Euthyrox. Nebol problém pri otehotnení?

hanculka
2. jan 2010

Ajojte, chcem sa spýtať berie niekto tieto tabletky? nebol problem s otehotnením? ďakujem

bibuschka
17. jún 2010

@zuzulienka28 ale som napisala blbost, neviem najst info v slovencine 🙂 🙂 🙂

zuzulienka28
23. jún 2010

@bibuschka Ten spalovac tukov mi odporucila jedna moja znama. Ona to uzivala cez zimu a schudla tak 5 kg. Jej priatel pracuje vo fitku, tak mi to odtial zohnala. Tento bol kupeny v madarsku, lebo je na nom pisane po madarsky. Ked som o nom hladala info na nete, tak mi vypisalo len v anglictine a v nemcine. Ale je to americky vyrobok. Priamo na lieku je jedna madarska stranka firmy, ktora to tam predava. Ja len pevne verim ze to bude mat taky efekt ako mi moja znama povedala. Kedze chodim pravidelne cvicit, tak by to malo pomoct. Uzivat ho zacnem az 05.07.2010 a je tam davka na mesiac, tak potom dam vediet ci to pomohlo alebo nie.

bibuschka
29. jún 2010

@zuzulienka28 drzim palce a budem rada ak napises ako si bola spokojna 🙂

diabambulka
29. jún 2010

Ahojte, mam 30 rokov a z toho 4 roky je mojou neoddelitelnou sucastou aj diabetes melitus 1.typu-tzn.prestal mi uplne pracovat pankreas a som zavisla na inzuline a tak si ho musim pichat pri kazdom jedle. je to autoimunitne ochorenie a hned jeho sucastou bolo ze mi diagnostikovali aj znizenie funkcie stitnej zlazy a tak uz 4 roky beriem aj euthyrox 50 a mame krasneho a tvrdohlaveho dvojrocneho synceka Filipka. nemala som problem otehotniet ale je pravda ze kedze vzhladom na moje diagnozy musi byt vsetko planovane tak som pred tym brala aj kyselinu listovu, alebo calibrum mami aby som nachystala dietatku co najlepsiu podu.dokonca som cez tehotenstvo mala lepsie vysledky vsetkeho ako ked som nebola tehotna, tak som sa len popod fuzik usmievala ze mam maleho pomocnika v brusku a som o tom presvedcena. 😉 😵 😵 😵

pegas174
30. jún 2010

ahojte aj ja beriem euthyrox 50, uz asi 3 roky, stitnu zlazu mala sestra tak so sla aj ja preventivne na vysetrenie a odvtedy to beriem 5x za tyzden, ale nikdy som ziadne problemy nepocitovala
teraz sa snazime otehotniet, zatial je to len 2 mesiac, ale tiez ma endokrin. pri kazdej navsteve upozornuje ze ked budem tehotna mam okamzite prist

moj gynekolog o euthyroxe vie, predtym ako sme sa zacali snazit som u gyndy nebola, proste sa tam chystam az ked sa to podari, na pravidelnu rocnu prehliadku by som mala ist v septembri

zuzulienka28
10. aug 2010

@bibuschka Takze sa po dlhom case hlasim. Ten spalovac som uzivala iba pol mesiaca, lebo som mala zdravotne problemy, ale nie zo spalovaca a nechcela som miesat ine lieky so spalovacom. Kedze na krabici bolo napisane ze ten spalovac treba dva tyzdne pred operaciou vysadit, tak som radsej neriskovala a potom som ho uz nebrala dalej, lebo ma caka aj ockovanie. Tym chcem povedat ze to trva asi 2 tyzdne kym sa spalovac uplne vyplavy z tela. Ale schudla som. Lenze ja chodim 3x do tyzdna cvicit do fitka, takze neviem nakolko zabral ten spalovac. Teraz vazim tolko ako pred prvym otehotnenim 68 kg. Ale ja chcem chudnut na postavu, teda vyformovat si ju a nie na kg. Jeden nepriaznivy ucinok bol asi ten ze ked som zacala byt hladna tak som sa zacala triast a trochu sa mi aj hlava krutila, ale ked som sa najedla tak to preslo. Inak som bola pocas uzivania v pohode. Ale uz nebudem brat ziadne chemie ale spolahnem sa na poctive cvicenie. Chcela som to len vyskusat. Takze asi tolko. 🙂

pegal
20. aug 2010

Mozem uzivat Femibion 400, ked mam vyoperovanu stitnu zlazu?

zuzanka7834
24. aug 2010

caute! Ja beriem Euthyrox od dnes, 25 denne... snazime sa otehotniet, dufam, ze nam tato tbl pomoze 🙂 Baby, nemali ste nahodou problemy s nadvahou a vypadavanim vlasov? Som sa docitala na jednom fore, ze baby co tam prispievali mali uplne hrozostrasne skusenosti, ze im vypadla doslova polovica vlasov, jedna vravela/ pisala, ze uz ma plesinku... 😨 Poteste ma, povedzte ze ste tento problem nemali 😉 Dakujem.

daduska5
24. aug 2010

@zuzanka7834 nez mi zistili, ze mam nedostatocnu funkci st. zl som bola len unavena, iny priznak som nikdy namela.Berem 75 denne, predtym 50, uz cca 3 roky, a teda vlasov mam ajajajaaaaaaaaaaaaaj a rastu ako dive...to co popisujes je skor stav pred liecbou si myslim....

zuzanka7834
24. aug 2010

@daduska5 dakujem velmi pekne za rychlu odpoved🙂 Velmi si ma potesila. Daduska a nemala si problem s otehotnenim?

daduska5
24. aug 2010

ja uz som bola tehotna, ked prisli vysledky, takze nie nemala si myslim... 🙂

tita201
3. nov 2010

ahoj ja som mala problem zo štitnou žlazou ešte pred otehotnenim ked som otehotnela bolo všetko v poriadku vynosila som maleho z ktoreho je teraz velky fešak vela sme sa sice trapili ale stalo to za to teraz chceme druhe dieťa a bola som na kontrolne odbery aby som si bola ista že je všetko v poriadku a možme sa snažiť o babo doktorka ma však šokla že musim brať hormon euthyrox 25 podla toho čo čitam je to najmenšia davka ja som sa tak zlakla a plakala že čo ak neotehotniem nadejmy však dodali vaše slova že sa nič nedeje že pri spravnou a pravidelnom uživani možem otehotnieť a vynosiť zdrave dieťa tak sa tešim že to nie je take zle lekarka ma však upozornial že ak zistim že som tehotna tak mam hned naklusať zrejme zvyši davku.

kvacinka
21. nov 2010

ahojte, druhy den mi meska menzes, skoro 3 mesiac uzivam euthyrox 25. Minuly mesiac mi meskal menzes 6 dni, myslite, ze aj teraz to bude ten isty problem alebo je tu nejaka sanca, ze som tehotna? Comu by som sa velmi tesila. Mate niekto taketo skusennosti?

mykky
21. dec 2010

Ahojte. Aj ja som na Eutiroxe 75, už 4 roky. Mám pocit, že kôly tomu nemôžem tak schudnúť po pôrode ako iné mamičky. 😢 Ide to dole veľmi ťažko. Poraďte nejakú diétu alebo čo....fňuk 😢

bets
21. dec 2010

ja by som nedavala do suvisu euthyrox a nechudnutie, je potrebne zmenit zivotospravu a pridat viac pohybu. prave sprievodnym znakom znizenej funkcie stitnej zlazy je okrem unavy, suchej pokozky a ostatnych aj spomalenie metabolizmu, a prave doplnanim hormonov v liekoch sa hladina hormonu vyrovnava, takze po spravne nasadenej liecbe uz by sa nemalo priberat, to ze nechudnes suvisi uz s celkovym zivotnym stylom...

lorna
1. feb 2011

Ahojte,
práve som sa vrátila od lekára a z výsledkov krvi mi oznámil, že mám hypofunkciu štítnej žľazy. Toto vyšetrenie mi dal spraviť môj gynekológ, pretože mám za sebou 2 krát missed abort behom pol roka. Genetika je ok, len tá štítna žľaza mi vyšla zle.. som objednaná na endokrinológiu a ako tak čítam, zrejme mi nasadia Euthyrox. Chcem sa spýtať, ako dlho treba čakať s ďalším tehotenstvom po začatí užívania tohto hormónu? Musím ho užívať nejaký čas a až potom sa snažiť otehotnieť? Jasné, že sa spýtam aj lekára, ale kým tam pôjdem, zbieram poznatky a skúsenosti ostatných.. Ďakujem a prajem pekný deň.. 😉

hiva
14. feb 2011

@lorna co ja viem, tak teoreticky mozes zacat aj hned.... poznam minimalne 3 baby co mali problöem otehotniet kvoli stitke a potom, co zacali brat Euthyrox, tak otehotneli hned 😉

pokial viem, tak ta stitka sa neda vyliecit.... to su neni lieky na vyliecenie stavu, ale na potlacenie jeho negativneho ucinku na telo.... takze teoreticky ak budes brat lieky, budes uz v poriadku 😉... ja si idem prave dnes po vylsedky a uvidim, ci dostanem euthyrox..... aletak mozem sa na to skusit opytat a zajtra ti dam vediet 😉

kingstonka
14. feb 2011

@lorna ahoj-ja som nemala odporucane otehotniet 3 mesiace od zacatia brania euthyroxu- potom kontrola a uz to bolo ok ale nebrala som silnu davku (37,5)

hiva
18. feb 2011

@lorna no tak mne doktorka povedala, ze treba cca 6 tyzdnov, kym to zacne ucinkovat.... ale tak nezakazala snazenie, ale tak 6 tyzdnov to je tak akurat ejden a pol cyklu, takze to sa zvladnut da cakat 🙂

inak som dostala L-thyrox 25 ... kontrola az v auguste.... ale hned jak zistim ze som tehu nasadit 2-nasobnu davku a volat jej 😉

lorna
1. mar 2011

Ďakujem vám za odpovede..
Na endokrinológiu idem 8. marca, skôr sa nedalo. Lekárka mi chce robiť sono štítnej a preliečiť to, tak dúfam, že to bude ok a bude stačiť tých 6 týždňov.. To sa ešte bude dať vydržať..🙂)

mima273
16. nov 2012

ahojte , chcem sa opytat, ci ma niekto skusenosti s ochorenim štítnej žlazy - hypotyreozou - zniženou funkciou štit.žl. Ja sa nu liečim už od 8 rokov.. mam ju sledovanu , momentalne som brala 112 euthyrox, lenze tetno tyzden som musela ist na potrat ,pretoze mi v 10 .tyzdni babatko umrelo :( myslite, ze to moze suvisiet so stitnou zlazou ? lekarka mi ju sledovala aj pocas tehotenstva tak neviem

gianni
16. nov 2012

@mima273 to je mi lúto, ja ti pomôcť neviem ,ja mám tiež zníženú funkciu št.žl.,ale mne to zistili po pôrode,beriem 75 euthyrox a ostala mi tehotenská cukrovka,ja sa zase neviem zbaviť kíl,pribrala som 7 kíl,ale dole to už nejde...

pepiska2812
22. nov 2012

Ahojte,mne dala endokrinologicka tiez euthyrox,vraj nemam ani zvysenu ani znizenu funkciu stitnej,ale ak chcem otehotniet vraj je to dost dolezita,zevraj to bude taka barlicka,ktora mi ma pomahat a gynekolog mi tak utrogestan a teraz sa uz len modlit ,aby sa to podarilo...drzte palce 🙂

sesesi
30. nov 2012

ja beriem euthyrox 100 do konca a život mam uplne pokazeny . S celou štitnou žlazou som sa natrapila 3 roky čo so už nevladala .. a teraz do konca života na liekoch ešte to aj rast ovyplyvňuje

ichthyska
2. jan 2013

@pepiska2812 ahoj a kolkatku beries ja mam 50 a preco beries ten utrogestan?

pepiska2812
3. jan 2013

@ichthyska Euthyrox beriem 25ku a Utrogestan mi dal preto,lebo mam problemy s menstruaciou odkedy mi vobec zacala...a endokrinologicka mi povedala,ze mam problem s hormonmi...a inak kramy mat nebudem jedine ak budem brat hormony...ale sak stale chodim na kontroly,brala som prvy mesiac ten utrogestan a v case ked som ich mala brat som dostala este dvojdnove krvacanie...a to vraj bola ovulacia

ichthyska
22. jan 2013

@pepiska2812 no ja idem buduci tyzden na gyndu tak som zvedava aky bude zaver ☹

pepiska2812
23. jan 2013

@ichthyska Ja som bola na kontrole,ze som znova nedostala po tom dvojdnovom krvacani,uz mi meskali vyse mesiaca a test nic,ale ani doktor nic nepotvrdil,tak mi dal vyvolacku a znovu mam zacat s utrogestanom...ale potom neviem ako mam dalej postupovat,lebo vraj nevidi iny problem,ked vyriesime toto s tou menstruaciou

ichthyska
23. apr 2013

@pepiska2812 ako si pochodila? ja 50 stale beriem

pepiska2812
24. apr 2013

@ichthyska este nijak nebola som tam,lebo nebolo kedy a ked som tam volala na objednanie nikto mi to nebral