Opletačky so psom - nemá sa oňho kto starať.

6. feb 2020

S muzom sme 5rokov, ked sme sa spoznali, mal psa, bojove plemeno. Pes ma 12rokov.
Vzdy som mu s nim pomahala, aj ked som bola uz vo vysokom stadiu tehotenstva, chodila som s nim von, ak s kocikom, ked bolo treba. Mame spolu dve male deti (1 a 3).
Jeho otec nam z casu na cas so psom pomoze, zoberie si ho na chvilu, no obcas mu vola a nevie, ci si ho moze zobrat, alebo dokedy, musime cakat, rozhoduje sa, cakat na vhodnu prilezitost atd
Deti su casto chore, jedno uz chodi do skolky.
Starych rodicov tu nemame, iba jeho otca.
Teraz mame psa uz mesiac doma, ale muz na neho nema cas.
Slubil, ze bude rano vstavat a vencit ho pred pracou, lenze ho musim doslova tahat z postele a este popri dvoch detoch sledovat cas, aby nezmeskal do prace, kedze je v skusobnej lehote. Uz parkrat meskal.
Dokonca som musela raz aj nechat 3rocneho sameho doma (bol zaisteny a pred tv, na 10minut) lebo zaspal a musela som vencit psa aj s druhym dietatom.
Bavili sme sa o tom asi 20krat.
Co by ste robili v takejto situacii ?

eliska13
6. feb 2020

@evalin88 hádam pochopí?ani by som sa ho nepýtala len oznámila.To neznamena, keď je doma s deťmi, že bude psa venčiť len ona.j
Je to jeho záväzok jeho pes ona môže pomôcť čo robí ochotne.
Psík je už starší časom to môže byť horšie bude musieť chodiť častejšie von už nevydrží toľko

zdencaaaa
6. feb 2020

Nadpis mal byt Opletačky s mužom a nie so psom

sara07
6. feb 2020

vždy rozmyšlam čo urobí mamička ked ma kočik alebo dieta za ruku a venčia väčšieho psa - ked napr stretnu tulavého alebo nejaké ktorému sa podarilo zdrhnut alebo sa niečoho zlakne ked hodi pubertak petardu, náhodo je svina čo skorej ratovat psa, dieta,

chodí tu jedna mamička a to maju také menšie plemeno , tak dieta reve že sa chce pohupat ale zase ked psa uviaže na kraji ihriska tak ten zase tam plače ,ked teda zoberie to dieta že sa nebudu dlhšie hupat tak zase reve ono , obdivujem ju ja by som toto nedávala

manželovi vysvetlit že proste pes je hlavne jeho, on je jeho páneček, takže rano a večer ho bude venčit, hodit všetko na teba nie je fér , ako ty si na rodičovskej tak hovno robíš takže aj pes starost tvoja
to je o zodpovednosti, to mu ta ako nie je luto alebo potom skusit mu dat na chvilu ako to je naraz mat vonku dve deti a psa aby to pochopil lebo asi to nechápe
silno mi to pripomina ked uvrtal babku a doniesol synator zajaca , no jasné že máme plač a zurime že musime čistit, ako viem pomôct nakrmit a podobne občas ale gro je proste surovo na nom a ked mu tam piska od hladu musi sa láskavo zdvihnut a ist mu dat jest + dostane trest že je hladny , ostane aj on , velmi trnista cesta starostlivosti

snehulienka8
6. feb 2020

moj muz venci MOJHO psa, ktoreho on nechcel, a to aj rano o 5:00 ci o polnoci, aby som nemusela ja s dietom..
skus znova vazny rozhovor s manzelom a tvrdo trvaj nech si plni povinnosti a sluby, neexistuje aby ste takto fungovali dalej..2 male deti, silny pes, jeho skusobna doba v praci a on si zaspi, flaka to..

autor
6. feb 2020

@sara07 dakujem za nazor 🙂

autor
6. feb 2020

@snehulienka8 uz sme sa bavili o tom x-krat

tilko
6. feb 2020

Bojové plemeno? To akože ovláda kung fu? Nebodaj iné bojové umenie? Už z tohto je cítiť, že k psíkovi asi nemáte veľmi blízko, čo aj chápem, keďže je to hafan vášho muža. Ale na druhú stranu vás trápi, že oň nie je postarané ako by si zaslúžil, čiže, takže empatiu k nemu máte. No a čo s problémom, ktorý opisujete? Pekne pritlačiť muža nech sa o svojho miláčika postará. Raz si psíka zadovážil, už má 12 rokov, takže si zaslúži aj pekne dožiť. Tiež vás chápem, že venčenie psa s dvomi deťmi za každého počasia nie je med lízať. Tak to treba jasne a dôrazne vysvetliť mužovi.

horalka1986
6. feb 2020

Mam psa a tri deti a nemam vobec pocit ze by s tym bol nejaký problem.

autor
6. feb 2020

niektore psy boli v minulosti trenovane na bojovanie proti inym psom, ludia tak chceli zarobit peniaze, preto nazov bojove plemeno, v niektorych krajinach (ako Juzna Amerika) sa niektore psie rasy pouzivaju takto doteraz.

sara07
6. feb 2020

vieš psíčkárky nemaju radi názov bojové plemeno psa , to je na dlhu trat , pes je všetko

ale ono je to také zaradenie, a má podklad, však to vieš
v anglicku nekastrovaného môžu mat len chovatelia a su tam pravidla , škoda že nie aj u nás
oni napr strach z takéhoto psa nepoznaju, ano aj čivava ma môže hnusne kusnut do nohy ale snád je v tom rozdiel ked kusne čivava a kusne pitbul a ešte sa zasekne a čivava to človek nejak taškou nejak ešte zastaví ale pitbul a spol maju inu silu , velku silu nehovoriac že inak reaguješ psychicky ked sa ruti čivava a ked pitbul
o usmrtení človeka čivavou, kokršpanielom , cavalierom som ešte nepočula ale pitbul atd ano

ivanka12311
6. feb 2020

Ja mám tiež dve malé deti a dvoch psov v dome.Nedala by som ich ani za nič.Dcera staršia posedí pred tv a malý je postieľke tu sme pre istotu aj znížili aby nespadol kým von venčím

evalin88
6. feb 2020

@eliska13 ved to si myslim aj ja

snehulienka8
6. feb 2020

viem, ale pre nieco ta neberie vazne..preco?
pripadne, chod rano so psom ty a on je pri detoch..

tilko
6. feb 2020

@sara07 tu nejde o psíčkarky nemajú radi názov bojové plemeno...je to majiteľovi a o tom ako toho psa vychováš, ako ho vedieš a či ponúkneš danému psovi to, čo potrebuje aby nevymýšľal to čo nemá....a práve preto by si mal človek zadovážiť takého psa akého zvládne...inak sa v rukách nesprávneho psovoda môže pokašľať na psovi všetko ... a potom sú všetky psy nie bojové plemená...nazvime ich pracovné...hádzané do jedného vreca...

simca06022011
6. feb 2020

Inak čítam ze mate dvor, tak ho nemôžete nechať tam? Ved zase nemusí byť zavrety vnutri...

autor
6. feb 2020

my dvor nemame, iba balkon

tilko
6. feb 2020

neviete sa s mužom nejako dohodnúť na striedaní pri venčení?

Je to 12 ročný pes, tak typujem, že 3x za deň by mu stačilo. 2x kratšie a jedna dlhá poriadna prechádzka.

Tú dlhú by som nechala na muža a keď mu ráno robí problém, tak nech ho poriadne vyvenčí večer.

Ráno obehni ty takú rýchlovku okolo domu, kým je muž doma, aby si nemusela s deťmi a na obed podobne, ak chodíte s deťmi von, tak pred vašou vychádzkou alebo po nej, tiež rýchlo a aj s deťmi...aby pes nestískal labky a ostatné nechaj na muža...

autor
6. feb 2020

Dohoda bola, on vstava rano skor a venci.

mimibb
6. feb 2020

No... Ja vstávam o 5:30 a idem vyvenčiť psa, deti spia, muž odchádza o 6:30.... Potom sa motam okolo deti, škola, škôlka..., cez obed malú uspim a idem na 5min so psom von, keď príde muž z prace tak idem s nim na hodinku, dve von.... Beriem ho skoro vždy so sebou do obchodu.... A nie raz chodím venčiť aj so všetkými 3mi dcérami.... Dá sa, keď sa chce..... No na tvojom mieste by som riadne zapriahla muža, keď je to jeho pes....

fokuska
6. feb 2020

A preco teda tu dohodu neddorziava? Co ti na to povie, ako to vysvetli?

autor
6. feb 2020

nevie povedat, alebo povie, ze stiha, co nie je pravda

acrobaleno
6. feb 2020

Koľkokrát sa budeš oháňať s tým, že je to bojové plemeno? Čo chceš vlastne počuť? Dať psa preč? Veď ho daj preč, ale tam je problém v lenivom mužovi ako v psovi, ale to nechceš asi počuť.

fokuska
6. feb 2020

To sa mi zdat byt dost zvlastny vztah, ked nevie manzelke odpovedat...
Inak je vsetko v uplnom poriadku, ine dohody alebo sluby v pohode dodrziava? Iba co sa tyka psa, tak neurobi co povie a potom to nevie vysvetlit?

ukulela
6. feb 2020

tocis sa dokola ... skratka trvat na pravidlach, rano budik a ides so psom. po praci takisto na dlhsie . vecer by som sla aj ja. alebo popoludni, ale bez deti. velky pes (ja pochybujem, ze je cviceny a ma dost pohybu) a dve male deti - ked ti pes utecie, co budes robit? ja by som to nerobila .... a na otca sa spoliehat nemozete, on si tento zavazok nevzal. resp ak byva blizko, poprosit ho, ci ho nemoze prost vyvencit cez den? alebo nejaky starsi zodpovedny pubertak z okolia, ktoreho poznate, by ho nevzal na prechadzku rau denne za nejake vreckove?
zeny, co ste psickarky a zvladate - to je OK, ale ona si psa nevysnivala. navyse napr mam teraz doma oboch malych s kiahnami. samych ich doma nenecham, von ich brat kiahnovychnebudem .... v byte by som aktualne psa a vychadzky nezvladla. navyse. velke plemeno - to potrebuje hodinu, nie 5 min okolo baraku. a za kazdeho pocasia

lujza123
6. feb 2020

Nechaj muža nech sa stará o psa sám. Pes sa ráno vycura rýchlo, stačí pár minút a na normálnejsiu prechádzku ho môžeš vziať jed pôjdeš neskôr aj s deťmi. Ale obliekať vychystavat 2 maličké deti von hneď ráno nenajedene koli psovi, to sa predsa neda

Takže mužovi pekne vyčistiť žalúdok, budík prestaviť na 10 minút skôr a doslova ho vykopať z postele von.

Píšeš ze to je bojové plemeno, predpokladám ze je agresívny pri stretnutí s inými psami.
Skúste sa nakontaktovať na nejakú výcvikovu školu oni vám poradia ako postupovať.
Nahubok, sťahovaci obojok, nechať psa sedieť ked ide iný pes okolo, skúsený tréner vám ukáže ako ťažko sa to takto vysvetľuje.
A naučíš aj 12 ročného, ťažko, pomaly ale naučíš. My sme naučil zdedeneho vtedy mal 15. Hluchy, sprostý ale naučil sa ako tak nevyskakovat na psov co stretneme na vychadzke

martina1201
6. feb 2020

Ahoj, je to už starý pes, takže ťažko ho preuciť, ale za pokus by to stálo. Čo tak ho naučiť chodiť na balkón robiť potrebu na toaletu pre psov a potom ísť s ním von až v rámci prechádzky s deťmi ak nerobí zlotu a pekne poslúcha? A manžel ak nerobí dvanástky nech s ním chodí jednak po príchode z práce a potom aj večer. Tiež výcvik by mu nezaškodilo a manželovi tiež by neublizil žiaden výcvik ak si chce psa ponechať. Prípadne nech zabezpečí študenta ktorý bude psa venčiť, ak sa jemu nechce.

autor
6. feb 2020

On nie je agresivny, iba pri strestnuti s podobnou rasou. Poslucha inak

maca1984
6. feb 2020

problem je tvoj chlap a nie ten pes.Moj muz chodi tiez do prace a kazde rano psika vyvenci pred pracou.Ja vencim pocas dna a muz zasa vecer.Vikendy vencievam rano ja.

sara07
6. feb 2020

@tilko ano máš uplnu pravdu
ale ked ide oproti mne pes a majitel ako ja mám alebo my čo sa bojíme vediet zrovna aky to je majitel, podla čoho , ako viem ako poslucha z 100 metrov ked napr si tam čmucha a je v klude
ja za majitela aky je nemôžem , ani ten pes ale následky mám ja
keby na tieto plemená bol nazvyme to ako je zbrojny preukaz , majitel na testoch aj pes povinny profesionalny vycvik bola by som kludnejšia
takže my to máme ako jeden celok vopred dany, pes = strach, vyhnut sa ,v tomto nie je cesta ani v pravo ani v lavo

fokuska
6. feb 2020

Velmi tazko ti je nieco radit ked na doplnuje otazky neodpovedas. Odpovedas len ciastocne a len na niektore veci... tym padom tu osttane okolnosti mozeme iba hadat...