Malá grcká po mäsových príkrmoch. Stalo sa to aj vám?

jaruska8
16. feb 2011

Ahojte, už skoro mesiac dávam aj mäsovo-zeleninové príkrmy. Zo začiatku malej nič nerobili, skôr naopak, veľmi jej chutili. Minulý týždeň po obede šla skoro sinkať a po prebudení sa jej bolo zle, grckala (aspoň 6x a naťahovalo ju), sme sa už aj báli, či netreba ísť na pohotovosť, našťastie to prestalo, dávala som jej mliečko (kojím). Bola z toho chuderka celá zoslabnutá. ☹ ☹ Doktorka mi povedala, že jej mám dať diétu (bez príkrmov aspoň 1 deň). A mäso som vynechala týždeň. No a dnes som jej ho dala opäť. Po hodinke šla spať a zase. nie je jej tak zle ako minule, ale trošku grckala a napínalo ju. ☹ Mávate aj vy takéto problémy s mäsom??? Alebo mali ste?? Stretli ste sa už s niečím podobným??? Bolo to kuracie mäso a v porcii asi 50g+mrkva+zemiak, minule spapala 70g, dnes 100g. Ďakujem za odpovede.

ikke
16. feb 2011

50g masa je pre 7 mesacne dieta dost vela, bezne sa dava tak 20-30g.
50g je pre 2-3 rocne deti.

moze kludne byt, ze jej proste maso netravi, poznam aj dieta, co je proste vegetarianom od narodenia, hoci cela rodina je normalne maso.
ale moze to byt aj nieco ine, rozhodne by som sa o tom poradila s pediatrom.

pia22
17. feb 2011

My mäso davame v kupovanych prikrmoch, tam je podiel mäsa 10%.

lalitagopi
17. feb 2011

každé dieťa ak chcete aby jedlo mäso , tak ho musíte na to "učiť"...nie je to vôbec prirodzená strava a fakt hooodne ťažká na trávenie. my sme celá rodina bezmäsitá, dcera mäso nikdy nejedla...sme zdraví, dcéra nikdy žaidne lieky nebrala. nemusíš sa báť, že keď tvojej dcére budeš dávať len zeleninové jedlo, aj podla WHO je to odporučené.

juliagregor
17. feb 2011

mäsa som dávala tak 2x2 cm štvorček...
kolko to je gramov ozaj netuším...

anjelicek26
17. feb 2011

Skuste mäsko zaviest neskor, ak jej netravi ci ho z neho napina, vvyvazena strava dojcata moze byt aj bez neho 🙂 Napr. zelezo sa da krasne ziskat z melasy a zvysok sa da doplnit zeleninkou...

A tiez si myslim, ze 50g je vela, my davame urcite menej.

rozik
17. feb 2011

ahoj, my robime presne ako pise pia22 - davame kupovane prikrmy, su lahsie na stravenie, vhodne od cca 6. mesiaca 😉 ak by si chcela konkretne, tak mame odskusane napr. kuracie prsia s mrkvickou, karfiolom a ryzov od ovka. Maju viacero sortimentov a ja ich vyuyivam ako hlavne jedlo 🙂 vyskusaj a daj vediet, ako to mala znasa :D vela zdaru 😉

janina09
17. feb 2011

zdravím vás, tiež si myslím, že trošku počkať bez mäska, alebo menej, mimochodom kedy ste ho začali podávať aby to dieťa vpodstate strávilo ja som pomaličky začala, dcérka má 6 mes. pekný večer...

babulina
18. feb 2011

toto iste som mala u starsej, nakoniec zacala jest maso pravidelne az v dvoch rokoch, lebo dovtedy s tym mala problem, bola sice pravidelne sledovana, ako sa ma krvny obraz, a najvacsia ironia je, ze v case ako ho nejedla pravidelne mala zelezo ok, a teraz skoro po roku co ho je pravidelne tak ma lahsiu anemiu

ivett1
18. feb 2011

ahoj...dcerka problem s maskom nemala, ale zato nas chlap, ten masko nechcel...kym bol mensi, tak som to riesila kupovanymi prokrmami...lebo tie ako tak spapal, ale teraz som rada, ked sa nam podari aspon dvakrat do tyzdna zjest aj nejake masko... 😅