Staráte sa o svojich chlapov?

maminka1988
24. mar 2022

Ahojte. Staráte sa o svojich chlapov? Myslím tak že či mu zohrievate jedlo a nosíte do postele alebo vám povie že mu máte urobiť čaj zatiaľ čo on leží v posteli? A ak neurobíte tak vám povie že vy niečo budete potrebovať. Navarím, poupratujem ale nie som typ ženy čo bude chlapovi všetko nosiť pod nos. Už som mu normálne povedala že nech si nájde slúžku. Do kuchyne sa nepôjde najesť len v izbe v posteli by jedol a už mám z toho nervy.

laladua
24. mar 2022

Ako kedy, su dni kedy mu donesiem aj ranajky do postele, ale aj dni, kedy on mne, takze raz jeden raz druhy. Ale zeby si to vyzadoval alebo nieco tak to nie. Ved nie si jeho sluzka preco by si nieco take mala robit? Ked je chory alebo nieco, tak to je o inom, ale inak ee.

zdenkastanka
24. mar 2022

A v posteli teda nejedavame...

tajik
24. mar 2022

@maminka1988 ja nieee,,práve naopak.
Vieš ako sa vraví,,ako si naučíš tak máš,,..
Nemyslím to v zlom😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lavinis
24. mar 2022

@maminka1988 Manželstvo nie je adopcia, aby som sa o neho musela starať. Normálne sa k sebe správame ako dvaja ľudia, ktorí sú rovnocenné bytosti a majú sa radi. Raz obslúži jeden druhého, nabudúce naopak, alebo sa každý obslúžime sami. "starám" sa o neho alebo on o mňa len keď sme chorí.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka114
24. mar 2022

Ten, kto je v kuchyni, naberie jedlo, keď ide jeden variť kávu,uvarí aj druhému,keď ma poprosí,prinesiem mu to aj do postele,keď poprosím,prinesie aj on mne .. pre mňa toto ale nespadá pod pojem "starostlivosť" ... Sú to tak bežne veci, že to vôbec neriešime, a nevyhadzujeme si na oči,kto komu čo a koľkokrát podal 🤷

janetinka27
24. mar 2022

@maminka1988 naberame si navzajom, kto je blizsie alebo kto ma viac energie. v posteli jest, to nie, neznasam omrvinky v posteli a okydane periny

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana9393
24. mar 2022

Kym som chodila do prace, tak sme sa tak nejak striedali. Obcas navaril on, inokedy ja. Teraz som ale doma, na PN a nudim sa. Tak kazdy den varim a ked pride naberiem ju aj ohrejem. Ale nejake extra obskakovanie, ako podat vodu, alebo nieco to ani nema rad keby robim 😄 v izbe nejedavame, len v obyvacke obcas. On to ale neznasa, tak to len ked nie je doma 😄 ono je asi najlepsie si chlapa na to nenaucit, lebo potom to berie ako nasu psiu povinnost.

petronellla87
24. mar 2022

@maminka1988 u nas sa je za stolom😄 ak varim ja nalozim ja jemu, ak vari on nalozi on mne, kto ma prvy chut na kafe vari obom...a takto nejak sa prestriedame🙂

julie19
24. mar 2022

Neviem si predstaviť niekoho ako sa dokáže normálne najesť v posteli 🤔 možno niečo čo sa nedá vyliať alebo čo sa nemrvi🤷‍♀️😅 my sa obsluhujeme navzájom, manžel rad vari takže koľkokrát on je ten či navarí, naloží, prestrie… na druhej strane mne tiež nerobí problém keď viem že už ide domov mu jedlo ohriať, naložiť, uvariť mu kávu atd. Je to take obojstranne… ale do postele sme teda ešte ani jeden jesť nepýtali takže neviem aká by bola reakcia 😅

lucia147852
24. mar 2022

V posteli nejeme. Čaj, kávu si bežne robíme navzajom. Jedlo si každý naberá sám.

simca06022011
24. mar 2022

Nie do postele nic nenosim. ANi ked je chory. Ked je chori robim caj, dostane na nocny stoli aj celu kanvicu nech mam pokoj. Nie je prasa aby jedol v posteli. Ak by mal covid a bol izolovany, tak by pekne krasne jedol v izbe svojej zavrety ale za stolom. Napr. aj dcere tak nosim jedlo do izby na stol, caj na nocny stolik.
Mna by zaujimalo, ze ty ked si lahnes do postele a zacnes ho dirigovat co ti tam ma doniest, ci to zacne robit :D lebo to su take keci "ked ty budes potrebovat". Mne jej jasne ze lemry chlapi nehnu prostom ked partnerka bude potrebovat. Pekne si urobi sama, aj jest, aj caj a aj si to uprace po sebe.

kika52621
24. mar 2022

Tak keď príde z prace a ja som už dávno doma tak mu zohrejem nachystám alebo cez víkend pri obede naložím ale robí to aj on keď ja ešte obedujem polievku a on už dojedol postaví sa a naloží druhé. Raz urobím čaj ja jemu inokedy urobí čaj on alebo kávu raz robím ja raz on ale ze by jedol v posteli a odtiaľ na mňa vykrikoval tak to nie to sa ešte nestalo. Inak vetu počkaj len ty budeš niečo chcieť používala moja mama keď sa mi nechcelo jej ísť niečo podať alebo spraviť neznášala som túto vetu z odstupom času viem, že to bolo nechutne hnusne vydieranie.

bestmate
24. mar 2022

sodoma gomora, keď to tak porovnávam čo mám doma, zručný či doma alebo v záhrade, kuchyňa je jeho druhý domov, zatiaľ čo sa mi práčka vrtí ja "lietam" na metle potom vyvenčím decká a prídeme na obed. Zas na druhej strane s deckami to moc nevie, nesťažujem sa, len tak nahlas uvažujem 🙂

mimikarol
24. mar 2022

On dobre vie, že to by bola jeho smrť keby ide niečo jesť do posteli. Ale áno, naberiem mu obed, jedavame spolu keď je doma a naberám aj sebe a dcére. On nám celej rodine robí raňajky, malej desiatu. Urobím mu čaj, kávu ... Nerobí mi to problém, robím to rada. Je to môj muž a mám pri ňom taký pohodlný život ako by som mala pri málokom

salamistka
24. mar 2022

Neobskakujem manžela, obidvaja pracujeme, nevidím dôvod, aby som mu niečo nosila, nakladala do taniera, ohrievala prípadne iné podobné činnosti, môže byť rád, že po práci navarí pre neho dcéra alebo ja večeru, on nevarí. Tiež by som napríklad nevstala ráno skôr kôli tomu, aby som mu pripravila raňajky, či desiatu, ani ja to od neho neočakávam, chystám si jedlo do práce sama.

ndrag
24. mar 2022

Ja sa o mojho staram, navarim mu, nalozim jedlo na tanier, operiem, inak by chodil zanedbany a bol by schopny jest len suchu ryzu :D. On sa zase stara ine domace prace, napr vysava, umyva okna, vylozi riad kazde rano, alebo vynasa smetie, co ja uz vobec nerobim. V zivote mi nepovedal na ziadnu prosbu nieco spravit co bolo treba nie. Keby ma poziadal o ranajky do postele, tak ich ma aj kazdy den na zlatom podnose.

bukajka_mata
24. mar 2022

Môžem napísať, že áno, ale to skôr preto, že to tak máme zaužívané obaja. Je fajn si partnera hýčkať, keď si aj on hýčka vás a tak by to malo byť. Ak by to malo byť len jednostranné, tak by ma obskakovanie ani len nenapadlo

acrobaleno
24. mar 2022

Navariť a zaniesť do postele? Čajík do postele? Ty si jeho mamička?
Dobre som sa zasmiala.😂

maminka1988
autor
24. mar 2022

@karhu Jasne ze nie ja ved inak by ma to neštvalo

yoxinka
24. mar 2022

Keby môj muž čakal v posteli na to, že mu tam donesiem jedlo, zrejme by v nej zahynul hladom 🤦‍♀️. U nás sa je za kuchynským stolom, celá rodina, na tanier naberám len deťom, ktoré to ešte samé nezvládnu.

orangiiina
24. mar 2022

Áno, staráme sa navzájom o seba. Raz uvarim ja, raz muž, raz naberiem ja, na druhý deň muž, urobím si čaj, kávu, robím ju aj jemu a naopak a pod. Ale aby som mu to nosila do postele 🙄 2rocneho syna učím, že sa vyslovene je jedlo za jedalenskym stolom, pretože na to ten stol máme. Nemá to od mamy?

si_sa_6
24. mar 2022

U nás je to vzájomné, raňajky sa striedame, večere tiež, keď naberám, tak aj jemu, keď on tak aj mne, proste myslíme jeden na druhého, nie je to také, že jeden je otrokom toho druhého.

kozova87
24. mar 2022

Nie,nestarám,nie je malé dieťa ani ZŤP.

kika52621
24. mar 2022

@maminka1988 inak to je už manžel ci zatiaľ len priateľ???

karhu
24. mar 2022

@maminka1988 navaris, naberies a pozves ho k stolu, ak nepojde, nech neje..nie si opatrovatelkou, si manzelka, zasluzis si respekt a partnera, ktory sa sprava normalne

citove vydieranie a spravanie, ktore na teba skusa je hodne ziaka zakladnej skoly🙈

drzim place s prevychovou🍀

miadi
24. mar 2022

Keby mi povedal dones ! Tak ho poslem niekde .. nema rad jedenie v posteli ale niekedy ked sa chcem zbavit hrozna co kupil a nikto ho neje Tak si k nemu na 5minut lahnem a krmim ho 🤣ako take moje male prasiatko rimske Cesar hrozno do papulky. Niekedy chipsi ale normalne ze jedlo v posteli ked som mu aj choremu doniesla hore jedlo tak mà stym poslal do jedalne 😅ten tvoj je extrem.

cobhan
24. mar 2022

Za jedlo do postele by ho čakal rozvod 🤣. Ja som toho názoru, že v posteli sa spí, v posteli sa neje. Keď jem v posteli, tak to znamená, že som chorá a nezvládnem nič iné. Pokiaľ nie je v takom stave, tak buď sa naje za stolom ako človek alebo keď sa ide pozerať film, tak v obývačke, niečo čo sa dá jesť na gauči.
A obsluhovať jeden druhého je normálne, pokiaľ to teda nie je len jednosmerné. Ste partneri a nie master a slúžka.