Clostilbegyt a Duphaston

evka1704
17. apr 2012

mile snazilky,ked vam mozem odporucit,tak neberte ten clost.,vytvaraju sa vam folikuly,ale mozu obsahovat vela vajicok a mozte mat aj viac pocetne tehotenstvo a deticky nemusia byt v poriadku.ja som sa zacala venovat Billingsovej metode a aj teplotu som si merala.teraz to uz poznam,tak sa nemusim sledovat.ako prve zistite,ci je vas partner v poriadku.ja som urobila tiez chybu.brala som clost,potom duphaston a nakoniec som skoncila na laparoskopii.vsetko sa mi vajickami,co sa mi tvorili upchalo.keby mal niekto nejake otazky,rada odpoviem.

soldi
17. apr 2012

@evka1704 ja mam toho nacitaneho dost a informacie, ktore podavas su nespravne. CAR navstevovat nepotrebujem, viem, co tam hovoria a nie je to to, co pises. proste si si to zle zapamatala 😉
a nie,ked ovulaciu zena nema, tak bez stimulacie nepocne.

nepaci sa mi, ze klames a zavadzas snazilky, ktore sa v tom nevyznaju.
ja sa vyznam, a preto upozornujem na to, ze nepises pravdu.

soldi
17. apr 2012

@adp och, tak to je fakt na prd. mam svagrinu, ktora nemoze mat deti, ma tiez 40 rokov a mala nador na hypofyze. ked uz jej povolili mat deti, tak jej muzovi zistili rakovinu a chodil na ozarovanie. vtedy sa 5 rokov nesmu snazit. bolo to minule leto. 😒

nastastie nie je mnoho pripadov ako Ty. je mi to strasne luto, ta bezmocnost musi byt hrozna ☹ sa cudujem, ze dokazes takto vyrovnane a s nadhladom pisat.
hlavne, ze Ti je muz oporou a ze vas to nerozdelilo.
svagrina nasla zmysel zivota v praci a v nakupoch, plus stavaju dom. 🙂

terezka1631
17. apr 2012

@soldi súhlasím s tebou, že clostil je na stimuláciu folikov, nemôže nijako uškodiť. ja som ovu nemávala a bez clostilu by som ju ani nikdy nemala, takže máš úplnú pravdu! 🙂

aduskatt
17. apr 2012

@evka1704 Bilingsova metoda ti je nanic, pokial ti nerastu vajicka......tu metodu poznam aj ja,a teda si dovolim tvrdit, ze clostil nenahradi, pokial mas PCO, je to cely Bilings bez liekov asi tak na dve veci..ale to je len moj nazor, s ktorym asi suhlasit nebudes

aduskatt
17. apr 2012

@evka1704 v CARe Ti urcite Bilingsa neodporucia....

aduskatt
17. apr 2012

@evka1704 ako sa da pocat pomocou Bilingsovej metody, ked Ti nenarastu folikuly?

ika84
17. apr 2012

@evka1704 uz druhy cyklus ano, vsetko ale s liekmi....bez liekov nie..čo je to billings?

adp
17. apr 2012

@soldi ja nie som bezmocna,omyl,som vesely onkologicky pacient 🙂ako povedala p.dr.Sircka ...je mi luto,ze som-ze to (moj prispevok) na teba zaposobilo takto...,pozri len-citaj pozorne prispevky na chate-uvidis,ze su tu osoby,ktore su na tom ovela,ovela horsie ako ja 😉

adp
17. apr 2012

pardon..dr.Siracka

ika84
17. apr 2012

@soldi ja som mala potrat v novembri.. tak uz je aj dohnojene, od potratu som 3 mesiace ms nemala, potom som sla k lekarovi, dal mi klimonorm 1 mesiac, clostil + duphaston 2 mesiac, nič 3 mesiac /tento/ a buduci mesiac mam opat clostil 2x1 a duphaston 2x1...uvidime co bude, o kar nepadla ani zmienka u nas....len ma mrzi, ze mi lekar nesleduje foliky....verim ze sa to podari , ved aj v oktobri sa podarilo 😀

adp
17. apr 2012

@ika84 ...drzim ti palce,mysli pozitivne a hlavne , ked "to" skusate,nemyli na to,ci sa podari al.nie,jednoducho si to uzite-obaja 😉 ...vela stastia

ika84
17. apr 2012

@adp dakujem, mam tak skveleho manzela ze mi pri sexe neda sancu mysliet na plodenie deti 😀 je mi trochu luto, ze nam to nejde tak ako niekomu ze hups som v tom, ale my to babo mat budeme, len nie vtedy, ked som si to ja naplanovala....aspon dopredu viem, ze to bude tvrdohlavec maly, po ockovi 😀 😀 😀

aduskatt
17. apr 2012

@ika84 drzim palce.ale pokial uzivas clostil, trvala by som na kontrolnych ultrazvukoch, ci a ako to zabera...........

adp
17. apr 2012

@ika84 😀 😀 😀 😉

ika84
17. apr 2012

@aduskatt dakujem, na tuto poziadavku mi odpovedal že nie je dovod...teda som si mohla vybrat len ostanem, alebo odidem...ostala som

aduskatt
17. apr 2012

@ika84 ty kokso...............ved este aj na letaku je napisane, ze je treba kontrola...........no, ved on vie..............mna kontroloval stale.......aj 4 krat do tyzdna az do ovulky

soldi
17. apr 2012

@ika84 ked som sa este snazila, vyrok mojej kamaratky, bolmojou inspiraciou a velkou pravdou:
Predstav si otehotnenie ako hosťa do domu. Tak ty toho hosťa nemôžeš násilím nútiť, aby k tebe domov prišiel, nemôžeš ho uniesť a zavrieť u teba doma, nemôžeš ho tahať za rukáv alebo ho oklamať. Čo môžeš urobiť, je upratať, začať variť niečo voňavé, nechať poodchýlené dvere a žiť svoj život. Ani sa nenazdáš a hosť príde sám od seba a bude sa u teba cítiť dobre.

adalsia vec, suhlasim s @aduskatt, pri clostile je nevyhnutne, aby Ti gyn robil priebezne sono.
robi sa to preto, aby vedel posudit, ako reagujes, ci nerastie prilis vela folikulov a ci vobec rastu a na zaklade toho upravil davkovanie. dalsia vec: pri clostile dochadza k znizovaniu vystelky maternice, co znamena, ze vajicko sa nema kde uhniezdit. preto sa vacsinou predpisuje aj duphaston, ale nie vzdy to staci.
dalsia vec: pri clostile hrozi vznik cyst, v extremnom pripade hyperstimulacny syndrom. toto vsetko by mal Tvoj gynekolog tym ultrazvukom sledovat. a pokial to nerobi, tak radim okamzite od neho odist! ked je takyto laxny v pristupe k Tebe, myslis, ze bude dokladnejsi, ked k nemu budes chodit tehotna?

soldi
17. apr 2012

@adp ja som tu bezmocnost nemyslela na ochorenie, ale na tie tehotenstva ☹
mam kamaratku ktorej umrela dcerka pocas porodu v 39tt a neviem si predstavit, ze to niekto prezil viackrat.

myslim, ze si psychicky na tom vyborne, to som aj myslim pisala.

inak, ked mam trapenie, tak sa tiez vzdy utesujem, ze su na tom ludia ovela horsie 🙂

ika84
17. apr 2012

@soldi ach ty si aniel, ktoreho som dlho potrebovala... dakujem ti fakt velmi pekne

u nas nie je velmi z coho vybrat, ked som bola v nemocnici tak som mala tu cest so vsetkymi lekarmi v nasom meste a nechcem chodit k nikomu z nich...aj tak ma na sono poslu len k tomu mojmu, nie kazdy ma sono u nas...on je najmensie zlo, ale som rozhodnuta, ze po buducom mesiaci ked sa nam nepodari tak pojdem do košic... no uvidim ako bude. Som optimista 😉

evka1704
autor
17. apr 2012

@aduskatt kedze ja uz viem,ze sa mi tvoria folikuly,tak sa riadim Billingsovou metodou.chcela som len poradit,ze po tych liekoch sa tvoria zrasty a cysty.

evka1704
autor
17. apr 2012

@aduskatt najskor musia byt folikuly a potom sa da riadit metodou.treba zistit pricinu,preco sa netvoria.ja som mala napriklad problem so stitnou zlazou.

evka1704
autor
17. apr 2012

@ika84 ked uz viete,ze ste v poriadku aj partner aj vy,tak potom sa pouziva billingsova metoda.je to metoda,kde sa pozoruje vytok a pocit.

aduskatt
17. apr 2012

@evka1704 ty si pisala v prvom prispevku, neberte clostil, sledujte sa billingsovou metodou, nepisala si nikde, ze najskor treba zistit, ci zena vobec ovuluje........pre tie, ktore sa celkom dobre nevyznaju vo veciach okolo PCO to moze byt riadne zavadzajuca info☹..okrem toho Billingsovou metodou sa mozes riadit iba v pripade, ze si na 100% zdrava po kazdej stranke, co v pripade, ze dlho nemozes otehotniet a treba ti clostil zrejme nie si. A v pripade PCO su okrem ineho rozhadzane hormony, co je pre billingsovu metodu nevyhovujuce🙂
tak zrejme si to inak pisala ako chcela a my sme to inak pochopili ako si chcela.........ja keby som pouzivala iba billingsa, mozem robit co chcem a neotehotniem , ale to uz je na inu temu

aduskatt
17. apr 2012

@evka1704 na to, aby boli folikuly je prave urceny clostil, takze ak ich baba ma, tak je jej tak ci tak zbytocny.....

aduskatt
17. apr 2012

@evka1704 a teda ak si mala problem so stitnou zlazou a dostala si clostil, tak to by som tvojho gyndosa poslala kade lahsie.asi tolko k tomu

evka1704
autor
17. apr 2012

praveze mi clostil nedal.presla som k inemu,lebo ten predtym mi daval a pokazilo mi to cyklus a nebral mi ani krv a ten dalsi mi spravil najskor vysetrenia a hned ma poslal na laparo.

evka1704
autor
17. apr 2012

@aduskatt
@aduskatt kto sa chce opytat,tak sa opyta,poviem mu,ale takto,ze tu vypisujete vety z mojich prispevkov,tak to moze byt cudne pre zeny,co to nepoznaju.mozno som sa zle vyjadrila v prvom prispevku.

aduskatt
17. apr 2012

@evka1704 ahaa, no, lebo si pisala, ze si uzivala clostil a vdaka tomu na laparku a ze clostil sa nema uzivat.............ja dobre poznam aj tu tvoju metodu, aj clostil, aj veci okolo CARu a proste mi ten prvy prispevok pripada dost zvlastny, priam az zavadzajuci.........ale zrejme to bolo napisane iaank, ako si to myslela🙂
Samorejme, ak ma niekto potrebu, urcite sa ozve a vysvetlite si to....ja len teda tvrdim, ze billings nenahradza clostil, ako by sa z toho prispevku mohlo zdat🙂.to je vsjo z mojej strany🙂 krasny vecer zelam a vela stastia pri snazeni

evka1704
autor
17. apr 2012

@micak mala som doktora,ktory mi nerobil vysetrenie krvy a nasadil mi ho,lebo som nemohla pocat,aj ked som mala folik.na tvojom mieste by som navstivila centrum pre asistovanu reprodukciu.poradili by ti.ja idem teraz na jedno vysetrenie,co sa zisti vsetko a to len vdaka centru.niektory maju mozno iny nazor a ze zavadzam,ale za pokus nic nedas.ja som sa aspon teraz naucila rozpoznat svoj cyklus.dokonca mam niekedy ovulaciu aj dva krat v jednom cykle a rozpoznam to.

evka1704
autor
17. apr 2012

@aduskatt no zle ste to pochopili a ja som to aj trosku blbo napisala,ale baby,co sa ma pytaju,tak vysvetlim o co ide.a pisem tak,aby ich to nezavadzalo.pekny vecer