Tak určite rob ako chceš ty a mamke nič nevysvetľuj.

diaszoky
29. mar 2024

Ja mam 7m dcerku a do kostola som ju este nevzala este pockam
Kym bude teplejsie

sheila121
29. mar 2024

@mabenn ja by som povedala že to je otras tieto dcéry, dospelé ženy a nevedia sa obhájiť.

autor
29. mar 2024

@sheila121 ja sa obhajujem, už som jej to vravela minuly týždeň že nie, stále nalieha.

mandzula
29. mar 2024

@autor a ake ma na teba paky, ked nepojdes? Nejdem a hotovo, bez vysvetlovania, nie si male dieta, aby si musela naplnat mamine predstavy.

mabenn
29. mar 2024

@sheila121 kazda zena potrebuje dorast do stavu, ze sa postavi za seba a dieta...voci matke je to citliva situacia...casto to zena urobi az vtedy, ked je matkou do toho dotlacena

timea301196
29. mar 2024

No nechoď a hotovo. Hádam mas svoj rozum a svoju rodinu nie? Čo ti ma mama o tomto kázať? Do kostola mas ísť z vlastnej vôle a nie z príkazu

alex49
29. mar 2024

znova jej zopakuj, nie mami, do kostola nepôjdem. a viac nedebatuj

hederamonstera
29. mar 2024

No tak jednym uchom dnu a druhym von

hederamonstera
29. mar 2024

@sheila121 dcery nie su otras, kazdy sa v zivote posuvame a taketo situacie su tym prostriedkom k tomu. Ja som sa tiez nasim prvykrat vzoprela az ked som mala dieta, ked ma tlacili do jeho krstu.

autor
29. mar 2024

My mame každý mesiac nejaký problém. Keď sme prišli z pôrodnice tak prišla pozrieť a nahnevala sa keď som jej zakázala pozrieť dieťa.
Potom bolo zle že dávame krstiť až 2 mesačne dieťa
Cez zimu som ho málo obliekala
Potom zasa má malo spánku cez deň atd
Najhoršie je, že ja už keď jej poviem narovinu sa ona nahnevá a nekomunikuje. Je to moja mama tak je mi ľúto sa s ňou hádať ale niekedy je nevydržateľná. To ona je ako vegeta ako sa vraví a nie svokra

kikulienkadd
29. mar 2024

Ahoj,neber to v zlom,ale: kto chce,hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody... Stačí to mame vysvetliť-tvoje dieťa,tvoje pravidlá. S deťmi som od malička chodila do kostola,lebo som to sama chcela,nikdy nebol žiaden problém s režimom ani nič také.

anketkarka
29. mar 2024

Vysvetli jej, že viera nie je o chodení do kostola. Keď verí v Boha, tak vie, že Boh je s Tebou aj mimo kostola. Pán vidí 🫣😉🤫☺️ Teba skôr mrzí, že máš pocit, že jej ubližuješ, tým že nejdeš podľa nej. Ale však si už dospelá. Nikomu neubližuješ tým, že si ideš podľa seba. Je to Tvoje právo a Ty najlepšie vieš čo je dobré pre Teba a Tvoje dieťa.

autor
29. mar 2024

@kikulienkadd samozrejme, neberiem to zle ale ja som povedala, že s malým pôjdem sa pomodliť na bielu sobotu. Do kostola urcite v nedeľu nepôjdem o 18:00 keďže je to v meste a viem čo malý robí. Nikdy nikde nechodíme vtedy keď má spat. Aj keď sme na návšteve chodíme domov tak aby večernú večierku mal tak ako má mať. Cez leto som chodila aj cez 600nedelie ale teraz si to s ním na dvojhodinových omšach neviem predstaviť

januska12323
29. mar 2024

Nie a hotovo, opakovať podľa potreby.

stanulienkat
29. mar 2024

Ved jej povedz, ze si bola doobeda.

luccija
29. mar 2024

To neznamená, keď je to mama, že jej nemôžeš povedať svoj názor.Nech sa stará o seba ty pôjdeš, keď uznas za vhodné

lin_a
29. mar 2024

Mame v kľude vysvetli, ze ty najlepsie poznas svoje dieta a jeho moznosti a teraz to skratka nejde. Si dospela, nech respektuje tvoje rozhodnutie.
A ty si mozes pustit omsu cez radio a byt tak duchom ucastna aj na omsi, ked to nejde fyzicky.

cookie29
29. mar 2024

si dospela nie? ja viem, ze to nie je vzdy jednoduche, ale skus to mame pripomenut...

lienka.7
29. mar 2024

Autorka, prepáč, ale fakt si nesvojpravna, keď matke nevieš povedať, že tam proste nepôjdeš a koniec?
A mimochodom, predovšetkým ako matka, by to mala pochopiť. Keď nie, jej problém...

monika4487
29. mar 2024

Normalne jej povedz, ze vies, ze su to najkrajsie sviatky pre katolikov. Ze rada by si isla, ale kedze vies, ze maly to neda, tak radsej budete doma. Ze by si ty z toho nemala nic, ani ludia naokolo, kedze chces, aby oni ten cas v kostole mohli prezit a ponorit sa, zamysliet sa nad udalostou, ktora sa pripomina. Pre deti je to dlhe. Kludne jej mozes povedat, ze pojdete k Boziemu hrobu, ze ho chces tomu viest, ale bohosluzby su dlhe teraz. Aspon ja by som to tak riesila, aby si bola ista, ze dieta chces viest vo viere, ale nie sposobom, ze kazdy z toho bude nervozni.

angeli121212
29. mar 2024

@kikulienkadd tak keď je kostol večer o siedmej a dieťa ti od šiestej spí na nočný spánok tak ako pardón ale mi nepríde správne ho tam ťahať na dve hodiny vyzliekať obliekať pri čom sa kopu krát zobudí nevyspí lebo predstav si su aj ľudia čo byvaju len samy dvaja a nema in kto prizrieť večer dieťa čiže proste jeden s dieťaťom ostáva doma...

diewcatqoo
29. mar 2024

Ty si nesvojpravna alebo mas 10 rokov?