Otec deti má minimálny dôchodok. Je pravda, že neuspejem so zvýšením výživného?

Zodpovedané
24. máj 2023

Dobrý deň,

mám dve deti s mužom, ktorý je teraz už cca rok na dôchodku. Podľa rozhodnutia súdu mi má platiť 70 eur na obidve deti. Dcéra študuje na strednej škole, druhá od septembra nastupuje tiež. Budú sa platiť dva internáty, vreckové, pomôcky...

Bolo mi povedané, že so zvýšením výživným neuspejem.

Je to pravda?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem predvídať rozhodnutie súdu, nakoľko Váš prípad nepoznám do podrobností. Každý prípad je individuálny a niekedy aj pri minimálnom dôchodku je šanca na zvýšenie výživného.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz