icon

Je možné preložiť hypotéku v banke z jedného mesta do druhého?

Zodpovedané
27. feb 2022

Dobrý deň,

máme hypotéku v Unicredit Košice.

Je možné si po roku preložiť hypotéku do Unicredit do iného mesta, ktoré máme bližšie k bydlisku?

Ohľadom rôznych informácií a dokladovania k hypotéke.

Ďakujem

Dobrý deň,

priznám sa, že som toto nejako extra v poslednom období neriešil. Vo všetkých veľkých bankách je to úplne bez problémov. Konkrétne Unicredit nemám nejako extra overený ako funguje, pretože mi fungujeme trošku inak. Keďže klienta zastupujeme a máme partnerské sprostredkovateľské zmluvy s bankami, tak bežne riešime napr. klienta z iného mesta cez pobočku z iného mesta a zmluvy nechávame vypracovať tak, aby to mal v oblasti svojho bydliska.

Banka má záujem, aby ste ostali klientami a veľké banky majú na toto funkčné procesy (viem to, lebo v jednej z nich som bol dlhoročný zamestnanec a viem, že sa to v čase aj vylepšovalo, lebo konkurencia mala v niečom občas proces lepší než my).

Veľmi by ma prekvapilo, ak by to nešlo a verím, že by to aj tak bolo viac o pracovníkovi, ktorý je "nápomocný", než o tom, že v banke by na to nebol proces.

Držím palce


Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk