Koľko € ste ochotne investovať do módy?

adrianebrooks
16. okt 2019

Ahojte žienky,nedavno ma zaujala diskusia o šatniku,tak mi v hlave vznikla otazka koľko ste ochotne investovať do topanok,kabelky a inych kusov oblečenia? 🙂

katarinaina
16. okt 2019

@adrianebrooks toto je príliš obecná otázka ale ja do svojho šatníka investujem mesačne cca 100,-

hanata
16. okt 2019

Ja neviem, to je tak individualne. Niektorej mesacne neostane ani 5e, ina si moze dovolit kazdy mesiac 3000e kabelku a kazde topanky ma obute max 3x. Ja vela na seba neminam, hocikedy nakupim v lidli za par susnov pre seba, ale nemam problem ist a kupit si 800e kabat, lebo sa mi paci a mozno ho aj niekedy obleciem.

ivkazba
16. okt 2019

Topánky okolo 80 - 150 eur, čižmy 150 - 300 eur, tenisky do 200 eur, rifle 80 - 120 eur, šaty 70 - 200 eur, blúzky či tuniky cca 40 - 80 eur, plavky 40 - 80 eur (tých mám ozaj veľa), kabelky všetky čo mám sú cenovo 200 - 500 eur, každý rok kupujem niekoľko riflí, šiat, niekoľko topánok a čižiem a aspoň 3-4 kabelky. Takže celkovo asi míňam dosť. Ale to je relatívne, keďže väčšina z nás asi míňa podľa svojich finančných možností.

17juraj17
16. okt 2019

@adrianebrooks Ked sa pozriem na pocet kusov tak 10 percent oproti detom a zene.🚑

tyrkysova_kobyla
16. okt 2019

@adrianebrooks nenakupujem oblecenie kazdy mesiac, skor len vtedy, ked nieco potrebujem. Za saty som ochotna dat aj 100 €, lodicky tiez, topanky tak okolo 80 € (musia byt kozene aj lodicky aj zimne/jesenne topanky). Kabelky moc neriesim, skor ruksaky, to tak okolo 50 €. Zvysne kusy, rifle, svetre tak 15 - 20 €, tricka do 10 €

nerya
16. okt 2019

Tohto roku som si kúpila 1ks nové rifle, 2ks legíny, 3 trička, 8 nohavičiek, trojo párov ponožiek a jedny tenisky (dopĺňala som šatník po pôrode)
Kabelku mám jednu a nosím kým sa nezničí... Ja teda málinko 😂

17juraj17
16. okt 2019

Minule som upratoval chodbu a odnasal som len zenine kebelky v pocte 9ks. Nechcem vediet kolko ich ma dohromady🙈

tyrkysova_kobyla
16. okt 2019

@17juraj17 nechcelo by sa mi striedat tolko kabeliek a prekladat vsetko z jednej do druhej 😀

17juraj17
16. okt 2019

@tyrkysova_kobyla Ono toho na prekladanie asi moc nebude. Ved len penazenku ma taku velku ze by sa k nej mohli uz aj primontovat kolieska.🙂 Snad ma vacsinu veci tam.

zuzkapap
16. okt 2019

Do topánok do 100e max. Ale keď za nich dám 100e, sú to také čo vydržia roky 🙂 a také čo mi neznicia nohy - záleží mi na pohodlí. Väčšinu si kupim jedny za sezónu. Do kabelky tak max 20e, ale ja mam dve kabelky a viac mi netreba, nepotrebujem jednu ku každému outfitu :D. Oblečenie to je kameň úrazu... Mala by som viac začat kupovať kvalitnejšie veci lebo tie z bežných obchodov sa rýchlo zničia, pozmolkuju a treba mi ďalšie... A tak peniaze idú dole kanálom. Ale zase kto ma peniaze na kvalitu zo slovenských platov?

ivca88
16. okt 2019

Odkedy máme deti tak veľmi málo.
Ja radšej kúpim detom hračky.
Neviem, niekedy by som si aj kúpila, ale potom si poviem, že kúpim radšej manželovi alebo deťom 😊😆
Mám z toho väčšiu radosť

simca06022011
16. okt 2019

Nakupujem keď mi treba, neberiem to ako investiciu ale ako nutné výdavky 😂 kabelky mám asi 3... A kým sú v pohode nedokuoujem, o satniku je tu dosť čerstvá diskusia. Tam tiež nakupujem keď niečo potrebujem. Potrebujem kabát a čižmy.. idem kúpim. Rovnako aj iné oblečenie. V kľude na.nakup skočím iba raz v sezóne a prídem s plným kufrom 😂 ale tak.ked tomporatan tak 100eur mesačne určite ak to vyjde tak že potrebujem investovať viac do niečoho (napr teraz nákupy cez týždeň 2 topánky, kabát... Na ceste nohavice a tuniky, topy a hneď je 500+eur fuč..) ale potom mesiace nic nekúpim 😁

17juraj17
16. okt 2019

@ivca88 Keby si niekedy bola zase slobodna tak napis 😉😘

simca06022011
16. okt 2019

@ivca88 no tak do hračiek.ja vôbec nič neinvestujem 😂 a neľutujem.. radšej si kúpim niečo ja 😁 na začiatku som kupovala malej oblecenie ale zbytočne jej toľko toho 😁 čiže aj to má prestalo baviť a nakupujem jej tak ako sebe. Keď niečo treba.

dundulica
16. okt 2019

@ivca88 toto je aj môj prípad, im kúpim, sebe nie

dundulica
16. okt 2019

@17juraj17 u nás má najviac vecí muž, aj najdrahšie 🙂

vroni
16. okt 2019

Minimum. Mam zopár veci, ktoré nosím do "rozsypania" , potom kupujem nove. Nenávidím kupovanie handier a topánok (o kabelkach ani nehovorím), takže sa snažím kupovať čo najviac nadčasové veci, aby som zase roky (dobre, preháňam. Tak dlho, ako sa len bude dat) nemusela pachnuť do obchodu.

angela85
16. okt 2019

Myslím že také ako ja,že som na rodicaku tak vychádzam z toho čo dostanem,takže nič moc ale teraz tak maximálne pre seba dopĺňame spodnú bielizeň a oblečenie na bežné nosenie,ale ja nemám rada keď sa za oblečenie zbytočne plytvá hlavne keď to nepotrebujem ani kvôli robote a dosť ma vytace keď si musím kúpiť šaty a sandálky kvôli nejakej príležitosti a už to viac neoblexiem. Ale do topánok rada investujem tie mám rada kvalitné. U mňa to vychádza tak maximálne 20-30€ za mesiac alebo inak cca 400-600€ za rok.

kristina2412
16. okt 2019

@adrianebrooks odkedy mám deti tak výrazne menej. Ak sa aj vyberiem na nakup tak sa vždy vrátim s nejakými kúskami pre moje baby😂mojou úchylkou sú Conversy a zimné šále tie vždy nevyhnutne " potrebujem"

17juraj17
16. okt 2019

@dundulica Lacne zrovna ani ja nemam. No pocet taky ze by som sa snad zbalil do igelitky 😀 Ked kupujem sebe musim mat na to velku naladu no a to potom stoji za rec. Radsej chodim so zenou na nu nakupovat. 😲
😀 Ked to po sebe citam , asi navstivim lekara.

domculik
16. okt 2019

@adrianebrooks kupujem nadcasove veci, kupujem iba tolko, kolko potrebujem. keby kazdy kupoval iba tolko, kolko skutocne potrebuje, bez ohladu na rozne modne vystrelky, urcite by spotreba oblecenia svetovo klesla niekolkonasobne. ja taketo plytvanie neuznavam.

tina_28
16. okt 2019

@17juraj17 cim viac toho ma tym horsie lebo sa nevie rozhodnut co si zoberie :D ja som skor za to mat menej kusov ale kvalitnych ale niektore zeny strasne peniaze minaju na handry nechapem ale podla vkusu...

17juraj17
16. okt 2019

@tina_28 Preto som tam ja 😀 No bola to vacsia zabava ked mala pas o polovicu tensi ako boky. Teraz ked sa karta obratila uz to nie je taka sranda. Najkrajsie veci su so zuzenym pasom alebo do pasa.

jana_eyre_2
16. okt 2019

nejake veci dostavam po kamoskach, ktorym su uz male a nemaju komu posunut - nie, nie som na to odkazana, ale pride mi to ekologicke..

kupujem len vtedy ked nieco fakt potrebujem a obliekam sa sportovo, takze najcastejsie kupujem v decathlone.. napr. tenisky do 30€, za tricko viac ako 7€ by som nedala a za nohavice do 15€..

naposledy som kupovala cez leto cca za 40€ veci co som potrebovala (plavky, kratase, funkcne tricka).. teraz som si objednala 2jo rifli z bonprixu, lebo sa mi vacsina uz rozpadla, dokopy boli za 30€..

moj satnik je jednoduchy, neobmienam ho casto, nerada moc na take veci minam peniaze, radsej ich minam na vylety.. najviac ale miniem vtedy ked ma muz odmeny, dostavam od neho taky darcek na narodky, mam den osamote na nakupy.. zvacsa ale na seba toho vela nekupim..

tina_28
16. okt 2019

Ja tiez inak nekupujem vela iba ked mi nieco treba a malokedy si nieco kupim len tak ze sa mi to paci lebo ja dnesnej mode neviem prist na chut :D napr mam veci ktore nosim roky a vyzeraju stale dobre aj v dobrom stave niektore su mi uz dokonca velke tak tie potom davam prec aby sa mi to nehromadilo :D takze ja vela na toto neminam

tina_28
16. okt 2019

@17juraj17 akoze vtedy jej seklo vsetko a teraz je problem nieco vybrat? :D

17juraj17
16. okt 2019

@tina_28 No poviem to tak ze tym roztahanym handram som nikdy neholdoval 😒 A vies ako to je. Teraz ani tak nevybera co je pekne ale do coho sa da bez obuvaka.🤐

lovely5
16. okt 2019

topanky 80-200, kabelky 100-200, kabaty bundy 100-200, jeansy 30-50 zo zary tie mi sedia najlepsie, svetre 50, tricka bluzky 30, saty 50. za mesiac miniem asi 300-400€

tina_28
16. okt 2019

@17juraj17 zeny nie su len od toho aby boli vzdy tip top nahodene aj ked chlapom sa to nepaci aj my sa chceme citi pohodlne...

evabb35
16. okt 2019

@adrianebrooks Sledujem módne trendy a ponuky tovaru v obľúbených obchodoch a keď sa mi zapáči nejaký módny kúsok, tak neľutujem peniaze, ale je to stále v rámci mojich finančných možností, nezadlžujem sa. Potom nadčasové a kvalitné módne kúsky nosím aj viac rokov. Nenakupujem módne oblečenie a obuv každý mesiac, to zase som veľmi náročná zákazníčka. Dokonca stalo sa mi a to aj viac sezón, že som v ponuke nenašla nič nadčasové, nič čo by sa mi páčilo a nič také, v čom by som aj vyzerala veľmi dobre.Radšej prečkám mópdnu sezónu ako mám kupovať niečo, čo mi nesedí, v čom sa necítim dobre a nakoniec to len skladujem a vôbec nenosím. To sú potom vyhodené peniaze. Aj keby to bol hoci aj lacný tovar. Nie som taká bohatá, aby som kupovala lacné oblečenie a obuv.