Opletačky so psom - nemá sa oňho kto starať.

6. feb 2020

S muzom sme 5rokov, ked sme sa spoznali, mal psa, bojove plemeno. Pes ma 12rokov.
Vzdy som mu s nim pomahala, aj ked som bola uz vo vysokom stadiu tehotenstva, chodila som s nim von, ak s kocikom, ked bolo treba. Mame spolu dve male deti (1 a 3).
Jeho otec nam z casu na cas so psom pomoze, zoberie si ho na chvilu, no obcas mu vola a nevie, ci si ho moze zobrat, alebo dokedy, musime cakat, rozhoduje sa, cakat na vhodnu prilezitost atd
Deti su casto chore, jedno uz chodi do skolky.
Starych rodicov tu nemame, iba jeho otca.
Teraz mame psa uz mesiac doma, ale muz na neho nema cas.
Slubil, ze bude rano vstavat a vencit ho pred pracou, lenze ho musim doslova tahat z postele a este popri dvoch detoch sledovat cas, aby nezmeskal do prace, kedze je v skusobnej lehote. Uz parkrat meskal.
Dokonca som musela raz aj nechat 3rocneho sameho doma (bol zaisteny a pred tv, na 10minut) lebo zaspal a musela som vencit psa aj s druhym dietatom.
Bavili sme sa o tom asi 20krat.
Co by ste robili v takejto situacii ?

tilko
6. feb 2020

@sara07 tiež ti rozumiem...naše psy z vodítka nepúšťame v obytnej zóne...a pritom sú maximálne vychované (kto sa vyzná vie čo sú to skúšky SVV a tak sú naše psy od šteniat vedené a pripravované, muž je dokonca výcvikár..atď..) dôvodov máme na to veľa a jeden z nich je aj ten, že rešpektujeme iných ľudí, ktorí k psom nemajú blízko, dokonca strach...

no vo vchode máme čivavu, ktorá dohrýzla už nie jedného obyvateľa našej bytovky ...takže preto píšem...psík malý veľký, to je jedno...chyba je v majiteľovi...

tilko
6. feb 2020

takže autorka tohto článku má jednoznačne problém s mužom - majiteľom psa, keďže tu opísala, že psík nie je agresívny a dokonca aj vychovaný....pár rád sa jej tu dalo a všetky viacmenej viedli k tomu aby si narobila poriadok s ním...psík za lenivosť svojho nezodpovedného pána, ktorý ho dokonca vedome necháva na pleciach manželky a matky jeho malých detí nemôže

airaw
6. feb 2020

Ak sa bojíš, že by sa ti pes napríklad vytrhol pri venčení, tak sa dajú kúpiť aj opasky a tam si pripnúť vodítko a ruky máš voľné.. ja tak vencim keď idem s 2 deťmi, pes ide pekne pri nás

janikovaanicka7
6. feb 2020

@sissy27 zhrnula si to uplne perfektne. Podla mna je ten chlap asi dost nezodpovedny. Osobne si neviem predstaviť budit chlapa do práce. Co je nesamostatny alebo nesvojprávny? Ach jaj...

koniarova
6. feb 2020

Čo by som robila? Ak ku psovi nemám žiadny vzťah, je mi na príťaž a muž na neho kašle, dala by som ho preč. A môže vám to znieť hocako sebecky.

ktochytavzite
6. feb 2020

A kde byvate na byte?Ja by som asi to vydrzala kym nezdochne uz ale tiez by som si pritom ponadavala.

autor
6. feb 2020

@ktochytavzite ano na byte, uz som mu to zase pripomenula, ze dohoda bola aka bola, aj ked povedane to bolo uz veľakrát

ktochytavzite
6. feb 2020

No nvm si predstavit zeby sa mne ,osobne chcelo este psa vlacit pri 3r a 1,ja mam sama 3roxnu a 2 dvojky 10mesacne a mam dost,k tomu eate psa a to este trepat sa posvhodim do bytu,musis mat zlate nervy.

autor
6. feb 2020

@ktochytavzite dakujem 🙂

autor
6. feb 2020

Mensie 10kilove do nosica, 3rocneho do kocara, v dalsej ruke 40kg psa, predpripravna faza 30minut, uz teraz som spotena a mam dost 🙂

miriam1983
6. feb 2020

Su aj kohutie zapasy,takze bojovy kohut? Aj civavu mozte hodit do boja a nikto jej bojove plemeno nehovori.

autor
6. feb 2020

Pardon, ale diskusia je o niecom inom.

lula313
6. feb 2020

U nás chodil v podstate s našou 12 ročnou fenou už len muž(až na výnimky, kedy strazil dceru a šla som ja). Mala 50 kil a už nedokázala chodit po schodoch a bolo jej treba pomôcť, lebo bez pomoci po nich nedokázala ist a zvykla sa na nich rozplesknut.. 12 rokov je taký vek, že veľa väčších a obrích plemien v ňom umiera, takze to skus ešte vydrzat a v žiadnom prípade nesúhlas s novým psom.

marca12
6. feb 2020

To je o nervy deti na krku,do toho pes a este aj muza durit z postele a sledovat cas,aby stihol do prace. Len to citam a stupa mi tlak. Co by som robila? Slak by ma trafil naozaj. Urcite si uz skusala vsetko a nic nepomohlo. Asi by som ho nechala vykadit sa vnutri a nech si to muz upratuje,ale ci by to upratal. Jedine vazny rozhivor s nuzom,nech sa spamata a dopraje tomu psovi stastne posledne dni jeho zivota.

autor
6. feb 2020

@marca12 🙂

montemotherone
6. feb 2020

Treba sa ho zbaviť...manžela 😏 Tak ako to popisuješ, ako by to bol puberťák, ktorý nedokáže prevziať zodpovednosť za svojho psa 🤦‍♀️ Ráno ho musíš budiť lebo je v skúšobnej lehote, aby nezaspal? A čo keby tak vstal, bežal so psom von a urobil vám raňajky, kým pôjde pekne načas do roboty... Trošku tvrdšie na neho. Ty sa staráš o 2 malé deti.

nefertiti5843
6. feb 2020

Nemám rada, ak niekto označí psa ako "bojové plemeno"....taký termín ani neexistuje...Pes je taký "bojový" , ako ho vycvišíš. A ak máte napríklad staforda, alebo pitbulla, sú to mazlíčky k deťom...a ak spomínaš čivavu, tá patrí do prvej päťky najagresívnejších plemien. Dohovor frajerovi, nech ho venčí aspoň ráno...vieš, ten pes je jeho súčasťou a vedela si o ňom, keď si sa tam sťahovala...nemôžeš ho predsa teraz vykopnúť, lebo na neho nemáš čas ☹

nefertiti5843
6. feb 2020

@katkaba1 Nezapamätajú si....len si idú svoje...a trepú debiliny piate cez deviate...

autor
6. feb 2020

nechcela som pisat plemeno tak som napisala bojove bolo to vysvetlene uz zoparkrat.
civava bola spomenuta v kontexte ist von deti kocik adt, ine ako ked mas pudlika, jazvecika ci ine rasy mensieho vzrastu treba si precitat celu debatu

zuzulka333
7. feb 2020

@zdencaaaa ani ja také nepoznám 🙂

simca06022011
10. feb 2020

@airaw áno kvôli lemravemu chlapovi pôjde ona ovesana deťmi aj psom 😁
Druhá vec, keď ju takýto 40 kilovy pes potiahne napr teraz v zime, tak ma o zábavu postarané 😂

uglybetty1234
10. feb 2020

tiež by som vyžadovala od manžela aby psa brával von podľa dohody. Okrem toho v žiadnom prípade by som mu nenahrádzala budík! OTRAS
ja mám tiež psa, tiež som chodila vonku aj s kočiarom a už to bolo dosť, nie to ešte ďalšie dieťa v závese. Samozrejme všetko sa dá, ale stoja tie nervy za to?!
A mala by si prestať robiť všetko, na to si chlapi radi zvykajú. Ty budeš uťahaná ako kôň a vlastne zvládneš všetko, tak prečo by to chlap menil?!
Ešte podotázka - keď budíš chlapa na budík, to znamená, že ty si už hore a on si vyspáva?! no pekná starostlivosť!