Máme zlý spermiogram. Čo sa dá s tým robiť?

mishhel
14. jan 2012

nas spermiogram je vraj dost zly mate niekto podobny ,co vam vraveli nato lekari da sa to este liecit ?,vitaminy a td? vzhlad,konzistencia:hlienove vlakna,viskozna. koncentracia sp.(20mil.ml.) 6,5mil.ml prestup(do2min.) 1hod. 17min. zivotnost (75percent) 59percent. ph 8,8. taznost(do 2cm):5cm objem (2,0-8,0):1,5ml pohyblivost 0 percent linearna (nad 25 perc.) 22perc.pomala linearna, 15perc.nelinearna 73 perc.nehybnych invazna pohotovost 20 nedostatocna, percento defektnych spermii 96percent. hlavicky 96perc., krcku 0 perc.,bicika 0 perc., fragmentacia DNA 39percent., ZAVER Hypooligoastenoteratospermia ,vysoke PH, pritomne PMN,zvysena fragmentacia DNA, 46 percent spermii ma akrozomove cysty,typicke pre STD. mozete mi dat vediet ci je mozne otehotniet prirodzenou cestou ?dakujem

surprice
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bajuska0000
25. mar 2014

@betiii dakujeme 🙂 uz ste boli aj na druhom sprmg?no priatel 25. aprila a ja 27 gynekologovi... takze este sa nacakame... snazim sa myslet tak,ze velmi vela ludom povedali,ze nebudu mat prirodzene a nakonec bum... hadam to nebude az taka katastrofa...ani u vas... musime mysleť pozitivne.. dufam,ze po spermiograme to vo mne vydrzi to pozitivne myslenie 😒

betiii
29. mar 2014

@bajuska0000 nie teraz sa chystame na druhy spg.teda podla toho kedy dojde drahy domov lebo on chodi na kamione takze to je take ze presne termin nemame .ked nam to bude vychadazta ze bude doma pojdeme.ale chceme teraz niekedy.ved ja tiez mylsim ze ked mnohym povedali zle vysledky a dopadlo to dobre tak aj nam sa zadari.no bojim sa ze co ked budeme ten jeden par z mnohych.ale netreba sa vzdavat treba verit. 🙂

bajuska0000
30. mar 2014

Tak 🙂 treba verit... 😉 budem držať palce a daj vedieť či tá maca pomohla 🙂

rencici27
3. apr 2014

Ahoj babulky tak dnes som bola u Dr povedala mi ,že 1 rok snaženia je optimálny a až potom sa máju riešiť vyšetrenia ,ale predpísala mi duphaston a manžela poslala na spermiogram .Nakoľko už manžel bol u urológa ten mu dal kontakt na centrum(urocentrum -MUDr. Jozef Dubravický) kde robia vyšetrenie spermii a dnes sa tam objednal a oni mu povedali ,že ejakulát ma priniesť zo sebou-teda ,že ho ma doniesť v nádobke a cena vyšetrenia je 28,90 je to normálny postup a cena?Lebo ja som si myslela,že on tam príde urobí sa tam do ich nádobky.Viem ,že vy s tím mate skúsenosti, poradte bo sa objedná niekde inde ak je toto neštandardný postup. Dakujem za každú radu či už dobrú alebo zlú. Dakujem

lussinda2
3. apr 2014

@rencici27 neviem ci je postup bezny, my sme boli v centre a tam si ho sestricka zobrala so sebou do miestnosti, urobil co mal a nadobku odovzdal. Neviem ci sme platili okolo 20 eur, teda vy dost navyse.

rencici27
3. apr 2014

@lussinda2 Dakujem aj mne sa to zda vela.

snehulienka82
11. apr 2014

@loulou02811 ahoj, nam tiez teraz zistili oligoastenozoospermiu... a mm mal aj velmi male mnozstvo, ako malu vzorku a povedali, ze to nemaju s cim porovnat, a ze to este nemusi nic znamenat, robili nam to v jednom CAR. tak vidim, ze vam sa podarilo, a mate 2 deticky. uzivali ste potom nejake vitaminy? a ako dlho potom sa vam zlepsili vysledky a dostavilo tehotenstvo?

betiii
12. apr 2014

ahojte baby tak som sa troska tesila meskala mi mrcha pat dni.rozhodla som sa ze na druhy den rano si urobim test no a rano som dostala ☹ takze som zas nestatsna zas nic ☹

bajuska0000
25. apr 2014

ahojte 🙂 chcem sa vás opýtať či mala niektorá skúsenosť s tým, že by prirodzene otehotnela pri takomto spg : volum 3ml, ph7,4,denzita cca 25mil/ml, morfologia v norme, pohyblivost b, b- :/

kveta
26. apr 2014

@bajuska0000 Poznam par, kde sa pri podobnych vysledkoch zadarilo prirodzene, ale potratili. Potom im vyslo IUI.

betiii
8. máj 2014

@bajuska0000 no tak uz to mate za sebou.a co vam povedal lekar na tieto vysledky?my sme este stale neboli.ani neviem co bude dalej lebo moj nejako nechce ist na ten druhy spgdokonca ho nebavi uz ani jest tabletky takze neviem co bude dalej.som s toho smutna.a najhorsie je ze v poslednom, case na to az velmi stale myslim neviem prestat.nechapem preco s tym maju niektore z nas take problemy.a preco sa to niekomu podari hned bez problemov ☹ ☹ ☹

bajuska0000
12. máj 2014

@betiii no nič... povedal mu, že s takýmto spermiogramom by sme nemali mať až taký problém... má vyskúšať brať niečo na tú pohyblivosť, pretože spermie nejdú priamo ale do boku... ešte nám poradil abstinovať 4 dni pred ovuláciou a v deň ovulácie vyskúšať, že aj to by mohlo zabrať.... tak chceme vyskúšať nejaké tie vitamíny na ten pohyb, skúšať tak s tou 4 dňovou abstinenciou a keď to stále nepôjde, tak chceme vyskúšať to IUI... ževraj s takýmto spmg by to malo byť úspešné a nemuseli by sme absolvovať do IVF,,, zatiaľ verím, že by tie vitamíny mohli zabrať, keďže ostatné veci sú v norme... 🙂 to mi je veľmi ľúto... 😒 aj si sa o tom s ním rozprávala prečo tam nechce ísť?

leona45
12. máj 2014

Ahojte ja by som sa chcela opytat v 3ml 9 mil spermii je velmi zls hodnota,a co je normal? Dakujem

betiii
18. máj 2014

@bajuska0000 tak dufam ze vitaminy vam pomozu a podari sa bez starosti....no ano rozpravala som sa s nim no neviem povedal ze sa mu tam nechce ist.neviem co si mam o tom myslet.niekedy si zacinam myslet ze uz to nechce.ved cas ukaze ☹

bajuska0000
19. máj 2014

@leona45 minimálna hodnota by mala byť 20 mil...

bajuska0000
19. máj 2014

@betiii nebuď z toho smutná ... veď keby nechcel, tak tam nejde ani prvý krát... 🙂 možno má len strach z výsledku ...

tixx
19. máj 2014

@bajuska0000
@betiii caute kocky, my sme s mm mali ako vysledok oligozoospermiu koncom februara, snazime sa od septembra, potom sme kupili kotvicnik, vitamin e, c, selen, zinok a macu... na kontrolnom sme este neboli,ale akurat tento mesiac to chceme skusit ako pisete - ze 4 dni pred ovu nic, a v den ovu sa potom snazit, som fakt zvedava,ci to zaberie. ak nie, tak sa asi pojdeme pozriet do nejakeho CAR. ja mam horm. profil v poriadku. vy sa odkedy snazite?

betiii
26. máj 2014

@tixx ahoj no my sa snazime od septembra 2012 a nic.no najnovsie som zistila ze my sme dost pouzivali aj lubrikacny gel a ked som si precitala konecne co tam je zistila som ze aj ten sviniar zabranuje pocatiu a spomaluje spermie.takze som sa nahnevala lebo dost co jma moj problem este aj tymto sme k tomu pomhali.takze pozor na gely....snad vam ten kontrolny test vyjde aspon o nieco lepsie potom daj vediet.treba verit.

betiii
26. máj 2014

@bajuska0000 vies ale som smutna lebo aj premna je to tazke a obcas ma to riadne vytoci.neviem fakt neviem niekedy co si mam mysliet.mozno ma ozaj strach z vysledku aj ja ho mam no chcem vedietako na tom sme 😒

betiii
20. jún 2014

ahojte baby tak sme konecne absolovavli druhy spg tentokrat u ineho lekara a zas to nedopadlo dobre.v kutiku duse som verila ze to bude lepsie.tak mame oligospermiu.lekar povedal ze ma mizive mnozstvo spermii skoro ziadne do 5mil BK dal nam profertil ma to brat tri mesiace ze nam drzi palce.neviem da sa stym vobec otehotniet?je najak mala nadej ze sa mu to zacne tvorit?co mam este skusit nemate niekto taku skusenost?a problem je ste v tom ze moj mm mal v dectve tam dole pruh takze neviem je nejaka nadej?????prosiiiim ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

leona45
23. jún 2014

@betiii Ahoj my mame ten isty problem, v 3 ml 9 mil spermii. Malo. Pokusame sa 5 rokov a nic, lekar povedal, nemame uz viac cakat, ze je to velmi male mnozstvo. Tiez bral profertil, E vitamin a teraz aj Macu 4 mesiace, ale sme sa uz prihlasili na umele opl. Ale mozno, ze zazraky sa deju, nikdy nevies. Vela stastia.

betiii
25. jún 2014

@leona45 och boze to si ma nepotesila.ja totiz stale dufam...tiez mal pruh?objednala som aj pre seed gel.a prosim ta teraz vy budete mat aky postup vlastne?lekar ti musel vypisat nejaky sprievodny papier alebo ako to funguje.a preplati vam to poistovna alebo ako to funguje?a vies co mozno prave teraz sa vam podari.

7zahrad
25. jún 2014

@betiii V prvom rade si dajte zamrazit aj to malo spermii co mate pre pripad, ze by spermie zmizli uplne.
A v druhom rade, ak je manzel inak zdravy /skontrolujte zubara, urologiu, krvny obraz,.../ a profertil nepomoze, tak chodte na IVF. Vasa dg nie je nijak fatalna. Len treba prirode pomoct umelym oplodnenim. Z pomedzi poruch v spermiograme je toto ta najlahsia a sance pri IVF mate vysoke.

leona45
25. jún 2014

@betiii Nie pruh nemal, museli sme prejst cez par vysetreni, urolog, priechodnost vajcovodov, spermiogram. Potom sa vypisalo ziadost na umel.opl do poistovne, mesiac sme cakali, kym nam to schvalili. Dalej moc este neviem lebo len teraz ideme do centra, a tam uz povedia ako dalej, ale co som sa uz docitala, pride stimulacia hormonmi, odoberu sa potom vajicka, oplodnia pod skumavkou a vlozia naspat do maternice. V skratke 😅

betiii
26. jún 2014

@7zahrad dakujem ti za spravu ani nevies ako ma tieto tvoje slova potesili ze nie sme na tom az tak zle a ze toto je najlahsia porucha naozaj.aj taketo slova pmozu fakt 🙂 ......chcem sa opytat preco ci ma v poriadku zubara?a na urologiu konkretne co a krvny obraz co ma povedat dokotrke ze naco alebo co?a ked sme okolie nitra levice kde si mame dat zmrazit tu trosku spermii a ako to funguje a zakolko prosim?

betiii
26. jún 2014

@leona45 no takze vas asi caka tazsie obdobie nie?bola by som rada keby si postupne pridavala nieco o tom ako to prebieha a ko to ide dalej vlastne.co vsetko musite absolvovat.a platba ako prebieha?

7zahrad
27. jún 2014

@betiii Spermiogram moze zle ovplyvnit aj banalny zapal v organizme, napriklad zapal v kosti sanky, takze preto zubara a krvny obraz. Doktorke normalne povedzte, ze ho chcete komplet vysetrit pre oligospermiu. Spermie si dajte zamrazit v CAR-e do ktoreho pojdete casom na IVF, teda umele oplodnenie. Objednajte sa tam vopred. On tam sam v miestnosti masturbaciou dostane zo seba spermie do poharika a odovzda ich. Kedysi sa za to jednorazovo platilo 20 eur. Ako je to teraz, netusim.

Urologicke vysetrenie komplet pre oligospermiu, cize skontrolovat spermie, ci neobsahuju biele krvinky, hormonalny profil, vysetrenie semennikov pohmatom..

betiii
27. jún 2014

@7zahrad aha tak toto je zaujimava informacia pre mna co sa tyka zubara pretoze moj ma v poslednom case problem zo zubami trhali mu tusim dva mal bolesti.tak toto som nevedela ze to takto moze suvisiet.dakujem ti za tieto informacie urcite to budeme riesit.ani ta cena neni taka hrozna bala som sa ze napises nejaku velku sumu ale toto je v pohode.dakujem ti este raz naozaj.

presporak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz