Clostilbegyt a Duphaston

evka1704
17. apr 2012

mile snazilky,ked vam mozem odporucit,tak neberte ten clost.,vytvaraju sa vam folikuly,ale mozu obsahovat vela vajicok a mozte mat aj viac pocetne tehotenstvo a deticky nemusia byt v poriadku.ja som sa zacala venovat Billingsovej metode a aj teplotu som si merala.teraz to uz poznam,tak sa nemusim sledovat.ako prve zistite,ci je vas partner v poriadku.ja som urobila tiez chybu.brala som clost,potom duphaston a nakoniec som skoncila na laparoskopii.vsetko sa mi vajickami,co sa mi tvorili upchalo.keby mal niekto nejake otazky,rada odpoviem.

dankariska
19. dec 2013

@babo78 Pre mna to bol super zazitok. V Heliose som bola.

miminator1987
19. dec 2013

@kika691 nemala som ovulaciu... Ja uz som pred tyzdnom predcasne porodila dvojicky 🙂

kika691
19. dec 2013

@miminator1987 tak to blahozelam.dnes mi dr.odporucala clostil. lebo mi nedorastaju folikuly na dostatocnu velkost.a akosi mam strach ich brat.nebolo ti z neho zle?alebo nemala si nejake ine neziaduce ucinky?

miminator1987
19. dec 2013

@kika691 no ved to je to ze nemas ovulaciu. Nechcu dozriet a prasknut... Clostil ti pomoze podla mna urcite. Ja odporucam zacat 1 tabletou ako pise v pribalovom🙂 ja som zacala dvoma lebo ma uz nebavilo stracat cas a mam z toho nadherne dvojcata🙂 v zivote by som nemenila🙂 je to uzasne🙂 to mas iba asi 5 tabliet pred ovulaciou . Nebolo mi vobec zle aj ked kadekto pisal ze to zle znasa... A ved vyskusaj a ak bude zle tak doktor navrhne inu altern.

kika691
20. dec 2013

@miminator1987 dakujem radu.tak jak ja sa tedado toho dam.

misell09
3. jan 2014

@kika691 Ahojky, chcem taktiez pridat skusenost s clostilbegytom. Dnes som 18 DC, na 14 DC som bola na folikumetrii a na lavom vajecniku som mala 2 DF vo velkosti 30 mm, endometrium 9 mm, beriem ho prvy cyklus, od 3 - do 7 dna cyklu. Vajecnik ma neskutocne bolel a este obcas pobolieva, ale iba pravy, pritom je aj PCO(v 2009 som na nom mala cystu). Potom ma caka este jeden mesiac s clostylom ale po 2 tabl., a potom uz len laparka. ...... Pred rokom som mala MA v 8 tt, ale verim, ze sa nam vsetkym podari a budeme coskoro tehulky a maminky dufam, ze nam clostyl pomoze Velmi Vam drzim prsty 😉

misell09
3. jan 2014

@miminator1987 Ahoj, mozem sa opytat, ak vravis, ze mas dvojicky, vedela si to od zaciatku, teda mam na mysli, povedal Ti doky na folikumetrii, ze su tam dve vajicka ? 🙂 Mne tiez povedal, ze mam 2 DF vo velkosti 30 mm, to je dost vela, lebo citala som a studovala, ze za 30 mm sa viac menej povazuje za cystu....Ale ked som na dalsi den skusala ovu test, bol krasne pozitivny, teda vajicka praskli, aspon chcem verit, ze ano. 😵

miminator1987
6. jan 2014

Ahoj...mne povedal ze to vyzera podla folikul na dvojcata ale ze ked som uz mala ovul tak uz z toho nic nebude🙂 a bolo🙂 dnes mam dvoch chlapcekov🙂

ivushka14
21. jan 2014

Ahojte ,
Kupim clostilbegyt ak niekomu ostali balenia
Dakujem moc
Moj email je Ivushka.u@centrum.sk

labanka
23. jan 2014

ahojte baby, Clostillbegyt sa berie od 4.DC pocas 5 dni?

babo78
23. jan 2014

@labanka Ahoj berie sa na 5den od prveho dna menzesu.

zuzu9011
27. jan 2014

@evka1704
ja berem clostyl.druhy mesiac je tam možnosť otehotnenia:? po tom co som si to rpecitala som mi mo trosku.. že čo teraz

evka1704
autor
27. jan 2014

@zuzu9011 no tuto temu som uz davnejsie davala,no niektore ma tu tak zblbli,ze som tu potom omylom napisala aj sprostotst.ja nie som proti liekom,ale niekedy davaju lieky a vobec netreba,to bol moj pripad,preto som skoncila na laparoskopii :( a aky mas problem?mne tvrdil lekar,ze nemam ovulaciu,preto som ho brala,len ked som sa naucila Billingsovu ovulacnu metodu,pochopila som,ze ovuláciu mám,ale nie v strede cyklu,ale niekedy uz aj na 9 DC.vzdy je to ine.a u nas bol problem aj manzel.
rada poradim,ak bude treba 🙂

zuzu9011
29. jan 2014

@evka1704 dakuejm pekne ja mam tiez ten problem nemam ovulaciu aspon takto to tvrdi lekar, priatel je v poriadku (nie na 100 percent ale na 80 percent... )tak neviem no teraz mam ist na usg a krv a uvidim ci prebehlaalebo nie.. mi sa snazime no fakt skoro kazdy druhy den... neviem mala som jeden potrat a od vtedy .. aj predtym som otehotnela tak ze sa nam nedariloa lekarka po skonceni mrchy kazdy tyzden sledovala a povedal no teraz budu plodne dni a stalo sa.. ale dlho som sa netesila.. tak uvidime co viúpali toto.

evka1704
autor
29. jan 2014

@zuzu9011 tak drzim palce,keby trebalo nejaku radu,rada poradim 🙂

zuzu9011
30. jan 2014

dakujem dakujem.. urcite napisem ze co sad eje dalej..

vanesula
2. feb 2014

no Ahojte baby ja sa snazim uz viac ako rok otehotniet ja som uplne v poradku vajecniky v poriadku mam aj plodne dni aj kvapky gynex som vybrala a stale nic manzel ma dobre vysledky zo spermiogramu doktor mi odporucil tie tablety clostilbegyt tak neviem jak to dalej bude Dakujem za odpoved

mirabelka18
24. feb 2014

Ahojte, som veľmi rada, že som našla práve takúto tému. Chcem sa vás spýtať na váš názor. Podľa sledovania symptotermálnou metódou aj podľa folikulometrie mávam pravidelne ovuláciu na 18-21 DC. Napriek tomu sa mi nedarí už 4 roky otehotnieť. Manžel je vporiadku. Nedávno som absolvovala gyn. operáciu, pri ktorej mi potvrdili priechodnosť oboch vajcovodov a odstránili mi endometriózu. Keď som po operke prišla k môjmu gynekológovi hneď, bez akýchkoľvek testov, mi nasadil utrogestan a po tomto cykle, ak nebudem tehotná si mám prísť pre Clostil, ale ako tu čítam a ako mi zdravý rozum hovorí, ja ten liek vôbec nepotrebujem. Skúste mi napísať, čo by ste robili na mojom mieste, lebo ja neviem.

suecy
3. mar 2014

Som rada ze som nasla tuto temu tiez mam clostyl 1 denne 1 tabletku po dobu 5 dní dnes my ich lekar predpisal lebo my nerastu folikuli

iplusr
1. máj 2014

@mirabelka18 ahojky. ako si dopadla? Ja mam podobny problem. Doktorka mi pred tromi mesiacmi podla a 1 usg zistila ovulaciu na cca 10.den. Ale mam nepravidelnu a slabu ms. Po 2 mesiacoch mi na zaklade krvnych testov predpisala clostylbegyt a duphaston. Po 3 mesiacoch (bez usg) ak sa nepodari otehotniet, tak sa mam ozvat. Na clostyle pisu, ze sa nema uzivat pri problemoch si stitnou zlazou - ja mam autoimunitny zapal, o ktorom doktorka vie. Co mam robit?

mirabelka18
18. máj 2014

@iplusr ahoj. neviem, nie som odbornik, takze ti nemozem dat poriadnu radu, ale ja som posluchla svoj zdravy rozum, ktory mi hovoril, ze tie lieky nepotrebujem a nakoniec aj lekar so mnou suhlasil, takze mi ich nepredpisal. drz sa§

ematko29
18. máj 2014

@iplusr ak doktorka otom vie tak to nerieš,akurat ma zarazilo,že tti predpísala klostil ked ti zistila ovuláciu na 10den cyklu.divné.Tento liek je na vyvolanie ovulácie a je dosť silný tak nechápem načo ti ho predpísala.Ak máš slabšiu menštruaciu tak ten duphaston by mal pomôcť.Je to pravdepodobne z toho ,že žlté teliesko je slabšie a máš málo progesteronu.A dalšia vec máš brať klostylbegit a nebudeš chodiť za celý čas na ultrazvuk (folikulometriu?)to je viac než nezodpovedné kedže môže nastať hyperstímulačný sindrom.

ivka5386
19. máj 2014

@evka1704 mate zle ? skusenosti aj s duphastonom ?

evka1704
autor
19. máj 2014

@ivka5386 ano :( no ja som ho ani nemusela brat,beru ho zienky,co nemajú ovulku,no ja som ju mala,len lekár si myslel,ze nemám :( tak som sa naučila Billingsovu ovulacnu metodu a zistila som,ze mám ovulku na 9 DC a nie 14 :/

tixx
19. máj 2014

@ivka5386
@iplusr caute baby , ja tiez beriem Clostil aj Duphaston, vedlajsie priznaky nemam absolutne ziadne. Ako dlho to beriete? Ja teraz 3. cyklus, povedali Vam lekari,ako dlho to treba brat? Moj povedal,ze 6 mesiacov,ale mne sa to nejak nezda...

ivka5386
19. máj 2014

@tixx ahoj ja mam duphaston na 10 dni

tixx
19. máj 2014

@ivka5386 a prvy cyklus tie lieky teraz beries,ci uz dlhsie?

iplusr
20. máj 2014

@tixx ja som dostala na 3 cykly. doktorka sa tvarila, ze by som mala dovtedy otehotniet.

tixx
20. máj 2014

@iplusr zacala si tento mesiac? ja uz beriem treti, no dufam,ze tvoja doktorka mala pravdu ;)

iplusr
20. máj 2014

@tixx zacala som minuly mesiac. dalsia ms mi prisla po 10 dnoch, tak mam vraj tento mesiac vynechat a pokracovat dalsi cyklus.