Ako sa zbaviť bradavičiek?

Zodpovedané
12. okt 2018

Dobrý deň,

moja dcérka má 3 roky a asi pred rokom sa jej spravili po návšteve kúpaliska bradavičky. Vytvorili sa na nezvyčajnom mieste, a to v zadočku. Najskôr mala bradavičku len v tej čiarke čo ide od chrbta ku zadočku. Kožná lekárka jej ju vypálila a dala na ňu trocha Wartec mastičky. Žiaľ, ďaľšie bradavičky sa vytvorili priamo v zadočku. A s tými si už nevieme poradiť. Skúšali sme opäť túto mastičku, avšak spôsobila na zadočku zapareniny. Nasadili sme Imunoglukán v rámci podpory imunity a skúsili sme aj tekutý lak Kolódium Forte. To ju však veľmi štípalo.

Dnes som preto kúpila Infectodell a lekárnik mi poradil aj Aldaru 5%, neviem však, či ju môžem podať aj takto malému dieťaťu. Lekárnik nevedel poradiť, v príbalovom letáku sa píše o potrebnej konzultácii s lekárom.
Vedeli by ste mi, prosím, poradiť Vy?

Ďakujem

Dobrý deň,
Aldara krem sa nepoužíva pri deťoch vôbec, navyše je len na lekársky predpis, preto sa neodporúča ani u dospelých liečba bez konzultácie s lekárom.

Na tieto bradavičky je vhodný z voľnopredajných liekov Infectodell ako vám odporučili alebo Duofilm. Obidve sú vo forme roztoku alebo skôr laku. Infectodell je vhodné naniesť priamo na bradavičku 2x denne. Ale dajte pozor aby ste aplikovali len na bradavičku nie na okolitú pokožku. Vyskúšajte jej podávať aspoň 3-4 týždne a ak nebudete vidieť žiaden posun, prosím obráťte sa na kožného lekára.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová