Okamžita výpoveď

alenkay7
7. aug 2017

Ako môžem podat okamžitu výpoveď ked som na dobu neurčitú,tak aby my ju urcite podpisali.

natalienka12
7. aug 2017

@dai a kde je napisane ze vypovednu dobu musi odpracovat? A co ak neodpracuje? To ako people manazer ako prakticky riesite?

dai
7. aug 2017

@natalienka12 ach, zase zacinas... jasne ze tam mozu byt aj prekazky v praci a podobne... jednoducho vypovedna doba je a zamestnanec by mal byt k dispozicii zamestnavatelovi - existuje potom milion roznych moznosti ako to prakticky bude prebiehat - na 90% si ju zamestnanec odpracuje - to je aspon moja viac ako 10rocna skusenost - opat, kludne pridaj tvoje prakticke...
prepac, ale tato debata ide ad absurdum☹ inak do tem kde ewittam napr. radi prakticky, rie rozne uctovne a vypocitavacie temy - tam sa nezapajam lebo to absolutne nie je moja parketa a nic o tom neviem... tuto sa kludne ty dalej hraj
pre zakladatelku - ach chces nejake prakticke rady tak kludne napis aj do ip - toto ma fakt nebavi☹

natalienka12
7. aug 2017

@dai To people manazerka nevie? Jednoducho ti zamestnanec nepride do prace a nastupi do novej prace. Ziadne prekazky v praci. Normalna vec ktora sa bezne robi.

dai
7. aug 2017

@natalienka12 prepac... ako som pisala - taketo debaty nemaju vyznam - co sa snazis dokazat - hlavne sebe mam pocit ?🙂 uprimne - tato situacia sa mi za celu moju karieru nestala - mozno ide aj o to ake korektne vztahy si so svojimi zamestnancami vytvaras😉 ( gro mojej praci inak nespociva v rieseni nejakych separacii - ak by si ty poznala pracu people manazera tak by si to vedela😉 ak ale k takej situacii dojde tak ju riesim spolu s hr a legal oddelenim - a teda verim z oni vedia viac ako uctovnik😉 )
ak ti to ale spravi dobre - mas pravdu - ty si tu najvacsi manazer na svete, spapala si vsetku mudrost sveta a klaniam sa ti hlboko😉

natalienka12
7. aug 2017

😂

evittam
7. aug 2017

@alenkay7 Nie. S tym,ze sa nema kto starat o tvoju matku nema ZP nic spoločne.

evittam
7. aug 2017

@dominika6 Na odstupné nemas narok ak das vypoved zo strany zamestnanca. Vyp.lehota zavisi od dlzky zamestnania-vsetko je v ZP.

sorciera24
7. aug 2017

tak tak, okamzota vypoved neexistuje, existuje bud a) vypoved - kde mas min. 2mes. vyp. lehotu (bez odstupneho samozrejme) alebo po b) ukoncenie prac. pomeru dohodou - cize sa so zamestnavatelom dohodnes na ukonceni k danemu datumu (musi na to aj on pristupit).....osobne dovody nikoho nezaujimaju.....ak nezotrvas u azmestnavatela vyp. lehotu, treba sa pozriet do prac. zmluvy, ake sankcie ti hrozia.....(vacsinou je to nahrada napr. toho 2mes. platu....a pod.)

veltraud
7. aug 2017

Ked dava vypoved zamestnanec, vypovedna doba je 1 mesiac v pripade, ak pracuje menej ako 1 rok u zamestnavatela, a 2 mesiace, ak pracuje dlhsie.
Na okamzitom skonceni je treba sa dohodnut.
Alternativu neprist do prace, neodporucam. Mnohi si myslia, ze dostanu "A-cka" a potom ich vyhodia. co vsak nemusi byt pravda. za kazde Acko strhne zamestnavatel 2 dni dovolenky, a nemusi to byt dovod na rozviazanie pomeru (pokial zamestnavatel bude chciet robit problemy...). este moze ziadat nahradu skody...
Takze bud dat vypoved s 2mesacnou vypovednou (pocas ktorej mozes byt OCR, PN, cerpat dovcu, ak zamestnavatel schvali), alebo sa dohodnut na skonceni pracovného pomeru

hettinka
7. aug 2017

@alenkay7
"A ked poviem ze sa my zmenili rodinne pomery nema my kto byť s makou,nie je povinný my to podpísať."

S matkou, alebo s malou?
Ak je problémom matka, potom treba ísť k lekárovi a dať si napísať aspon zatial OČR, platené je to 10 dní, a potom môžeš čerpať ešte dovolenku, paragraf ... a so zamestnávateľom je najlepšie sa dohodnúť.

evittam
7. aug 2017

@hettinka Na OCR moze byt aj s dieťaťom, nielen s matkou.😉 Dovolenku musí najskôr schváliť zamestnávateľ.

hettinka
7. aug 2017

@evittam lenže ak zostane doma s malým zdravým dieťaťom, tak na OČR nárok len tak nemá. Avšak sotva chce zostať doma so zdravým seniorom. Ak je to kvôli matke, asi je tam zhoršený zdravotný stav a OČR jej dajú bez problémov.

Má tam preklep, takže nevedno, čo je presne vo veci.

A máš pravdu, dovolenku jej musí zamestnávateľ podpísať, ale ak je "normálny", tak jej ju podpíše. Veď ak bude chcieť odísť, aj tak je asi výhodnejšie, ak si najskôr vyčerpá celú dovolenku, na ktorú má nárok, ako jej ju preplácať ... no je to individuálne, zamestnávatelia toto môžu riešiť rôznym spôsobom.

domculik
7. aug 2017

@natalienka12 akoze sorry ale co tu ty hovoris ze @dai nevie prijat kritiku, nikde z tejto diskusie to nie je zjavne. Zato ty aj @evittam sa tu natahujete o slovicka a robite sa dolezite. A ANO, JE TO SLOVICKARENIE CO TU PREDVADZATE. Kazdy normalny clovek pochopi co dai myslela a nebude opravovat "na taniery" na "na tanieri". Uplne od veci.

evittam
7. aug 2017

@hettinka To je debata o inom-zalezi od pediatra.😉 Ja som tiež raz nemala inu možnosť len zostat doma so synom a dovolenku by mi zamestnavatel nedal tak som isla rovno na OCR s tym,ze som pediatricke normálne povedala co je vo veci. Nie som ma to hrda ale ked to inak nejde...

evittam
7. aug 2017

@domculik Ja tu nic "nepredvadzam". Slusne som si dovolila niekoho opraviť, uviedla som fakty a radim len tak ako to je podla ZP. To je vsetko.

hettinka
7. aug 2017

@evittam no, lenže to je vlastne podvod, máš velmi ochotnú lekárku ... oficiálne so zdravým dieťaťom OČR nedostaneš.

evittam
7. aug 2017

@hettinka Jasne som napisala,ze nie som na to hrda.....Ale nemala som inu moznost, bohuzial.

evittam
7. aug 2017

@hettinka V zivote som bola mozno raz na PN a 2x OCR pocas 15tich odprac.rokov takze nie som z tych co vyuzivaju a podvadzaju permanentne.😉