Koľko € ste ochotne investovať do módy?

adrianebrooks
16. okt 2019

Ahojte žienky,nedavno ma zaujala diskusia o šatniku,tak mi v hlave vznikla otazka koľko ste ochotne investovať do topanok,kabelky a inych kusov oblečenia? 🙂

tina_28
16. okt 2019

po precitani niektorych prispevkov uz zacinam chapat kde ludia minu tolko aj ked dobre zarobia :D ale tak to je vec kazdeho kolko si dopraje. Ja zas napr radsej ako do veci investujem do zazitkov a podobne a tiez doprajem viac inym. Som toho nazoru ze vsetko s mierou. NO ale minule som pocula jednu babu v obchode ako vravela ze si kupila ruz za 150€ tak tomu uz naozaj nerozumiem co na tom moze tolko stat :D

tina_28
16. okt 2019

@evabb35 akoby som toto ja pisala 🙂

17juraj17
16. okt 2019

@tina_28 Ved jasne. Iba vravim ze to byvala vacsia zabava. Vacsi a lepsi vyber je pri S,M velkosti ako pri L,XL Ako aj automaticke vyradenie veci na telo.

dankavass
16. okt 2019

A že Slováci nemajú peniaze 😃
Aby som odpovedala na otázku, tak za tento rok som si kúpila jedny tenisky, dve blúzky, dve tričká, jedny rifle, dvoje legíny. V tomto som maximálny minimalista, mám nevyhnutný počet kusov oblečenia, na móde mi naozaj nezáleží. Môj manžel a syn žijú takisto s touto minimalisticko - ekologickou ideou. Nie preto, že by sme na to nemali, ale nepokladáme to za dôležité, radšej si doprajeme inde.
Celá rodina minieme na oblečenie minimálnu sumu aj to len v prípade, že niekomu z nás momentálne niečo treba, nie kvôli výstrelkom...

17juraj17
16. okt 2019

@dankavass Slovaci nemaju peniaze ? Staci sa rozhliadnut po akomkolvek parkovisti 😝

tkjana
16. okt 2019

Momentalne skor na deti, resp.vsetko na deti, ale tak najdrahsie veci co mam boli asi spokocenske saty, tak okolo 120€, potom jedny kvalitne sportove topanky 80€ a ostatne sa skor riadim podla toho ci sa mi paci, ale topanky tak do 50€, zvysok take bezne ceny. Teraz skor by som investovala do dobreho denneho kremu, a sera, ako do kabelky alebo lodiciek 👍

sense
16. okt 2019

Nepotrpim si na znacku ale pizeram na kvalitu... takisto nenakupujem x kusom len.preto aby toho bolo vela ....su mesiace ked nekupim nic a potom je mesiac ked je to par sto eur....

barbellka
16. okt 2019

Ja nakupujem oblecko len to co treba, vacsinou cakam na sezonne vypredaje. Nie som ochotna minat na vystrelky, kupujem v beznych kvalitnejsich obchodoch. Radsej venujem peniaze do kozmetiky (ale tu tiez kupujem tam 2x rocne) a hlavne do kvalitnej stravy. Radsej ako kabelku za 500 e kupim mne a manzelovi wellness pobyt a ine zazitkove veci.

evabb35
16. okt 2019

@adrianebrooks Kožená galantéria - kabelky a tašky - to je kapitola sama o sebe. Niekedy vyjde počas jednej sezóny na trh vynikajúca kolekcia nadčasových kabeliek vo fantastických farebných prevedeniach a ak to zachytím, tak v jednom mesiaci a dokonca aj v jednom nákupe mám aj viac kabeliek. A tie potom nosím viac sezón. Také to nakupovanie a behanie po obchodoch a zúfalé hľadanie vhodnej kabelky na konkrétnu príležitosť, ma vôbec nebaví.

tina_28
16. okt 2019

@17juraj17 jasne chapem ale napr ja mam sakra problem zohnat normalne nohavice lebo ja mam asi atypicku postavu nieco medzi xs/s lebo rifle xs su mi trochu tesne a s su mi uz volne :D

tina_28
16. okt 2019

@17juraj17 maju ale chcu stale viac s jedlom rastie chut a to je ten nezastavitelny kolotoc rob viac zarabaj viac minaj viac chci viac a stale dokola preto ludia potrebuju zarabat vela a aj tak su zadlzeni...

adrianebrooks
autor
16. okt 2019

@ivkazba tie plavky ma napriklad zaujali,nikdy som si nekupila nejake drahšie,oplaca sa to? Vydržia viac sezon? Či je tam nejaky velky rozdiel v materiale?

adrianebrooks
autor
16. okt 2019

@evabb35 ja som mala každy rok velky problem s čižmami na zimu to bolo už o nervy fakt akože🤦🏼‍♀️ Pobehala som kopu krat aj 3 mesta lebo mi nič nesedelo nič sa mi nepačilo,na lytku ovysalo a tak 🤦🏼‍♀️ Potom som si kupila jedni v takom obchodiku u nas s koženymi vecami a odvtedy mam pokoj lebo vydržali už 2 sezony a 2 dalšie aj vydržia.Keď som kupovalq v deichmanne a podobne obyčajne tak vždy po sezone leteli do koša.

adrianebrooks
autor
16. okt 2019

@17juraj17 haha🤷🏼‍♀️😂😂😂 ženy

veronaela
16. okt 2019

ja to nechapem stale sa vsetci stazuju na platy , rodicovske, materske a potom su tu temy o obleceni a niekto ma 70 ks rifli a v dalsej teme davaju ludia 300 za kabelku, 800 za kabat. ako to len robite 🙈🤷🏼‍♀️ 😂

opica
16. okt 2019

Ja teda na oblecenie moc neminam,neznasam nakupovanie. Teraz mi treba novy zimny bundo/kabat a neviem sa ist dokopat ho kupit. Ale zas u nas doma sa minu velke peniaze na sport-500 az 700 eur mesacne (to neratam obuv a oblecenie a vystroj detom)

acrobaleno
16. okt 2019

Ja nenakupujem toľko oblečenia, čo mám sú síce drahšie (napr. Gant), ale vydržia aj dlhšie, to isté s topánkami a kabelkami. Čoho mám veľa sú tričká s potlačami (Avengers, HP, Pusheen,,,), tie milujem. Ja skôr vrážam do kozmetiky a "údržby" tela.😂

zuzudrnda
16. okt 2019

Kupujem len ked potrebujem. Radsej investujeme do zazitkov. Navyse behanie po obchodoch pokladam za zabijanie casu,kt.radsej travim s priatelmi a rodinou. Synovi kupujem vylucne na bazariku. Je maly,veci su pekne a casto kvalitne za fajn cenu. Ja zvacsa tiez v sekaci zozeniem original kusky. Vymenu siat sme mali zauzivanu aj s kolegynami v praci a aj medzi kamoskami. Casto chceme ine ani nie tak nove. Snazim sa o minimalizmus,kombinovatelne a nadcasove veci,takze mesiace na oblecko neminiem ani euro a som s tym uplne spoko. Je to za nas aspon maly prispevok pre lepsiu buducnost nasich drobcov.

tina_28
16. okt 2019

@veronaela ved preto sa mozno stazuju ale nie je na vine prijem ale vydaj.. :D

ivca88
16. okt 2019

@17juraj17 ha ha.. 😆
Ale ja skutočne veľmi rada obliekam manžela. On stále vraví že nemá vkus, tak je to len na mne.
Takže on si ma tak skoro nepustí ( dúfam ) 🥰

@simca06022011 ja v poslednej dobe kupujem drevené hračky. Takže je to také milé, nežné. Mám z toho radosť.
Možno raz dospejem do štádia že pôjdem len sebe nakúpiť, ale väčšinou si na seba ani nespomeniem

momoqui
16. okt 2019

@adrianebrooks ja dam ochotne za topanky 200 Eur, su pohodlne a vydrzia mi par sezon, vyzeraju stale ako nove. A tak isto s oblecenim. Kabelka za par sto Eur vyzera stale ako nova, pouzivana rok denno denne. Atd atd

lenka2710
16. okt 2019

@adrianebrooks Ja keď uz mám nejaké peniaze navyše a idem nadsena na nákupy, tak sa mi ako na potvoru nič nepáči,takže vacsinou donesiem tašky plne pre moju malú a pre muža! Keď mám v peňaženke pár suntov tak sa mi páči všetko 😁😊

wena
16. okt 2019

Ja som do oblečenia ochotná investovať málo, mám dosť oblečenia zo seconhandov a potom z vypredajov a zliav. Ja nevidím dôvod kupovať si drahé oblečenie, nepotrebujem aby mi veci vydrzali 5 a viac rokov, taký dlhý čas by ma nebavilo nosiť do isté. Radšej si kúpim lacnejsie kusky a často ich striedam a keď sa znicia tak ich vymenim. Ja inak ale nechápem ako ľudia stále hovoria, že lacné oblečenie je nekvalitne a hneď sa znici, mne sa v živote nestalo aby sa mi niečo potrhalo, spralo, zrazilo, bola z toho handra po dvoch noseniach atď. O svoje veci sa dobre starám, takže vyzerajú všetky ako nové. Za topánky som ochotná vitac zaplatiť, ale za handry určite nie.

evabb35
16. okt 2019

@adrianebrooks ja neviem, či to treba ku obuvníkovi chodiť, lebo počas niektorých sezón na moju nohu nebolo v ponuke vôbec nič. Dieťaťu v zásade nekupujem detskú zimnú obuv, lebo sa mi stalo viackrát, že detské čižmičky ani jednu sezónu nevydržali...normálne ešte ani zima poriadne nezačala a čižmičky doslúžili a kupovať na jednu sezónu dieťaťu dvakrát čižmy, tak to nie. Rajdšej kúpim čižmy jedny, ale poriadne.
No a kožená galantéria - kabelky, aktovky, peňaženky, tak to je kapitola sama o sebe. Počas jednej sezóny som celej rodine nakúpila tovar v koženej galantérii - muži dostali fantastické aktovky ako dar na narodky, na Vianoce...ženám, mužom som pokúpila na Vianoce fantastické, kvalitné, praktické peňaženky, obaly na doklady.... Teraz už hádam šiestu sezónu si ideme s mužom nohy zodrať, oči vyočiť na internete a nič. Normálna, seriózna pánska aktovka na trhu neexistuje. Stále od neho len počuje, že toto on nosiť nebude, že on chce kvalitné zapínanie...Peňaženky? To keď mi vyložila predavačka na pult aktuálnu kolekciu, tak sa mi chcelo povedať, že takúto neforemnú, nepraktickú opachu ja používať nebudem. Však ja aj športujem, to si mám takú opachu dávať do turistického batohu? Obaly na doklady? Po mesiaci sa mi obal rozpadol na také franforce, že som ostala v šoku, že doklady ešte niekde vytratím.

kiwi3
16. okt 2019

slovaci nezarabaju malo, ale nevedia setrit... tam je problem.
tiez by som bola rada minimalistka, ako tu nietore pisete, ze jedny tenisky, dva svetre za rok a podobne, ale neviem to... mna to proste tesi, ked si nieco nove donesiem. ale cim lacnejsie, tym vacsia radost. a tie veci, co som uz dlhsie nemala na sebe, alebo si nimi po par nosenieach nie som upne ista, posuvam dalej.

miska_mysicka
16. okt 2019

@ivkazba chcem pracovat tam kde ty!!! 😂☺️

evabb35
16. okt 2019

@adrianebrooks Nakoniec sa muž naštval a zobral tú starú pánsku aktovku do opravovne s prosbou, nech mu ju opravia nejako /akoby sme na novú aktovku nemali/.

miska_mysicka
16. okt 2019

@momoqui prosim ta ktore znacky ti tak dlho vydrzia? Lebo ja mam pocit ze ci kupil lacne alebo drahe nie ke medzitym taky strasny rozdiel

dopolbokaodrata
16. okt 2019

Veľmi málo, čo s tým budem robiť, ak náhodou schudnem? 😂😂😂

fokuska
16. okt 2019

@veronaela Vies ako to robia? Tak ako som videla minule z archivu jeden diel Svokry. Manzel pracuje v zahranici, ledva vyziju. Zena sedi doma po rodicaku, na podporu nema narok. Ona mala dlhy este pred manzelstvom, on mal dlhy este pred manzelstvom. Vzali si uver aby cast dlhov splatili a vzali ho vacsi aby si urobili svadbu so vsetkym co k tomu patri. Cast uverov ledva splacaju, na ostatne uz maju exekucie.
Ona ala v penazenke 1 euro, v chladnicke nakupene somariny, z ktorych nebolo co uvarit, neboli vyzivne, cize vyhodene peniaze.
Ale do kamery povie, ze ano, manzel mi vycita ze som kupila nove zaclony do bytu, ale sak co, som zena, ved aj ja si chcem dopriat nieco pekne, ved nech sa tu citime dobre, tak proste si tie zaclony a ine bytove doplnky budem kupovat.
A vzapati place, ze manzel zaplati najom, splatku uveru a jej da zvysok a z coho ona ma vyzit. Ved v prvom rade deti treba nakrmit.