Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
petka3012
18. nov 2019
Ahojte, ktore elektro (online) ma lepsie ceny v porovnani s ostatnymi - ako su nay, datart, alza, mall.....? Viete o nejakom?

Dakujem

Pekny den
Zobraz celú správu
petka3012
10. nov 2019
Ahojte.
Je tu niekto, kto chodieva na EZOfest do KE?
Ako to prebieha pri tych vystavovateloch? Co vystavuju alebo s cim vsetkym ste sa tam stretli?

Dakujem

Pekny vecer.
Zobraz celú správu
petka3012
8. nov 2019
Postupom času prichádzame na to, čo naozaj hľadáme, čo môžeme, kam sa máme obrátiť, ktorá voľba je pre nás tá nejlepšia. Aj keď je to niekedy v rozpore s našimi snami, rozumom či srdcom.
Ale aj na to, čo mať nemôžeme, ktorým smerom ísť nemáme, čo nás nenaplní šťastím, neprivedie do stavu pokoja a kľudu.
To býva občas pre nás neprijateľné. Trápime sa, premýšľame a snažíme sa nájsť možnosti, ako sa dostať k tomu, čo vlastne ani našim životom v skutočnosti nedá význam a zmysel.
Namiesto toho, aby sme sa usilovali a pracovali na tom, aby sme našli potešenie v tom, čo je pre nás správne.
Zobraz celú správu
petka3012
3. okt 2019
Ahojte....ak ste mali navrhnutu sudom manzelsku poradnu, ale jeden z vas tam nechodil, brali to na sude ako? Tym padom vas rozviedli alebo ako moze ovplyvnit to, ak tam jeden z manzelov nepojde?
Zobraz celú správu
petka3012
8. aug 2019
Odhoď, čo ťa ťaží.
A zrazu uvidíš, koľko farieb a odtieňov život má. Koľko krás môžeš vidieť.
Odhoď balvan, ktorý ťa drží pri zemi. Spútaného, bezmocného.
Len tak sa môžeš na svet pozrieť jasne a vidieť aj to krásne.

Nebuď zavalený tým, čo neide napraviť. Zahoď to za seba a ty kráčaj vpred.

Za svojím snom.
Svojou cestou.

A až po nej budeš kráčať...na chvíľu sa zastav, obzri sa a spomeň si, že stále je tu niečo, čomu veríš a čo ťa povedie vpred.
Si to TY!!!

Krásny večer <3
Zobraz celú správu
petka3012
13. jún 2019
Dievcata, ktory multifunkcny elektricky hrniec ne/odporucate - mate skusenosti?

Dakujem

Pekny vecer :slight_smile:
Zobraz celú správu
petka3012
22. máj 2019
Takmer každý deň sa človek naháňa za tým, čo nemá. Či už to je len "obyčajný nákup", plán ako dostať, čo chce…
Každodenne premýšľa nad tým, ako docieliť, aby ho ľudia mali radi, aby sa posunul v práci aspoň o miesto vyššie a budoval tak svoju kariéru, hnal za drahým oblečením,v ktorom bude vynikať medzi ostatnymi.
Sníva nad tým, aké by to bolo, keby vtedy nekonal ako konal, ako by to dopadlo, keby sa pri možnostiach, ktoré mal nerozhodol práve pre to rozhodnutie, ktoré urobil.
Je všetko inak, ako by si prial, ponáhľa a naháňa niečo, čo mu nedá pocit spokojnosti. Len to na čas " zalepí" jeho boľavé srdce z toho, čo nevyšlo a čo mohlo byť inak.
Nepovažuje vôbec za podstatné uvedomiť si, čo má, čo dosiahol, kde sa jeho život nachádza, koho má okolo seba, za koho a za čo by mal ďakovať.
Onedlho sa môže ale stať, že sa bude trápiť práve tým, čo si v tejto chvíli neváži, "nevidí", nevníma. Potom pochopí, že prítomný okamžik je ten, za ktorý má ďakovať. Nie je podstatné sa ponáhľať a neustále niečo dokazovať. Dôležité je, aby si uvedomoval to, čo je pre život naozaj nevyhnutné.

Krásny večer <3
Zobraz celú správu
petka3012
25. apr 2019
Mysli na to, že každý má právo na smiech.
Každý má právo na slzy.
Pamätaj, že občas každý potrebuje byť sám.

Preto....

Nezabúdaj ľudí rozosmievať.
Nezabúdaj na otázku: „Čo sa deje“? namiesto toho, že odídeš od človeka, ktorý je nešťastný.
Teš sa a ukáž ľuďom, že je naozaj dôležité tešiť sa.
Občas ale nechaj človeka samého, ponoreného do seba samého, aby všetko pochopil.
Nie len to, aké je mať na koho sa spoľahnúť, ale aj aký je pocit byť sám.

:hearts::hearts::hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
31. mar 2019
Niekto sa smeje, niekto place. Niekto je spokojny, niekto nespokojny....
Hlavne je, aby sme sa ako narod posunuli dalej, boli spokojny s tym, co dostavame. VSETCI, kazdy jeden z nas, ktory zije na tomto uzemi, nech je ludsky, priatelsky, laskavy a nech sa kazdemu dostane tolko, ako vsetkym ostatnym. Pomahajme, ale cenme si aj pomoc od ostatnych a dajme svoju vdaku najavo tym, ze si budeme vazit to, co nam bolo ponuknute - ci sme slovaci, romovia, madari, asociali, migranti, homosexuali, mladi, stari, lekari, pravnici, sudcovia, zamestnani, nezmestnani = kazdy jeden z nas je CLOVEK, kazdy je osobitna cast celku. A tento celok sme MY!!!!
Snad sa posunieme za lepsim zajtrajskom. Prestanme sa klamat, okradat, bit, zabijat,...
Drzme spolu a robme vsetko pre NAS, nie pre seba samotnych!!!!
Zobraz celú správu
petka3012
6. mar 2019
Rešpektovať seba je základom dobrých a prosperujúcich vzťahov medzi nami a ostatnými.
Rešpektovať rozhodnutia iných je tiež veľmi nevyhnutné. Niekedy je pre nás ťažké pochopiť, a možno aj zraňujúce prijať rozhodnutia našich blízkych.
Nepristupujme sebecky k tomu, čo sa (nie iba) nás týka. Myslíme aj na iných.
Robme to, čo chceme a považujeme za potrebné, pozor ale na to, aby sme tým vedome neubližovali iným.

Pekný večer

Peťa
:hearts::hearts::hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
26. feb 2019
ROZHODOVANIE sa je občas pre človeka dosť namáhavé. Niekedy sa naozaj nedá vyhnúť tomu, aby sme sa rozhodli pre určitý smer.
Život s nami raz za čas dosť zatočí a zdá sa, že sa od nás v tej chvíli očakáva, kedy ho stopneme. Práve naším rozhodnutím.
Niekedy môžeme dať prednosť „náhode“ a stopnúť našu zrýchlenú jazdu života len tak, bez toho, aby sme vedeli, čo nás akurát na tomto mieste čaká. Zamyslíme sa nad tým, a hoci nevidíme jasne pred seba, predsa sa rozhodneme pre túto možnosť.
Aj napriek neistote, ktorú sme cítili, sa dostávame predsa len na cestu úrodnú. Na lúku plnú kvetov a blahobytu.

....lebo niekedy je dosť dôležité, aby sme sa rozhodli rýchlo, nepremýšľajúc nad tým, čo nás ďalej čaká. Len život sa postará o to, aby sme sa konečne pohli dopredu.
Život nie je len o tom, čo nám je dané, ale aj o tom, ako s tým naložíme a čo z toho vytvoríme pre našu spokojnosť.


Pekný večer :hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
Správa bola zmenená 13. feb 2019
„ZNAMENIA“
SDIEČKO
- v poslednej dobe sa dosť často objavujú srdiečka tam, kde by sme to najmenej čakali.
Fliačik od kávy v tvare :hearts:, „dierka“ v chlebíku v tvare :hearts:, vlas padnutý na zemi v tvare :hearts:,....
Zamýšľame sa nad tým, čo vám toto znamenie chce povedať, naznačiť.... Zamyslieť by sme sa mali ale nad tým, že nás možno aj na niečo upozorňuje... Čo ak nás núti zamyslieť sa nad tým, aký máme postoj k ľuďom a k sebe samému? Možno nás chce upozorniť, aby sme mali radšej ľudí okolo seba, ukázali a prejavili svoje city. Aby v nás viac prevládala láska ako nespokojnosť s tým, koho máme okolo seba, aby sme mali ľudí radi takých, akí sú. Možno to nie je znamenie, že sa k nám blíži niekto, kto sa do nás zaľúbi, ale znamenie, ktoré nás má práve nakopnúť k tomu, aby sme my boli viac otvorení a nebránili sa otvoriť svoje :hearts: iným.
MOŽNO TO NIE JE ZNAMENIE PRICHÁDZAJÚCEJ LÁSKY K NÁM, ALE VAROVANIE, ABY SME SA, MY ĽUDIA, MALI O ČOSI RADŠEJ A PREJAVOVALI SI LÁSKU A POROZUMENIE.

Všetko dobré a veľa lásky všetkým :hearts::hearts::hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
Správa bola zmenená 2. feb 2019
Je pravdou, že životy ľudí sú niekedy naozaj dosť ťažko zvládnuteľné.
Ten tvoj je oproti inému ľahší, buď rád, ďakuj za svoj život a za to, že to nie je horšie.
Dávaj si ale pozor na to, aby si neudupával seba samého len preto, že porovnávaš svoj život so životmi iných ľudí.
Neznamená to, že ak si na tom lepšie ako niekto iný, že sa musíš trápiť a neustále sa prispôsobovať situáciám, ktorým sa môžeš vyhnúť svojím rozhodnutím!!!

Všetko dobré prajem a krásny víkend :hearts:

Petra
Zobraz celú správu
petka3012
28. jan 2019
Ak zdoláte prekážky a viete, že ste dosiahli bod, kedy sa cítite v pohode a kľude, buďte spokojní. Prešli ste si tým, čo vás viedlo k vášmu cieľu. K pohode a spokojnosti z dosiahnutia úspechu. Možno vás všetko, čím ste si prešli vyčerpalo, no to neznamená, že sa opäť máte uzavrieť do seba samotných a prestať konať. Nie je to dôvod na smútok a stres. Prešli ste kus cesty, cesty možno plnej prekážok, preto si buďte istí, že ste dostatočne silní prinajmenšom na to, aby ste zotrvali v tomto bode, ktorý ste dosiahli.

Pekný večer :hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
11. jan 2019
Neodkladaj svoje rozhodnutia

Vstaň a konaj! Vieš, čo chceš a vieš, čo je pre Teba správne. Neodkladaj svoje rozhodnutia. Nevyhováraj sa, že je ťažké urobiť krok vpred, posunúť sa ďalej, opustiť niečo, získať niečo nové.
Nič nie je tak ťažké, aby to nemohlo byť časom ešte ťažšie. Dnes je to oveľa ľahšie ako to môže byť zajtra. Nie si tu na to, aby si si „zvykol prežiť“ svoj život. Si tu preto, aby si „žil svoj život“. Aby si zo seba urobil toho najšťastnejšieho človeka, aby ľudia okolo Teba boli v Tvojej blízkosti šťastní. Nemusíš si zvyknúť na to, že si chorý, že si neuspel, prehral, nebol ľúbený,... Si tu na to, aby si svoj život prežil v dosiahnutí svojich najpotrebnejších cieľov. Máš vyhrať tento boj s chorobou, máš sa cítiť ľúbený a ocenený. Potrebuješ žiť svoj život, snívať svoje sny a plniť si ich. Najdôležitejšie je – ROZHODNÚŤ SA – čo prijmeš a od čoho sa odpútaš.

KRÁSNY VEČER :hearts::hearts::hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
5. jan 2019
Čo hovoria čísla (rok 2019)
Aj s týmto rokom sa nesie dobrá energia na to, aby sme sa posunuli vpred. Či už budú naše vyhliadky pozitívne alebo sa budeme obávať problémov, je tu stále dosť energie na to, aby sme zmenili aj to, čo sa nám na prvý pohľad bude zdať nemožné alebo ťažké.
Tento rok si pre nás ale nepripravil len problémy a prekážky, ktorými si budeme musieť prejsť, ale tiež má pre nás dosť zmien a to pozitívnych. Dá nám možnosť spoznať a nájsť viaceré možnosti, ktoré budeme môcť prijať a rozhodnúť sa pre nich. Preto sa môžeme cítiť spútaní a bezmocní. Ale nezabúdajme, že stále je tu dosť energie na to, aby sme konali a našli to, za čím ideme a čo chceme docieliť.
Pamätajme si, že vo väčšine prípadov si treba vybrať len jednu z možností. Preto nesmúťme za tým, čo musíme nechať ísť a netrápme sa tým, čo sme stratili. Je tu stále to, čo zostalo a čo nás môže ešte posunúť ďalej a ďalej k nášmu cieľu.

Úspešný rok 2019!!! :hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
13. dec 2018
:hearts:LIST OD ANJELA:hearts:
Drahá mamička, ako prvé Ťa chcem pozdraviť. Viem, že je to slušné a pekné…a….robíš to aj Ty. Stále. Za každým, keď niekam prídeš, pozdravíš a usmeješ sa. Aj keď Ti občas do smiechu nie je, ja viem. Tak veľmi si praješ, tak veľmi túžiš, tak veľmi chceš, ale tak málo veríš. Strácaš nádej, nádej ktorej si v sebe mala toľko, že si ju mohla rozdávať. Teraz prestávaš veriť. Neveríš, že raz prídem, že ma budeš držať na rukách a hľadieť sa do mojich očí. Bojíš sa, že Ťa nikdy nikto nebude volať „MAMA“. Viem. Ja viem. Po tom všetkom, čím si si prešla, tými sklamaniami, ktoré Ti zobrali nádej.... Ale, „mamička“, ja som tu. TU!!! Zatiaľ ma nevidíš, možno preto neveríš, že SOM!!! Som tu hore....stojím síce asi tisíci v poradí, ale som tu....Je nás tu veľa, niekedy prichádzajú noví a niekedy sa stane, bohužiaľ omyl a ten malý anjelik, ktorý zíde k vám, do vášho sveta, sa musí vrátiť. Ale to nevadí, lebo on potom na svoju mamičku dáva odtiaľ pozor a opäť sa môže zaradiť do radu. Viem, že sa to niekedy nezdá byť fér voči vám, mamám. Ale my s tým neurobíme tiež nič. Takto to predsa funguje. Ale my nie sme smutní, máme v sebe toľko sily a toľko vytrvalosti, ani by si neverila. Vieš čo to je, stáť v tomto dlhokánskom rade? Ale stojí to za to.
Ani neviem, ako by som Ti pomohol, ako Ti dodal aspoň troška nádeje, aby si opäť verila, že sa to raz podarí. Dávam Ti toľko znamení, no ty čím ďalej tým viac sa zahrávaš s myšlienkou, že to vzdáš.
Pamätáš sa, ako si raz išla okolo maličkého obchodíku s detským oblečením a tak veľmi sa Ti páčili tie ružové šatôčky s bielymi mašličkami? Aj mne sa veľmi páčili. Boli nádherné. Vtedy, keď si bola u babičky a ona Ti ukázala perinku, na ktorú sama vyšila krásny obrázok pre Tvoje dieťatko....vtedy si zosmutnela. Ja to chápem, ale...“mamička“ nemáš byť prečo smutná. Ten reklamný papierik, na ktorom bolo napísané "už čoskoro mamou", ktorý spadol rovno pred Teba v ambulancii, keď si mala pred sebou ďalšie vyšetrenia, aby sa čo najskôr podaril zázrak, to som Ti ho poslal ja. Aby si verila, opäť začala veriť.
Nevzdávaj to, „mamička“. Ja som tu a čoskoro ma uvidíš. Uvidíš ma najprv na tej malej obrazovke, ktorú má pán doktor v ambulancii a na ktorú sa už ani nechceš dívať, lebo neveríš, že tam uvidíš to, po čom tak veľmi túžiš. Ale ja tom onedlho budem!!! Nevzdávaj to, nebuď smutná a nešťastná. Všetko je v poriadku a my budeme už čoskoro spolu. SĽUBUJEM!!! Len sa nevzdávaj a bojuj. Ešte to vydrž. Ja viem, že je toho na Teba veľa, ale ver, že ak to nevzdáš, tak čoskoro budeš chystať výbavičku a pripravovať sa na moje narodenie. A vieš čo, „mamička“? Potom, keď budeme spolu už nejaký ten čas, potom prosím Ťa, choď opäť do toho malého obchodu a kúp tie maličké šatôčky s mašličkami, pretože akurát som sa dozvedel, že do nášho dlhého radu sa zaradil ďalší anjelik. A z toho anjelika, „mami“, sa stane, po príchode do vášho sveta, malé krásne dievčatko. Tvoja dcéra. Moja sestrička.
Musím už dopísať svoj list, „mamka“. Rad sa o dosť posunul dopredu, a ja nechcem zmeškať. Len Ti chcem ešte napísať, že aj napriek tomu, že si si veľmi priala mať prvé dieťa dcéru, budeš mať syna. Ale je viem, že aj tak budeš neuveriteľne šťastná. „Mamička“, idem už......rad predo mnou je čoraz kratší a kratší....Teším sa na Teba, „mamička“.
ĽÚBIM ŤA!!! :hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
Správa bola zmenená 26. sep 2018
Takmer každý človek sa zväčša pozerá na to, čo nemá, čo mu chýba a čo chce a nemôže dosiahnuť. Pozerá sa na to, ako mu druhí ubližujú, berú energiu a zaťažujú.

Málokto sa dokáže pozrieť na SVOJ život z toho druhého - lepšieho - pohľadu.
Často ľudia nevidia lásku, ktorú im ostatní dávajú, pochopenia a pomoc, ktorá sa im dostáva od iných. Pozerajú len na to, čo “potrebujú” a nedostali to.

Pozrieť sa na svet a život z troška iného uhla a ďakovať za to, čo má je pre človeka dosť ťažké. Pochopiť, že to čo má teraz, je to najlepšie čo mu život mohol dať a ponúknuť.

Netrápiť sa len nad stratami, ale vyzdvihnúť a pracovať na tom, čo mu zostáva.

Pozrieť sa na život z pohľadu niekedy aj nestranného, tak akoby to nebol jeho vlastný život, ale život niekoho iného, niekedy naozaj potrebuje každý človek. Pretože životy iných vie človek niekedy riešiť naozaj lepšie ako ten svoj vlastný.
Životy ostatných rozoberie človek z každej strany, z pohľadu všetkých zainteresovaných, no na ten svoj sa pozerá s krivdou, s nedostatkami,... Ale s pohľadom ostatných, ktorí dokážu vidieť toho tak veľa pozitívneho v jeho živote, sa pozrieť nevie.

Viac optimizmu a viac porozumenia, snahy nájsť potešenie aj z jednoduchosti nám ľuďom naozaj chýba. A to nie iba vo vzťahoch, práci, tréningoch, záľubách, alebo vo všetkých oblastiach nášho života.

Človek sa potrebuje len na chvíľu zastaviť a vidieť srdcom, nie očami. Vidieť svoj život očami niekoho iného.

Krásny deň s pozitívnejším pohľadom na svet a život praje

Peťa :hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
24. sep 2018
Aj keď si na dne svojich síl uvedom si, že TY si tou osobou, ktorá musí riadiť tvoj život.
Aj keď máš v sebe toľko bolesti a utrpenia, že ho nedokážeš v sebe zniesť, postav sa a kráčaj vpred.
Aj keď sa obzeráš okolo seba a nevidíš na blízku nikoho, kto by Ti podal ruku, ver že TY si tou jedinou osobou, ktorá Ti dokáže pomôcť.
Aj keď večer zaspávaš a ráno zobúdzaš sa s hlavou plnou myšlienok nevediac kadiaľ v živote ísť, neboj sa vstať a kráčať ďalej.
Jeden (pre Teba) nezmyselný krok ťa môže priviesť k cieľom, ktoré Ťa urobia šťastným.

Až potom si uvedomíš, že všetky tie prebdené noci a preplakané dni stáli za to.

Pekný deň

:hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
8. sep 2018
(Správne) rozhodnutie vedie k úspechu každého človeka

Život nás každý deň privedie pred situáciu, ktorá si vyžaduje rozhodnutie.
Aj keď si to človek možno neuvedomuje, denno-denne robíme nejaké rozhodnutia. Niečo urobíme automaticky, nad niečím sa pozastavíme a nad niektorými zostaneme stáť a nevieme si vybrať.

Nech sa už rozhodujeme v akejkoľvek situácii, musíme sa zamerať hlavne na pocity, aké sa v nás objavia pri uvedomení si cesty, akou pôjdeme po definitívnom rozhodnutí sa.
Ak nie je človek pripravený a nevie prijať vnútorne rozhodnutie, na ktoré sa pripravuje, donúti ho to zostať stáť na mieste. Nie je to zlé, len to znamená, že ešte nie sme dostatočne pripravení na rozhodnutie a čas na zmeny ešte neprišiel.
Dokonca sa stáva, že sa posuniete o krok-dva naspäť.
Avšak každé naše rozhodnutie nás musí posunúť vpred, a ak nie v reálnom svete, aspoň v našom vnútri. Hoci urobíme pár krokov v živote späť, ale vnútorne nás to posunie dopredu, dosiahneme vnútorný pokoj a pohodu, môžeme si byť istí, že to bolo práve to rozhodnutie, ktoré bolo správne a pre nás najlepšie, čo sme mohli urobiť.

Krásny večer a všetko dobré :slight_smile:

Peťa :hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
24. aug 2018
„Po moste v Paríži kráča človek a chce spáchať samovraždu. Hovorí si: Ak stretnem človeka, ktorý mi dá nádej, nezabijem sa. Ak mi ju nedá skočím. Čo urobí, ak sa stretne s tebou?“

- Fulton J. Sheen26 katolícky biskup a televízny moderátorOdpovedali ste si? Dali by ste nádej človeku, ktorého nepoznáte, aby vo svojom živote ešte videl nádej v to, že je tu niekto pre neho, kto mu urobí život lepším a krajším?

Každému môžete ukázať cestu, nejakú maličkosť, ktorá v jeho živote je a pre ktorú sa mu oplatí bojovať.
Nádej je v človeku, len ju musí prijať. Musí veriť, že aj tá najmenšia nádej, ktorú sa mu ostatní snažia ukázať je to, prečo sa oplatí žiť.
Nikdy v človeku nezhasínajte čo i len malú, maličkú iskierku nádeje, ktorej verí. Je to to jediné čo momentálne dotyčný človek má a čomu najviac verí. To ho posúva vpred. Keby ste ju predsa len zhasli, nenechajte ho opäť sa trápiť, ale ukážte mu smer, ktorý môže byť náhradou za nedosiahnuté ciele.

Vy ste tou osobou, ktorú človek pred vami práve potrebuje. Ktorá ho má podporiť a pomôcť.

Teraz viete, že aj vy môžete byť raz na prelome nádeje a beznádeje. A vtedy sa u vás rozsvieti nádej a pochopíte, že predsa ste potrební a ste práve aj nádejou pre niekoho iného, komu dokážete pomôcť a kto vás potrebuje.Príjemný víkend

Peťa
Zobraz celú správu
petka3012
8. aug 2018
***Krása***

Krása nie je to, čo má človek hľadať. Čo ho urobí šťastného. Krása je len obal, niečo na čo človek zameria svoju pozornosť.
Krása je príjemná pre oči, je to vlastnoť niečoho, čo pohladí oči človeka.
Ale často, keď nahliadnete pod obal, pod tú krásu ktorá vás zaujala, prídete na to, že vnútro je tak veľmi zničené a je o neho tak zlé postarané, že tá krása ktorá vás zaujala ako prvá, vám prestáva stačiť.
Lebo v kráse nenájdete potešenie a pocit šťastia. To, čo vás naplní šťastím je to, čo je krásne vo vnútri.
A to urobí krásnymi zvnútra aj vás.

Peťa :hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
27. júl 2018
Každý deň na nás dopadne veľa energií, emócií, pocitov.
Pociťujete únavu keď idete z práce, stres z každodenných starostí. Cítite potešenie z úspechov, ktoré ste dosiahli.
Máte strach z nových vecí a možných prekážok.

...skúste ale otvoriť svoje srdce a vnímajte viac...vnímajte všetky formy lásky.
Vnímajte aj to zlé ako niečo, čo pre vás pripravuje krajšie a lepšie zážitky.

Naučte sa precítiť každý dotyk vánku, každú kvapku dažďa a nielen to.
Skúste vnímať krásu, pokoj, ale aj moc a silu prírody.
Krásu, lásku a silu ľudí.
Aj obdobie menej dobré vnímajte a otvorte mu srdce. Príjmite ho s láskou a vďakou, pretože ono vás posunie vpred za tým čo môže byť nádherné a plné lásky.
Stačí naozaj otvoriť svoje srdce a dať možnosť samým sebe spoznať krásu, porozumenie a lásku aj v tom, kde ju mnohí z nás nevidia.

Precíťte všetko až do hĺbky a majte pekný víkend :slight_smile:

Peťa :hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
24. júl 2018
***TICHO***


Zostaňte na chvíľu ticho….Nie tak doslova. Len vo vašom vnútri. Nepremýšľajte čo chcete od života, od ľudí okolo vás, od Boha,...
Utíšte svoje túžby, myšlienky a počúvajte.
...počúvajte to, čo vo svojom srdci ukrývajú ostatní. Po čom túžia, o čo prosia a čo je ich najväčšou túžbou. Čo ich urobí šťastnými.
Počúvate?? Počujete?
Možno ste to práve vy, ktorí môžu tým ostatným splniť ich priania a utíšiť ich túžbu po tom, čo tak veľmi chcú.
Možno ste to práve vy, ktorí môžu ostatných naučiť, pomôcť im, ukázať cestu,...alebo možno len sa usmiať a urobiť niekoho šťastným.
Počúvajte svoje deti, nie len preto, aby vám ukázali toho krásneho medvedíka vo výklade, svoju partnerku/a, nie preto, aby mal/a komu povedať, že je krásny slnečný deň, priateľku/a, susedov, okoloidúcich, nie len preto, aby mali komu pozdraviť a popriať pekný deň.
Skúste sa započúvať do ich tichého monológu, do ich srdca, ktoré si niečo pýta, do ich myšlienok, ktoré sa im víria hlavou neustále, pretože po niečom ticho túžia.
Ak vaše túžby a sny na chvíľu stíchnu, ak prestanete myslieť len na svoje potreby, vtedy budete počuť sny a túžby ostatných.
Takto sa svet môže stať krajším a ľudia sa takto môžu stať láskavejšími.Krásny deň a "počúvajte"

:hearts::hearts::hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
20. júl 2018
Spomienky vám neslúžia na to, aby ste si pripomínali to pekné čo už nie je.
Nie sú na to, aby vám pripomínali to, čo si už nechcete zopakovať.
Nespomínate preto, aby ste sa trápili.
Spomienky sú na to, aby ste vedeli, že boli situácie ktoré vás naučili ako sa rozhodnúť v ďalšom podobnom príbehu.
Na to, aby ste vedeli, že za tým krásnym môžete ísť naproti.
Poučia vás, možno dodajú nádej a spríjemnia aj ten najchmúrnejší deň.
Lebo sú vo vašich myšlienkach na to, aby vás poučili, dodali silu a našli správny smer do budúcna.

Peťa <3
Zobraz celú správu
petka3012
11. júl 2018
Začnime od základuČasto chceme dosahovať nejaké ciele...Ale často sa aj stáva, že ideme za niečim a náhlime sa, nenechávame tomu čas na to, aby to dozrelo.
Buďme vnímavejší.
Buďme tu pre ostatných, ale aj pre seba samého.
Začnime si plniť svoje sny, ale nezabúdajme na postupnosť a na dostatočne dobré základy, aby sme mohli postaviť niečo pevné a dostatočne silné na to, aby sme s tým boli spokojní.
Aby sme to, čo vybudujeme v našom živote, posunuli ďalším a ďalším generáciam. Nehovorme (len) o materiálnych veciach, ale o všetkom, čo môžeme vybudovať aj pre iných.
Lebo to, čomu dáme pevný základ a čo postavíme s presnosťou, detailne, premyslene, nebude môcť nikto tak rýchlo zničiť ako to, čo vybudujeme rýchlo, nepremyslene a bez pevného základu.

Krásny večer


Peťa :hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
30. jún 2018
Ak budeš nasledovať kroky ostatných a pôjdeš po ceste, ktorú vyšliapi tí pred tebou, nenájdeš nič iné ako to, čo už našli ostatní. Ale ak objavíš v sebe silu odbočiť z cesty alebo jednoducho kráčať do neznáma, môžeš nájsť niečo, čo ostatní stále prehliadajú a považujú za nereálne.

Pekný víkend :hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
28. jún 2018
Rozhodnutie je jediná cesta ako sa pohnúť vpred

Ak už stojíte pred akýmkoľvek rozhodnutím, uvedomte si že je to jediná cesta ako sa posunúť vpred. Nikto nemôže urobiť rozhodnutie za vás, povedať vám čo je alebo nie je správne. To, čo je pre niekoho správne, nemusí byť správne pre vás. A naopak.

Preto, nech sa akokoľvek rozhodnete, musíte cítiť, že je to správne pre vás. Rozhodnutie, ktoré chcete urobiť, vo vás musí vyvolávať pocit spokojnosti. Žiadne ďalšie cesty vás nenapadnu, žiadne riešenie a možnosti nebudete potrebovať, ak budete naozaj rozhodnutí a presvedčení, že toto je pre vás to, čo vás posunie a dá vám novú energiu a silu posunúť sa vpred.

Pre niektorých bude vaše rozhodnutie zlé, pre niekoho zas opačne. Ale pre vás to musí byť rozhodnutie, ktoré vás upokojí, nakopne a hlavne ktoré vo vás prebudí pocit šťastia, spokojnosti a nadšenia z budúcnosti. Rozhodnutie, ktoré vás nenechá v živote stáť na tom istom mieste, ale posunie vás dopredu a otvorí vám v živote nové dvere a dá nové možnosti.

Len vy viete, čo je pre vás najlepšie, nikto iný. Preto robte rozhodnutia, ktoré príjme aj vaše vnútro a myseľ.

Krásny večer :hearts: :-*
Zobraz celú správu
petka3012
8. jún 2018
“Žiadny problém sa nevyrieši tým, že ho pošleme k vode.”
- Winston Churchill


Ale….uvedomujete si, koľko energie dávate do riešenia problémov, ktoré sa dajú veľmi rýchlo a jednoducho vyriešiť alebo dokonca vôbec neexistujú?

Toľko námahy vynakladáte na riešenie každodenných starostí a máte toľko doslova maličkých cieľov, ktoré chcete dosiahnuť, že úplne zabúdate na to, čo sa deje priamo pred vami. Nevidíte tie veľké problémy len preto, lebo ste tak hlboko ponorení do každodenného stereotypu, až raz….príde vo vašom živote veľké BUM! a prídete na to, že to všetko čo ste chceli získať, vlastniť, mať, túžili po tom, a denno-denne “dreli” len aby ste to získali, sú vlastne len úplne maličkosti, niekedy až zbytočnosti, ktoré do určitej miery vášmu života nijako nepomohli.

Teraz ste si ale uvedomili ten jeden, naozaj veľký problém, ktorý nastal. Vy ste si ho konečne po tak dlhom čase všimli a až teraz prichádza trápenie sa a riešenie.... a doslova vybíjanie si tak potrebnej životnej energie na to, aby ste vyriešili TO, čo pre váš naozaj šťastný život potrebujete. Až teraz ste si uvedomili, že tie všetky každodenné maličkosti, čo ste doteraz riešili, boli pre vás tak vyčerpávajúce, že si nie ste istí ani tým, či tento OBROVSKÝ problém, ktorý ste tak dlho nevideli a neriešili, a bol priamo pred vami, zvládnete.

Upriamili ste sa na každodennú rutinu tak, že ste úplne zabudli na to, čo je vo vašich životoch naozaj potrebné.

Zastavte sa, len na malú chvíľku….a porozmýšľajte, či je všetko tak, ako má byť. Či je všetko v poriadku. Nie je potrebné upriamiť svoju myseľ na niečo iné a dôležitejšie ako to bolo doteraz?

Často máme ihneď riešenie na každodenné problémy a stále si hľadáme ďalšie a ďalšie maličkosti, ktoré nám “znepríjemňujú” deň. A práve týmto prístupom nám unikajú a nevidíme dôležité problémy, ktoré treba naozaj riešiť.

Krásny deň :hearts:
Zobraz celú správu
petka3012
8. máj 2018
"Okolnosti nemôžu zmeniť život človeka. Jeho postoj ho môže zmeniť a zmení." - Sri Chinmoy-
Zobraz celú správu
Strana
z 2
Predošlá Strana
z 2
Ďalšia