@lillinka01 chlieb ako taký ak áno tak domáci pečený 🙂 pretože ďalší uznávaný doktor vraví, že moderné pečivo je nekvalitné a ľudské telo ho nevie tráviť a využiť, v tom lepšom prípade pečivo len prejde cez tráviaci trakt, v tom horšom prípade narúša črevnú bariéru ktorá keď nefunguje správne uvoľnujú sa do tela toxíny a tie spúšťajú rôzne závažné ochorenia... Svojich klientov v protokoloch učím aby pečivo minimalizovali a nahradili ich plnohodnotnejšími sacharidmi -> kus kus, bulgur, zemiaky / sladké , cestoviny , ryža 🙂 Kedy sú sacharidy vhodné ? po tréningu, večer v malom množstve 🙂
síce nemám pod 15% tuku 😀 ale ráno bez raňajok a hlavne sacharidových raňajok by som nezvládla viac ako hodinu-dve..skrátka ma začnú chytať hypoglikemické stavy-točenie hlavy, závrate, tlaky do hlavy..
a raňajky bez chlebíka sú u mňa skôr výminkou,ale aspoň, že mám svoj domáci kváskový..to by snáď ušlo, nie? k tomu kvalitná šunka,tvrdý syr a zeleninka..
@packofit inak mne sa nepacil moc napad nizkosacharid.ranajok ale tak nieco som si o tom precitala a povedala som si ze to skusim. Aj ked som bola presvedcena, ze u mna to nebude fungovat, jedla som totiz sladke ranajky roky a nerada mam zmeny. Ale cuduj sa svete, fungujem takto uz viac ako pol roka, mozno aj rok a funguje to, cele doobedie som syta, nepotrebujem pojedat somarinky, a vecere mam sacharidove. Dik za tvoje clanky!
@lenkuliak vyskusaj to bez 🙂 aspon tyzden. a uvidis tu zmenu 🙂
ja si davam bezsacharidove teple ranajky - omelety, tofu so zeleninkou, alebo klasicky studene sunka, syr a veeeela zeleniny. a vydrzim syta az do obeda.
to nie sacharidy Ta zasytia, ale kvalitna strava 🙂
domaci chlebik si davam az poobede. ale na kvaskovy som sa zatial neodhodlala (hlavne z casovych dovodov), takze hlboka ucta za to! 😀
@lulila098 odpoviem vám veľmi všeobecne pretože o tomto sa môžeme baviť hodiny 🙂 Výber potravín je strašne jednoduchý, vyberajte to čo mali naši predkovia pred 50r - > základné potraviny - > mäso, ryža, vajcia, zelenina, ovocie atď. Odstrániť zo stravy cukor, a junk foods. Odporúčam vám aj aplikáciu Kalorické tabuľky kde si budete kontrolovať množstvo jedla 🙂
@lulila098 to sú veľmi všeobecné otázky .. Lepok ako taký môžte ak nemáte vytvorenú citlivosť ( alergiu / intoleranciu ) ale čo sa týka chudnutia vám nepomôže. To čo jesť ráno / večera to záleží od viacero faktorov .. Napíšte mi akou "metódou" sa stravujete, aký máte režim dňa, kedy trénujete....

Toto som netusila. Zacinam na sebe robit po tehu a veru pecivo a keksik je tazke vylucit. Kedy si teda mozem dat dobry celozrny chlieb napr?