Mliečna kaša na večer

anicka246
3. feb 2014

Ahojte mamičky máme 4,5mesačného synčeka, chcem mu začať dávať už aj niečo iné, hlavne preto lebo ked ideme von riadne sa napapá a za pol hodku sa zobudí prídem domov a papá ako keby vôbec nejedol.. a ešte aj večer ked zaspinká tak sa za hodku zobudí a papá veľa, chcela som dávať na večer mliečnu kašu, len neviem či mu dať iba to alebo ešte aj mliečko moje??

nikoll66
3. feb 2014

ja dcerke davam kasicku na vecer ma 5 mesiacov ... dlhsie vydrzi spinkat 🙂

luba28
3. feb 2014

nas ani ovonat,... 😝

nikoll66
3. feb 2014

ja som to chutnala a neni to zle 🙂

veriiii
3. feb 2014

@anicka246predpokladam,ze mu chces dat rieducku z flasticky,vie pit z nej? mozes kupit nemliecnu kasu(sa mi zda,ze tie co sa oznacuju ,ze su na spanie su mliecne?) a odstriekat mliecko,zohriat vo vodnom kupeli a s tym zarobit..ALE pri kojenych detoch by sa malo pockat s takymito vecami do 6 mesiacov,kvoli tvorbe mliecka..Odporuca sa castejsie prikladat pred nocnym spanim, dieta sa vie takto naplnit...v noci sa ti kolkokrat budi?inac, nocne kojenie je co do produkcie mliecka najefektivnejsie..optimalne staci 2 x u starsieho dietatka..a to ze maly po pol hodke saje akoby nejedol je dost mozne, ze predtym bol iba spadny a potom uz hladny....podla dlzky kojenia,ak sa uz dieta ve efektivne kojit, tak kratke kojenie je od smadu, dlhsie od hladu...

anicka246
autor
3. feb 2014

@nikoll66 ale mám mu dať iba tú kašičku alebo aj mliečko moje?

liana03
3. feb 2014

ja som dávala iba kašu, a mliečko až ráno, a tiež som začala dávať od cca 4,5 mesiaca, a bola kojená do 2 rokov

nikoll66
3. feb 2014

ja davam najprv moje mliecko potom sa este trosku pohrame nech sa unavi a dam jej kasicku a spokojna zaspinka 🙂 zibudi sa mi iba rano nakojim ju a spinkame dalej 🙂

anicka246
autor
3. feb 2014

@liana03 a bol to ako prvý príkrm?? lebo vraj sa má mrkvičkou začať.. ale zase mama mi vraví aby som nezačala obidve dávať naraz, že mrkvu na obec a kašu večer, že bud jedno alebo druhé.. tak ja už neviem naozaj ..

liana03
3. feb 2014

ja som dávala aj mrkvu, prvý deň iba kašu na skúšku, a potom už na obed mrkvu, ale nie každý deň a na večeru kašu vždy, pokiaľ malej chutila a to bolo asi do 1,5 roka, potom sme už striedali s pudingom.

anicka246
autor
4. feb 2014

@liana03 ale úplne prvý krát tú kašu si dala na obed alebo večer??

liana03
4. feb 2014

kašu som dala prvý krát večer a potom stále iba večer, pred spaním, uložila som ju do postieľky a dala jej kašu, vypiť hneď , prípadne keď ju nevypila naraz, dala som jej ju o hodinu dopiť aj v spánku.