Organizácia času s dvoma detičkami. Vaše rady ako

luciaj
9. mar 2011

Ahojte maminky, už som dosť zúfalá z našej situácie, tak si idem po radu k vám. mám dve detičky, 3,5 ročnú dcéru a pol ročného synčeka. ke´d dcérka nie je vškôlke, čo je dosť často kvôli opakujúcim sa chorobám, neviem stíhať hrať sa s oboma detičkami a ešte aj domáce práce. Ako a kedy to robíte? a ako efektívne zorganizovať deň, aby boli obe deti spokojné a ja aby som nemala pocit, žesom v jednom kuse v strese a že nič nesíham? Náš tatinko chodí domov skutočne neskoro večer, ak vôbec stihne kúpanie, je fajn, takže s jeho pomocou cez deň počítať nemôžem. Ďakujem za všetky rady ...

kloranebb
27. nov 2011

Nuz az po precitani tychto prispevkov mi doslo kde robim chybu. Prispela som vsak svojou skusenostou schvalne aby som potvrdila ze mate pravdu. Od vcera nastala zmena v mojich prioritach, ocakavam ze k lepsiemu 😉

berenika39
27. nov 2011

@kloranebb určitě k lepšímu, přeju ti to, upřímně, protože máš svoji důstojnost, jsi naprosto rovnocenný člověk jako tvůj muž, nemusíš se podřizovat....kompromis je něco jiného, ale být pod tlakem kvůli domácím pracem - to netřeba.

zuzkabeno
30. nov 2011

Je to otázka priorít - ja sa teraz hlavne venujem detom - chlapec 7 rokov, dievca 2, potom je varenie a nakoniec upratovanie. Mne to pripada normálne že sú hračky po zemi, ved čo ich dám hore na skrinu aby ich nedočiahli? Aj sami si ich nahádžu do skrine a do krabíc na hračky. Mne sa to zdá blbé stále to zbierat a upratovat, raz za čas si musia upratat sami, hlavne syn ten uz tomu rozumie a aj pomoze rád. Moja mama ked príde tá by stále upratovala, no nech robí ked ju to baví. Manžel občas nadáva ked sa na niečom potkne, čo sa budem ešte aj ja rozčulovať. Proste ja to beriem tak, že tu sa žije, deti sa venujú tomu čo ich baví a musia aj pomáhat a mat nejakú zodpovednost. Hovorim si, ked budu mat deti viac ako 8 rokov, už ma tak nebudú potrebovať, no a pubertáci sa budú za mna aj hanbit, tak sa im venujem teraz.

kamilka22
7. dec 2011

baby, ja mam rozdiel 2 roky a 4 mesiace. Nechcem byt svina, ale obcas sa pristihnem pri myslienke, ze keby sa mam este raz rozhodnut, tak chcem vacsi vekovy rozdiel. Nepochopte ma zle, synceka by som nedala ani za svet, len mi je obcas luto dcerky, ze sa mi zda, ze je ukratena o cas straveny so mnou. Teraz uz az tak nie, ale ked sa syn narodil tak urcite. Syncek bol dost narocne miminko, 6 mesiacov mal priserne koliky, vrieskal este ajna prechadzke v kociku - non stop - pomohol nosic. Co sa tyka stihania domacnosti - ked som videla, ze nestiham zehlit, tak som prosto pradlo zo susiaka poskladala a zehlila som len nutne veci, na latkove plienky by som sa vykaslala okamzite.... dakujem bohu za vynalezcu umyvacky riadu. Varila som si vzdy vecer, ked deti zaspali, cez den to bolo hotove sci-fi pri nich navarit. Ak mozem poradit, kazda mamicka,ktora to mate taketo tazke, dohodnite sa s manzelom na jednom popoludni /napriklad, alebo 2 hodinach, ci nejakom urcitom case/, v tyzdni, kedy budete robit to, co chcete, ci uz to bude prechadzka, ci si len v klude vypijete kavu. Ja som si toto vydupala po roku, co som bola dvojnasobna mamicka a je to nieco uzasne. Pocas tohoto casu fakt zregenerujem, mam cas sa nadychnut a potom z tej energie fungujem dalsi tyzden. Niekedy mi staci samostatny nakup /bez deticiek/, kedy nemusim riesit milion poziadaviek, hadzanie sa o zem mladsieho, ze chce lizatko a ja nechcem dovolit a pod. Potom pridem domov, moje nervy si za chvilku oddychli a ja som usmievava mama, ktora ma more trpezlivosti. O tom, ze to bude niekedy lahsie mam silne pochybnosti, ale vsetko to tazke je dlazdene radostou z kazdeho usmevu mojich drobcov, takze to stoji za vsetku namahu. A na poriadok sa vykaslite, upracete, ked budu mat deti lepsi den a budu spokojne, vtedy sa da. Ja som si vzdy povedala, ze hlavne je, ze su deti spokojne.

luciferkax
7. dec 2011

@kamilka22 nie si svina, ja ťa chápem 🙂 tiež mám podobný vekový rozdiel, každý vravel, ved to je super, dva roky je tak akurát, asopn sa budú spolu hrať.. teraz má mladší 9 mesiacov a starší tri roky, ônieeee, ešte sa nehrajú. jasné, starší sa z neho teší, ale ubližuje mu, a menší nechápe, prečo.. berie mu hračky... hádam ked budú vačší, tak sa aj naozaj zahrajú... ale dnes som nad tým premýšlala, rozdhodnúť sa ešte raz, volím vačší vekový rozdiel, cítim, že ukracujem svojho donedávna jedináčika, tak rada by som si s ním sadla každý den, pokreslila, pomaľovala, vystrihovala obrázky, ale nieeeeeee, mám na krku ešte jedno dieťa, ktoré všetko pchá do úst, vrátane nožníc, lepidla, ktoré vrieksa, ked nie je v nosiči alebo na rukáôch, a ktoré spí ešte menej, ako to staršie.... vdaka bohu za nosič.. az a pevné nervy.... žehlím len to nevyhnutné, varím večer, ked nestíham, zavolám MM, nech kúpi mrazené 🙂 jasnéé, lubim oba moje detičky, veeeelmi 🙂 len myslím,ž e ich teraz oboch oberám o pokojnú mamu, že sa málokecdy môžem venovať iba jednému...
a čo sa týka toho hrania, neviem..... medzi mnou a bratom je dvojročný rozdiel a vôbec si nerozumieme, zato o 6 rokov mladšou sestrou sme super kamošky..
čo sa týka upratovaniea, upratujem bud s detičkami, starší pomáha, mladší v nosiči na mne( bojí sa vysávača, bojí sa prachovky) tak aspon na bruchu je kludný (je to dosť ťažké upratovať s desať kilami na bruchu, ale apson je ticho), kupelnu, wc, kým spia (občas aj naraz)niekedy nie je upratané aj dva týždne, hanba mi... nezastrelím sa preto.. ked mám plné zuby toho, alebo maá manžel konečne voľno, dostane dietyky aspon nahodinu, nech poupratujem "lepšie", alebo prečítam časopis, ale zas on je fajn, vie že nerád vysávam, tak aj povysáva 🙂
no aj tak somstraaaašne rada, že mám deťúrence 🙂 dávajú zmysel môjmu životu, dávajú mu radosť a lásku 🙂

kamilka22
7. dec 2011

@luciferkax jaaaj, pises uplne ako by si bola u nas. Moji su uz vacsi, ale teraz je to u nich "boj o moc" jedneho nad druhym. Hasteria sa o hracky, mladsi zapara do starsej, ta pre vsetko vrieska, zvacsa to konci tak,ze ich musim rozdelit, ona je v spalni a on v detskej v postielke, kym sa neukludnia. Takychto sporov riesim za den tak cca 30, obcas mam pocit, ze som rozhodca... ale dnes sme mali "plodny" den, spolu si skladali lego a nevadili sa pri tom. Ja utieram prach v zasade ked cakam navstevu, pripadne dam detom do ruky handricky a utierame spolu. Moj syn je teraz ako Monk, ked vidi prach, ci nejaky papierik na zemi, tak okamzite upratuje. Obcas vyhodi aj to co nema.... Ja som este aj dcerku nemala prvy rok v skolke /nakolko mi ju pre nedostatok miesta nevzali/, tak to bolo vesele. Teraz ked je v skolke /aj ked byva casto chora, tak chodi sporadicky/, tak si doslova vychutnavam to more casu, coje pri jednom dietati. Moje deti, ak su kazde zvlast, su velmi dobrucke, len ked su spolu, tak su riadni certi. Tak ale tiez by som ich nevymenila za ziadneho anjelika. Su prosto moje a hotovoooo 😀 😀 😀

luciferkax
8. dec 2011

@kamilka22 ô aj ja dávam môjho na jar do škôlky, len sa bojím tých chorôb.... nenakazí tipotom aj menšie dieťatko? 🙂
No ved to, sú naše a basta 🙂 nech zlostia ako chcú 🙂 raz ich to omrzí hahaa

kamilka22
8. dec 2011

@luciferkax no dcerka mi nosi zo skolky bezne choroby - crevna viroza a stale dookola sopliky. Ku podivu, Misko aj ked to chyti, tak to ma slabucke. Ma lepsiu imunitu ako ona, asi preto, ze som ho kojila rok a pol a ju iba 2 mesiace /neslo to/. Takze nie je to take uplne iste, ze to chyti aj mladsi a ak aj, tak to ber tak, ze si aj ten mladsi buduje imunitu pri starsom a ked nastupi do skolky, tak to bude lepsie. Ale ked ho das az na jar, tak to snad nebude take dramaticke. Teraz je najhorsie obdobie. Dcerku som preto nechala do vianoc doma, lebo najnovsie bola po chorobe v skolke 3 dni a opat ma zelene sople.... no radost.

luciferkax
8. dec 2011

@kamilka22 práveže môj starší nebol vôbec dojčený, je narodný predčasne, rontgenovaný asi 20x , prvé dva roky bol chorý nonostop a teraz sa konečne pozviechal a je odolný voči chorobám, chorý nebýva 🙂 len ten mladší, kojím ho stále, a aj napriek tomu je stále chorý a má nábeh na astmu a alergiu.. pričom nič také v rodine nemáme.. rpôeto sa tak bojím tých chorôb ::

kamilka22
9. dec 2011

@luciferkax no vies, ked si doma na materskej, tak mozes starsieho v najhorsich mesiacoch nechat zo skolky doma, stale je lepsie stihat doma, ked si zdravi, ako ked su chori. Vtedy u nas nastava katastroficky scenar a ja osobne zaspavam vecer spolu s detmi a padam do postele ako podtata. Co sa tyka tvojej situacie a zdrav. stavu deti - chodite na imunoalergologiu? Sestrin syn mal obstrukcnu bronchytidu, nabeh na astmu a velmi mu tam pomohli, aj imunita sa mu zlepsila.

luciferkax
9. dec 2011

@kamilka22 hej, na imuloalergologiu chodíme, dostal stamade lieky - singulair, konečne prestal kašlať a odkašliavať, po troch mesiacoch... uuuuuuuf 🙂 mne nejde ani tak o tú fyzickú námahu, šak tých pár dníííí zvládnem 🙂 ja to skôr znášam horšie ako deťúrence, ja som psychicky zničená, ked sú oni chorý 🙂 🙂

katecameron
9. dec 2011

@luciferkax presne takto som sa cítila aj ja s mojimi vekovy rzdiel 19mesiacov uz nikdy viac -samoznicenie matky ja mam deti uz vacsie teraz maju 9 a 7.5roky ti poviem zahraju sa ? omyl v jednom kuse sa hadaju biju nadavaju si hraju sa malokedy viac je bitiek a nadavok nikdy viac vekovy rozdiel takyto malicky a o chorobach ani nehovorím v tom su ako muskatiery vsetci za jedneho jeden za vsetkych

luciferkax
9. dec 2011

@katecameron čas naspäť nevrátime, a aj napriek tomu detúrence nesmieeeeeerne ľúbime 🙂 že? 🙂 len viem, že tretie tak o 5,6 rokov, aby som si mohla vychutnať to bábatko... medzi mnou a bratom je malý vekový rozdiel a nikdy sme sa radi nemali 🙂

kamilka22
9. dec 2011

@luciferkax no, medzi mnou a mojou sestrou su 2 roky a 9 mesiacov, sme si velmi blizke. Brat je odo mna mladsi o 6 rokov - ked sa narodil tak som "po tichu" ziarlila, ale lubila som ho strasne. Tiez mame dobry vztah, aj ked nie az taky blizky ako so segrou. Preto som volila kratsi vekovy rozdiel. Len pre mna je to obcas tak na maslu....
@katecameron moja starsia sa teraz zacala branit pred bratom a tak sa zauskuju a rehocu sa pri tom ako kone. Cakam, kedy jeden prisusi tomu druhemu tak, ze pojdeme na pohotovost.... mam furt pocit, ze som za policajta a nie za maminu.

luciferkax
9. dec 2011

@kamilka22 ja mám zas sestru mladšiu o 5,5 roka asme sui super blízke 🙂 🙂 🙂 ale to je asi aj o "sympatiách" .) ja sa cítim ako policajt už teraz .) no nič to,

martinka1981
9. dec 2011

Jeee baby,tak som rada že neni len u nas divoko 😀
ja mam rozdiel rok a pol. Otehotnela som neplanovane.Pocity všelijake na začiatku ako to bude. Jasne že všetci ma utešovali že ako to bude fajn že sa zahraju atd.Ale ako čitam vas tak to tak nemusi byť 😀
Teraz je to dosť divočina lebo ako pišete staršia bere hračky mladšej,alebo jej robi zle,chce sa s nou jašiť a mladšia nevie o čo ide a začne plakať a lepiť sa na mamu.
Ja som potom nervna že sa nezahraju a ja nemožem ani navariť 😝
Poviem niekedy mam toho dosť a najradšej by som utiekla.Ale ako a kam????? 😀 😝
Babky nemame že by pomohli,teda mame mužovu mamu ale ta sa na stare kolena rozhodla že chce byť ?? bankarka?? To je jedno,pomocť nema kto.Akurat mladšia znese len moju sesterku,inak nikoho takže pomože jedine ona ak ma čas a chuť 😀
je mi občas aj luto že sa staršej dosť nevenujem,ale naozaj neviem ako zabaviť dve deti jednou činnosťou.Tak aby sa staršia niečo aj naučila a mladšia sa tiež zapojila 😝
Neviete ako na to?

kamilka22
9. dec 2011

@martinka1981 podla mna sa ich snad jednou cinnostou zabavit fakt ani neda... obcas pri niecom zotrvaju spolu 5 minut, ale to je tak vsetko. Najnovsie si dcerka "zrusila" poobedne spanie, tak sa za ten cas, co syn spi venujem vyhradne jej a robime, co si prave vymysli, alebo co vymyslim ja. Je to super, jedina vec co je na tom na nic, ze nemam cas na regeneraciu mojich buniek 😎 , tak ale aspon chodim skorej spat, ze ano. My tiez nemame moc babky k dispozicii, takze riadna divocinaaaa.

martinka1981
9. dec 2011

@kamilka22 no ved to ,že sa to fakt neda.
Oni sa niekedy spolu zahraju ale staršia je taka potvora a po chvili robi zle a ja tu len bliakam ako blb 😝
a ten moj chlap mi len zahlasi že nekrič a šupni jej na zadok 😖
Staršia spava už malokedy poobede,dnes išla s mužom si pospať.
Ja som zatial urobila dodacie listy do firmy a potom rychlo žehliť.
Našťastie sa mladšia prehrala a dalo sa 😉
Ale niekedy sa fakt neda a ja som strašne nervozna ked nemam niečo navarene a ako tak upratane.K tomu každy den tie dodaky do firmy 😝
Niekedy som zla 😔
a potom si to vyčitam,ved nejde o život tak nejde o nič. No nie??
Vieš čo mi niekedy pomože? Pozrieť trebars modre z neba a vtedy si človek vela veci uvedomi a pozera sa na všetko inak.Je jedno že nemame navarene,super upratane,ožehlene a neviem čo ešte.Hlavne že mame tych drobcov a su zdravííííí!!!! Len si to dostatočne nevieme uvedomiť a važiť 😔

katecameron
10. dec 2011

@luciferkax tak ja mam segru o 20mesiacov starsiu vzdy som ju mala rada ale podla mna ona na mna ziarlila vzdy je to dodnes a to mame uz po 30tke ale ako dieta som to tak nevnímala proste ja som ju milovala bola som ochotna aj ruku do ohna za nu dat preto som chcela malicky vekovy rozdiel lenze akosi mi uniklo ze zijem iny zivot ako moja mama ktorej mal kto pomoct nas otec jej velmi pomahal aj jej mamicka cize moja starka vsetci jej pomahali no ja ocitla som sa sama ako palec muz nikdy doma chodí na tyzdnovky byvame daleko od mojich rodicov a z rodiny muzovej sa nikdy nikto nehrnul pomahat praveze naopak ked som ich prosila o pomoc vacsinou mi povedali ze oni nemozu ale skor NECHCU takze som ostala skoro sama na dve malicke deti z ktorych jedno bolo bohovsky chore 5krat do 1roka v nemocnici atd....no a ty aspon si si rozumne uvazila ze dalsie az o 5rokv ja som totoizto otehotnela zas neplanovane ked mal maly 2roky cize za 4roky som poropdila 3deti velmi ich milujem no mam pocit ze to nezvladam deti som si zelal vzdy povodne som chcela 4 to bol moj sen ale uz NIKDY s tak malym vekovym rozdielom pretoze mam pocit ze sama seba som znicila este som realtívne mlada ale to 4uz radsej ani nechem viem ze by som ostzala zas sama a to obavam sa ze by nedopadlo dobre

katecameron
10. dec 2011

@martinka1981
@kamilka22
@luciferkax baby viete co viete ako sa hovorí bordel v byte stastne díte 😀 ono sa lahko keca druhym ale ja vas chapem aj ja po mojich kricím a potom ma to mrzí ale ked aj tie deck su niekedy ako take telce 🤐 no co uz nam ostava dufat ze z toho vyrastu raz mi niuekto povedal ze biju sa preto lebo sa maju radi ale poviem vam fakt velakrat drzia spolu hlavne ked ich raz do roka starzi svokra raz po takejto kcii svokra odchadzala zo slovami AKO TIE DECKA DRZIA SPOLU 😝 😝 😝 😝 takze som pochopila ze mozno ked ja niesom s nimi vedia drzat spolu a mat sa radi

martinka1981
10. dec 2011

@katecameron tak mam dalši vyrok čo si dam na chladničku: bordel v byte ,šťastny ditě 😀 😀 😀
Alebo rovno na vchodove dvere pred prichodom navštevy 😀
Veru,ja si pamatam ako mne všetci slubovali ako mi budu chodiť pomahať a kočikovať a neviem čo ešte.
A ked naozaj surne potrebujem tak su všetci v praci alebo im nedaju dovolenku alebo neviem čo 😒
Neva,ved to zvladneme nie?? Aj ked s nervami ale čo ine nam ostava.

@katecameron ty maš 3 deťurence tak kratko po sebe?? Panečku,maš obdiv!!!!! 😔

katecameron
10. dec 2011

@martinka1981 no mam v podstate ani jedno nebolo planovane aj ked som deti vzdy chcela len som nevedela kedy ako co a tak sa to vyvinulo same 😀 a tak a tak v priebehu 4rokov som porodila tri deturnce ja som sa nanich velmi tesila ale vobec som si neuvedomila ake to bude narocne oni totiz vsetci maju problem s imunitou a je to velakrat tazke za ich zivot som s nimi bola uz 25krat v nemocnici 😔 susedka povedala oni su ako murkatiery jeden za vsetkych vsetci za jedneho ked ochorie jeden tak idu za ním aj ostatny ked je jedno v nemocnici vacsinou tam skoncia vsetci jeden rok sme mali taky hrozny ze jedno dieta bolo v nemocke ked prislo domov este v den prespusenia tam uz bolo na príjme druhe a ked prespustali druhe tak islo tretie a 4operacie za jeden rok v maji som bola so synom v juni isiel druhy syn v juli druha operacia zas ten druhy syn a v auguste dcera takze sme leitali do nemocnice kazdu chvílu uz nas tam vsetci poznali 😔 ja stale dufam bude lepsie je síce lepsiue ale stale to nieje dobre

martinka1981
10. dec 2011

@katecameron no panečku!!! Tak to maš fakt perne 😔 .Aspon keby boli zdraví,hned by to bolo lepšie...
Inak ja teraz tiež vidim že ked je chora staršia tak to chyti aj mladšia.proste sa tomu neda zabraniť. Beru si flašky na pitie navzajom,su v blizkom kontakte.
Ja som bola so staršou teraz pred cca10 dnami v nemocke po febrilnom kolapse. poviem ti viac to nechcem zažiť 😔
Fakt ťa obdivujem že to tak statočne zvladaš 😉
Mladšia je mamin "cecek" tak som mala hrozu ako to muž s nou zvladne doma. Večer plakala pri zaspavani a aj v noci revala 40min až kym nezaspala od unavy ☹
Ona sa v noci budi a ja si ju beriem do postele,ale vraj ked ju zobral muž tak dostala ešte väčši hysak,tak ju nechal v postielke.
Ach jaaaj.
Ale hlavne že sme to zvladli a nemuseli nas hospitalizovať na dlhšie.Akurat bol vyhlaseny stav nudze tak nas tam nechceli,resp.nemali sme na to DG aj ked horučky boli stale vysoke.Ale ako sme nasadili ATB ,hned bolo po nich 😝

terina25
10. dec 2011

Ahojte mamičky ,,bordelárky,, 😀 Hlásim sa do klubu...
mám dve deti,vekový rozdiel 17 mesiace.straršia dcéra a mladší syn.u nás je to tiež pohroma,čo sa týka poriadku.hračky po zemi v každej izbe,neutretý prach,nepovysávané.ale zvykla som si už na to.nehovorím,že ma to niekedy ,,nechytí,,že mám na to nervy,ale čo robiť,keď nestíham?najhoršie je,keď príde moja mama a hneď ma zdrbe,že aký mám bordel. a moj otec,že nech nesedím pri PC alebo telke,ale nech pratám...a to isté aj moj muž-on ešte povie,že nech spím s deťmi poobede.inak to aj musím,lebo bezo mňa nezaspia ani cez deň ani večer.a tak sa niekedy stane,že spím prvá 😀 a to potom fakt nič neurobím...ale je mi to už jedno.

k tomu organizovaniu času.ja to mám asi takto...ráno sa najedia,potom pustím dcére rozprávku,malý sa zatiaľ hrá,alebo pozerá aj on..potom je obed,tak poobede spia.potom sa zobudia,hrajú sa alebo zase tv a potom spať.niektoré veci som samozrejme,že preskočila...ale u nás teraz dcéra ,,fičí,,na rozprávkach ,tak aspoň tak ju zabavím.inak neviem čo by som robila,lebo oni sa stále naťahujú na hračkách,bijú sa...však to poznáte všetky.ale keď treba mamu zlostiť,tak to sa ,,spoja,,a robia mi naschvál a ešte ako sa z toho smejú.vtedy sú neskutoční 😀 😀

terina25
10. dec 2011

rodičia mi pomáhajú keď možu.resp.mama mi varí,takže našťastie aspoň to nemusím(býva hneď cez cestu).otec mi nosí obedy a hneď odíde...alebo keď mi treba niečo vybavovať príp.ísť na väčší nákup,tak dám deti k mojim rodičom,čo je tak asi raz za mesiac.svokrovci nepomáhajú vobec...ale ani by som nechcela 😝

myslela som si,že keď bude syn starší,že to bude lepšie,že sa aspoň v noci vyspím,ale nie je to pravda.je to horšie.v noci nám vobec nespí.zobudí sa napr. o 01.00 a je hore aj do 4.00 s tým,že ho musím držať v kuse za ruku.stačí ,že odtiahnem ruku a už reve.a keď deti zaspávajú,tak ma obidve držia za ruky,tak si viete predstaviť ako spím.ruky a chrbát ma neskutočne bolia.ale s mužom spať nechcú...aj keď ten je skoro stále v práci 😒 a keď je doma,tak ani vtedy s ním nechcú ísť spať.syn ešte ako tak hej,ale dcéra vobec.

sisaha
10. dec 2011

@kloranebb suhlasim s tym co napisala berenika...Preco robis zo seba otroka? Komu chces co dokazat? Nie si nikoho sluzka. to, ze mas narocnejsie dieta neznamena, ze sa mas nervovat.Dolezitejsie su stastne deti a nie otec, ktory ruku k dielu neprilozi, ale bude mat komentare ako to mas spravit, alebo poznamky, ze ked ti deti odrastu, tak bude poriadok. Ja by som napr. zrusila latkove plienky.. usetris si cas..ver mi..a nie malo. Usetreny cas mozes venovat detom, alebo inym veciam.

luciferkax
10. dec 2011

@katecameron uuuuf, tak to máš ťažké, tri deti za štyri roky... zas vieš, ja si plánovať môžem dalšie o pať rokov 🙂 ale aby som si tým mohla byť istá, to by som tých 5 rokov musela žiť v celibáte.. prvého sme neplánovali, ani druhého.. človek miení<pán Boh mení 🙂 mne má aspn občas kto pomôcť, manžel chodí z práce síce za tmy, ale občas stíha uložiť detí 🙂

adunka73
10. dec 2011

holky,jak vas tady ctu,co me ceka za par tydnu...tak me bere hruza 😕 neplanovane se mi v zivote zadarilo mit 3 deti s velkymi vekovymi rozdily 7-8 let.Ja sama jsem jedinacek a vzdycky jsem si prala mit dve deti blizko po sobe,coz se mi snad i splni kazdym dnem (2,5 let).Ale po precteni vasi diskuse me opustily vsechny naivni predstavy o hrajicich si sourozencich a stastne klidne rodine 🙄 Je pravda,ze s vetsim vekovym rozdilem mate vice klidu na to posledni dite,ale blazinec je to tez poradny.Kazde se nachazi v uplne jine vyvojove fazi,ma uplne jine potreby,navzajem si nemaji co rict,nepomuzou si ale hadaji se taky priserne a zarli na sebe,nemuzou vyrustat ve spolecnem pokojicku,vodi si domu kamarady sveho veku,takze barak je porad plny deti ruznych vekovych kategorii... 😝 A kdyz se nahodou spolecne setkame a kazde mi chce povidat o svych problemech,tak jsem z toho blazen a nestiham se prepinat z puberty do skolniho veku nebo starsiho batolete.Zivot mi utika ve vychove malych deti,sotva jedno odroste a clovek citi trochu svobody a klidu i pro sebe...tak prijde dalsi stupel.Ma to svoji vyhodu,citim se stale mlada a mam aktualni prehled o udalostech v zivote pubertaku,skolacku i mimin.No snad me to posledni dite nepolozi,v kazdem pripade jsem diky vam lepe psychicky pripravena na poradnou kalamitu 😎

kamilka22
12. dec 2011

no ja stale hovorim, ze som ja ale bola blba a nepozrela som si film "materske galeje" este pred tym, nez som si vymyslela mat dve deticky s malym vekovym rozdielom... ale,tak keby som to videla asi by som bola taka sprosta, ze by som tomu neverila. A pritom je to vsetko pravda. Je to pekelne tazke, ale potom pride moment,ktory sice trva tak cca 5 sekund - napr. ked moj mladsi pride za sestrickou a objime ju a mne sa roztapa srdce. To, ze ju v zapati tresne medvedom po hlave nemusim pisat, ze ano... Alebo napr. ked raz za uhorsky rok dcerka stravi den o starych rodicov a potom pre nu prideme, tak prveho, koho vystiska je bracek. Aspon vtedy si uvedomim, ze toto je dovod preco som to takto chcela.
@adunka73 co sa tyka vacsieho vekoveho rozdielu, moja sestra ma 7 rocny vekovy rozdiel. Je to tiez makacka, ale vtedy si clovek uvedomi, ake je bajecne, ked sa vie dieta najest a obliect samo. Ja ked som sla s detmi von, ked sa mladsi narodil, tak som sla von uplne spotena, kym sme sa vychystali - hlavne v zime. Mladsi vrieskal v kociku, ze je mu teplo, dceru som kompletne obliekla a na to povedala, ze chce cikat... no proste hotova idyla...

kamilka22
12. dec 2011

@katecameron tak takyto nemocnicny kolotoc zazit, tak skonci v cvok hause. Klobuk dolu, ze si to zvladla. Drzim palce, nech sa detickam polepsi a nech su zdravucke. Pri takychto prispevkoch si hovorim, ze nech je mi obcas aj riadne tazko a nech mi nikto nepomaha, hlavne nech su zdravi.