Ahojte poradte mi nieco na sople, dcerka ma 3,5 roka, skolkarka. Kazdu chvilu ma sopel, casom zlty a potom jej to zakonite prejde na priedusky. Ako zastavit tie sople este na zaciatku? Dik
Ja do nosteka striekam koloidne striebro(maly zázrak) a zvyšim Vít c a B. A v zime dávam kozie kolostrum
vit.C,D a vyplachovať často nosík morskou vodou, aj striebro je ok
Dcérke takto lekári zistili alergiu na laktózu a kravskú bielkovinu. Plus jej zistili histamínovú intoleranciu. Akonáhle sme upravili stravu, soplíky úplne zmizli. Predtým jedla aj pila mlične výrobky a mlieko a nonstop bola zahlienená. Týždeň bola v škôlke a tri týždne doma.
Ahoj, mam dve ratolesti v zariadeniach, cize viem, o com hovoris, sopel/kasel bol u nas pravidelnostou, pokial som nezacala patrat vo svete ako sa riesia sople inde, nakolko dcera chytala aj laryngitidy, tak ma to celkom zaujimalo.
Objavili sme nosne sprchy so slanymi roztokmi, prv som to objednavala zo zahranicia, ale teraz to uz maju aj u nas - https://www.cistynos.sk/nosne-sprchy, fungujeme na tom kazdy kazducky vecer, akonahle pridu zo skolky/z kolektivu, tak v ramci vecernej hygieny umyjeme zuby a nos – pravidelnost ako pri zuboch. Tympadom bacile zo skolky vyplachnes, nestihnu sa rozmnozit a frekvencia soplov/kaslov/laryngitid sa vyrazne znizila. Vo vela krajinach sople neriesia/neliecia, ale vyplachuju, aby nezatekali a nesposobovali dalsie problemy, mne sa to paci a aj sa nam to osvedcilo. Deti mi este nebrali atb, sople a kasel, kde tu pridu, ale rychlo aj odidu, nie je to vseliek, vtedy vyplachujeme aj rano a takto krasne fungujeme, bez vazneho chybania v skolkach. Mega odporucam. Vsetko dobre.
Ahoj, ako casto býva takto? Ma problémy s imunitou?