Okamžita výpoveď

alenkay7
7. aug 2017

Ako môžem podat okamžitu výpoveď ked som na dobu neurčitú,tak aby my ju urcite podpisali.

zuzana1291
7. aug 2017

Nic ako okamzita vypoved zo strany zamestnanca neexistuje. Mozes dat vypoved dohodou a zaroven sa.dohodnut zo zamestnavatelom ze si nebude narokovat aby si este odpracovala dni pocas vypovednej lehoty. Ak sa dohodnut nebude.chciet, bohuzial nemas.na.vyber inu moznost ako pocas vypovednej.doby este pracovat (prip to riesit pomocou pn, pocas cerpania pn plynie vypovedna lehota)

alenkay7
autor
7. aug 2017

🙏

ultra
7. aug 2017

Podľa Zákonníka práce môže zamestnanec okamžite skončiť pracovný pomer len v jednom z nasledovných prípadov:

a) ak podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,

b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,

c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

zdroj: http://karierainfo.zoznam.sk/cl/1000171/1425217...

dai
7. aug 2017

@alenkay7 ahoj. treba tlacit na vypoved dohodou - okamzita vypoved ako pisala zuzana neexistuje...

dai
7. aug 2017

@ultra presne ako pises... len uz aj z toho vyplyva ze vlastne aj tak je to este plus 15 dni k dnu kedy predlozi dane posudky☹ ten pripad c - to si neviem predstavit co by sa muselo stat a ako by to nasledne dokazovala ak by ju nahodou zamestnavatel zazaloval ze si neodrobila co mala☹

evittam
7. aug 2017

@dai
@zuzana1291 Vypoved dohodou, dievcata, neexistuje.😉

zuzana1291
7. aug 2017

@evittam Oficialne sa to tak nevola, ale v podstate sa.jedna o dohodu 😉 medzi zamestnancom a zamestnavatelom, ze si.nebudu.navzajom robit prieky

evittam
7. aug 2017

@zuzana1291 Ja viem o co sa jedna. Nepotrebujem tvoj vyklad. Neexistuje vypoved dohodou a hotovo. Je to "dohoda o skonceni pracovného pomeru".😉

evittam
7. aug 2017

@zuzana1291 A ziadne "prieky ci neprieky" sa v nej neuvádzajú. Proste je to dohoda medzi oboma stranami,ze daný pracovný pomer kvalita konci presne k urcitemu dátumu, dalej ak by mal zamestnanec narok na odstupné tak sa kludne moze uviezt,ze sa obe strany dohodli na jeho vyplateni.

evittam
7. aug 2017

*tá kvalita tam nema byt😊

dai
7. aug 2017

@evittam jemine... ako viem ze v tom pracujes... vies ja toto slovickarenie tak neznasam... mam to doma na taniery od pravnika - hrat sa na kazde slovicko - je to jednoducho dohoda, hadam kazdemu jasne😉 vyplyva to uz z nazvu ze ano...

evittam
7. aug 2017

@dai To nie je slovickarenie ale fakt. Ked mas doma právnika tak nech ti vysvetlí,ze aj obycajne slovko ci ciarka v zakone urobí svoje.😉

evittam
7. aug 2017

@dai A ked je to "jednoducho dohoda" tak to napisem a hotovo-jednoduche.😉

natalienka12
7. aug 2017

@dai Ty mas manzela pravnika? Lebo ak by si mala tak by si inteligentne prijala spravu od
@evittam ktora napisala pravdu. A nie to urazene nazyvala slovickarenim. Mimochodom, ked uz, tak je na "na tanieri" nie na "taniery".

zuzana1291
7. aug 2017

@evittam Z danej otazky vyplynulo, ze pani chce zrejme odist "zo dna na den" a hlada sposob ako jej to.bude umoznene. Tym prispevkom som jej chcela.naznacit ze.zalezi.od jej zamestnavatela, ci sa s nou.bude chciet dohodnut alebo nie. Cize zamestnavatel ma paku na to, aby si zamestnanca podrzal (aj ked zamestnanec dal najavo svoju volu odist). Ja nie som uctovnicka ani ekonomka, takze nemam snahu merat si s vami vt#ka. Poradila som jej v dobrej viere, laicky, pretoze sme toto sami nedavno riesili 😄 Nemam problem priznat svoj omyl, ale vase sarkasticke a ironicke poznamky nie su namieste.

evittam
7. aug 2017

@zuzana1291 Sarkasticky a ironicky to berieš len ty a ja si ziadneho vtaka nemeram. Uvadzam fakty a moznosti. Hotovo. To je vsetko.

evittam
7. aug 2017

@zuzana1291 A btw.zamestnanec môže dat vypoved s vyp.lehotou s dĺžkou prisluchajucou dlzke trvania zamestnania a moze sa dat hned PN cim moc zamestnávateľa nepotesi a zamestnávateľ ma po "pake".😉

alenkay7
autor
7. aug 2017

A ked poviem ze sa my zmenili rodinne pomery nema my kto byť s makou,nie je povinný my to podpísať.

dai
7. aug 2017

@natalienka12 predstav si ze mam🙂 a mam aj vlastnu karieru co nic nemeni na mojom temperamte... a jednoducho to slovickarenie zazivam niekolko rokov - o to viac mi to lezie na nervy - chapeme sa? kazdy ma nieco - ja nerobim pracu so slovami ale s ludmi, preto mi ide o prakticke riesenie - myslim ze prakticku radu zakladatelka aj dostala... kdekolvek na nete si stiahne dohodu kde ma presne znenie aj paragrafov aj nazvu - myslim ze o tom tato debata absolutne nebola😉

dai
7. aug 2017

@natalienka12 a odporucam tiez precitat si nieco o grammar nazi😉 tiez dost vela psycho analyz najdes na nete😉

dai
7. aug 2017

@alenkay7 zial , povinny podpisat ti to nie je - ak ale ma trochu ludskosti v sebe a vase vztahy su korektne ( a on nie je pod nejakym nenormalnym stresom z nedostatku ludi ) tak sa s nim urcite ludsky bude dat dohodnut - mozno nie okamzite, mozno za tyzden a podobne - zalezi ako to u vas v praci vyzera... osobne by som isla nato najskor normalne ludsky, vysvetlila mu dovody... ak to nepojde stale mas tu moznost pn, ci robit si zle - ale to je uz to horsie riesenie ktore ani jednej strane nepomoze☹

natalienka12
7. aug 2017

@dai Vies kazdy je tu anonymny. Tema je o niecom inom nikoho nezaujima aku mas karieru a co robis. Ale uroven inteligencie je vediet prijat kritiku. Ak nie som odbornik tak bud sa nevyjadrujem alebo slusne prijmem ak ma niekto opravi. Resp.poopravi. A @evittam to urobila slusne a normalne.

dominika6
7. aug 2017

@evittam a ak dá zamestnanec výpoved,musí teda odrobiť výpovednú lehotu kolko? 2 -3mesiace?
a aj tak má nárok na odstupné?

eeffka
7. aug 2017

@alenkay7 urcite nie, to su tvoje osobne problemy a zamestnavatel s tym nic nema.
Zozen si opatrovatelku/skolku/jasle...neviem dopln si co potrebujes
ak je to problem docasny je podla mna skor na ustretovosti zamestnavatela aby ti inak rozhodil prac cas, ci zmeny
alebo teda ta dohoda, ale ak by mne niekto prisiel ze zajtra chce odist asi by som odisla z miestnosti radsej ja a by som nebola vulgarna 🙂 a urcite by som nesuhlasila len tak zo dna na den

natalienka12
7. aug 2017

@dominika6 odstupne nie, vypovedna doba zalezi od dlzky trvania PP

dominika6
7. aug 2017

@natalienka12 čiže poviem príklad...po 8rokoch prcáce..
kolko je výp.lehota?

hettinka
7. aug 2017

@alenkay7 neviem, akú máš prácu, alebo aké veľké máš dieťa, no odísť v takejto životnej situácii (pochopila som, že si zostala s dieťaťom sama) ešte aj z práce (nech je hociaká) a prísť o zdroj príjmu, to nie je najrozumnejšie riešenie.
Ak má dieťa menej ako 3 roky, normálne sa vráť na RD, zamestnávateľovi to len oznámiš. To je tiež možné až do 6 rokov dieťaťa, ak má nejaký zdravotný problém.
Inak by som z práce neodchádzala, riešila nejakú opatrovateľku, na prechodný čas sa dohodla s nejakou tetou, susedkou, kamoškou na materskej, študentkou... vždy sa dá niekto nájsť, kto za opatrovanie nechce majland. Od septembra už bude škôlka/škola/družina...
Zamestnávatelia by mali zohľadniť pozíciu matky malého dieťaťa, napr. aj úpravou pracovného času, prípadne požiadaj o skrátený úväzok...

Asi treba jednať so zamestnávateľom na rovinu, choď za šéfom, alebo na personálne, vysvetli im situáciu a dohodni sa s nimi, čo sa dá robiť.

dai
7. aug 2017

@dominika6 odstupne dostanes pokial da vypoved zamestnavatel, pokial ju das ty tak musis vypovednu lehotu este odpracovat - kazdy ma prava aj povinnosti😉

@natalienka12 prepac, toto pre mna nebola kritika ale slovickarenie - keby informacia ktoru som dala ja a zuzana bola nespravna tak rada prijmem kritiku, ale upozornovat ze vypoved dohodou neexistuje... to je ako kritika? ved to je kazdemu jasne, akurat to bolo pouzite na zaciatku debaty tak to bolo mnou a zuzanou prebrate, cely cas sa bavime o dohode... a prepac -viem ze ta nezaujima co robim - ja ale robim presne to naco sa pyta autorka - som people manazer a pravidelne riesim dane situacie - nie teoreticke v rovine hrania sa so slovickami - to je v kazdej normalnej firme zabezpecene pravnickym oddelenim, alebo aspon nejakymi vzormi zmluv... ale v praktickej rovine... mam pocit ze otazka bola viac mierena na prakticku stranku veci ako teoreticku... ale tak mozno ty vies lepsie

natalienka12
7. aug 2017

@dominika6 zakon hovori ze najmenej 2 mesiace

lienka737
7. aug 2017

Ako baby píšu.
Jedine dohoda o skončení pracovného pomeru.
Nijak inak ani keby bol neviem aký dôvod. zamestnávateľa ako takého nezaujíma, že nemá kto byť s Tvojim dieťaťom.