Vzniká mi nárok na vyplatenie 50% nevyčerpaných dávok po PN?
Zodpovedané22. sep 2025
Dobrý deň,
od 1. júna som na úrade práce, ale kvôli zdravotným problémom som od 20. augusta na PN. PN budem ukončovať 26. septembra, takže od 27. do 30. septembra budem opäť nezamestnaný. Od 1. októbra nastupujem do novej práce.
Vznikne mi nárok na vyplatenie tých 50% nevyčerpanej dávky, alebo musím byť nezamestnaný až do cca 8. októbra na zachovanie 3 mesiacov nezamestnanosti?
Ráta sa obdobie maródovania do tejto trojmesačnej evidencie alebo musí byť človek nezamestnaný nepretržite počas troch mesiacov, čiže by nárok nevznikol ani od 8. októbra?
Ďakujem.
Dobrý deň,
poistenec má nárok na jednorazové vyplatenie 50 % dávky v nezamestnanosti za zostávajúcu časť podporného obdobia, ak poberal dávku v nezamestnanosti najmenej tri mesiace.
Poistenec nemá nárok na výplatu dávky v nezamestnanosti za dni, počas ktorých má nárok na výplatu:
Po ukončení výplaty uvedených dávok sa ďalej pokračuje vo vyplácaní dávky v nezamestnanosti.
Počas PN sa Vám podporné obdobie posunulo, ak ste mali nárok na PN. Nemusí byť nezamestnaný nepretržite, ale záleží, či bolo podporné obdobie posunuté kvôli inej dávke.
S prianím pekného dňa,
Lenka