Objatia pri stretnutí

4. apr 2022

Objímate sa s ľuďmi keď sa stretnete so známymi alebo aj s takými ktorých ste prave spoznali ? Prečo to tak je vlastne? Ja som sa minulú sobotu stretla prvýkrát s jedným mužom pracovne, zoznámili sme sa, podali si ruku a potom sa spýtal že či sa chcem objať… akoze trochu ma to zaskočilo ale vsak čo povieš že nie dik? :D tak vravím že kludne a teda sme sa len tak objali… potom normalne pracovali a keď sme sa lúčili znova bolo objatie..nie som proti ale pride mi to take divne,prečo mas objímať človeka ktorého nepoznáš? Ako to mate vy? Mate s tým problem alebo v pohode?

lesana25
4. apr 2022

Ja som celkovo bezkontaktná osoba, ruku podám ale aby sa na mna niekto hneď pri zoznamovaní vrhal, to ozaj dakujem neprosím. Ani v rodine ktorú vidím 2x za 5 rokov to nemam rada, ešte aj s bozkami na lica 😬
A inak kedysi bol nejaký deň objatí alebo čo to bolo, sla som ku zubárke a na námestí dobrovoľníci že môžeme vás objať? A ja len že nie, vďaka 😅

liusa82
4. apr 2022

Mne to zas nevadi.Pride mi to také milé piatelské🙂 ale len s ludmi ktorých poznám a mám rada.Pri prvom stretnuti sa objimem problém mi to nerobi ale pusu na lice to ešte nie.To až ked lepšie spoznám🙂 Mne to zas nepride že je to pre pubertiakov alebo prehnané.Ale ako milé gesto.

simca06022011
4. apr 2022

Ja teda nie.

monka105
4. apr 2022

…akurát dnes som chcela založiť diskusiu, či som jediná, ktorej vadí, keď úplne cudzí človek prekračuje hranicu jej osobnej zóny, rozumej 50 cm. 😄 Ja to nemám rada, cudziemu kolegovi v práci by som tak akurát podala ruku, určite by som sa s ním nešla objímať. A úprimne mi vadia aj tzv. ,,obtierači” v obchodoch, ktorí sú na vás nalepení tak blízko, že cítite ich dych na krku (teraz už chvalabohu cez respirátor až tak nie). Vždy sa cítim nepríjemne a kontrolujem si dokola veci. Dnes som si dala záväzok, že ďalšiemu ,,obtieračovi” dám lakeť. 😂🤷🏻‍♀️ Neviem, prečo majú niektorí ľudia takúto potrebu.

elementissa
30. apr 2022

Ja som veľmi kontaktný extrovert, ja sa chcem objímať s každým. Ale viem, že veľa ľudí to nemá rado, takže sa objímam len s tými o ktorých viem, že im to nevadí. A s kolegami. A známych a priateľov si vyberáme takých, aby nám sedeli, takže s každým ku komu prídeme alebo oni k nám, s každým sa objímame. Ja si aj rýchlo vytvorím priateľstvo. Buď mi niekto je sympatický a mám si s ním čo povedať alebo nie. Takže aj po pár dňoch dokážem človeka vyhodnotiť ako niekoho, koho mám rada a považujem ho za kamoša a s takými sa objímam (ak sú s tým oni v pohode)

klaridka
4. máj 2022

@monka105 Si môj človek ... celkom mi zahral do karát Covid, rúška a s tým spojené 2m odstupy 😂

monka105
5. máj 2022

@klaridka 😂😂😂 ja viem, že tieto dva roky neboli bohviečo, ale pre mňa, naopak, v tomto smere najlepšie obdobie môjho života. A ešte, keď boli obchody obmedzené na určitý počet ľudí, to boli asi najlepšie piatkové nákupy v poloprázdnom Tescu, aké som absolvovala.

kvetinka75
5. máj 2022

iba s kamarátkami a s ktorými sa poznám dlhšie. Ale nie so všetkými. S mužmi a hlavne keˇ)d sa vidíme prvýkrát - no príde mi to také divné. Ale ak ti to nebolo nepríjemné.. Možno sú taký muži čo to potrebujú a o nič nejde.

denithestrange1993
5. máj 2022

Na rande kludne,ale pracovne? To sa nehodi,nie je to profesionalne