Zúbková víla č.7
Dobrý deň, rada by som sa s dcérkami zapojila do súťaže so zúbkovou vílou,ktorá je vyhlásená v skupinke Schill na Modrom koníkovi, vedená som tam ako @irenaliza.
Som maminkou 4 dcérok 10,7,4 ročnej a naša najmladšia má 1 a pol.
Keď som ja bola malá o zúbkovej víle som nepočula, ani si nepamätám, že by mi doniesla niečo a ani som si zúbky nedávala pod vankúš. Ani mojej najstaršej dcérke som o zúbkovej víle nehovorila, ale pri pozeraní rozprávok a aj v niektorých knižkách počula o deťoch, ktorým zúbková víla nosí zlatú mincu pri pekných zúbkoch ale aj pastu a kefku,ak vypadnutý zúbok bol škaredý. Naša najstaršia išla do 1.ročníka a ešte mala všetky zúbky, bola smutná,že ostatným detičkám zúbky padajú a jej nie. Rozprávali sme sa, že predsa zúbky vedia, kedy majú vypadnúť a asi sa im v jej ústočkach páči. Ale... Až raz, zrazu dcérka prišla o úsmevom a radosťou a ukazovala mami, pozri začal sa mi kývať zub. A tak každý deň čakala, kedy vypadne a konečne aj ona bude mať dieru a narastú jej "dospelácke" zuby. a hlavne, že jej za zúbok zúbková víla niečo donesie. Nakoniec sa dočkala a zúbok vypadol a, keď išla spať zúbok dala pod vankúš ale mala strach, čo ak sa jej zúbok víle nebude páčiť a nič jej nedonesie...Ale ráno bol krik a radosť,výskanie, zúbková víla doniesla mincu a aj dva balíčky koníčkov-jeden si nechala a s druhým sa podelila aj so svojou mladšou 4 ročnou sestrou. A tak dcérka ešte , keď jej vypadol ďalší a potom tretí zúbok, stále chcela, aby jej víla niečo doniesla. Postupne sme sa dohodlli, že víla nenosí darček po vypadnutom každom zúbku, lebo má na starosti veľa detičiek a tak musí rozdať darčeky aj iných de)tom, ale ešte jej dva krát doniesla- opäť mince a malú hračku.
A potom aj naa druhá dcérka, ktorá tak trochu závidela, aj ke´d stále niečo od zúbkovej víly jej staršia sestrička dala, aj tak chcela, aby iba jej doniesla a stalo sa. Opäť prvý zúbok vypadol a zúbková víla doniesla mincu a gumičky, super, vtedy dcérky skákali od radosti a spievali pesničky zúbkovej víle, lebo je veľmi dobrá.
A teraz aj naša 4 ročná dcérka by chcela a pýta sa, kedy aj je zúbková víla donesie a kedy jej vypadne prvý zub a teraz už jej staršie sestry jej rozprávajú, že musí počkať a určite donesie, veď ešte jej zúbky sú krásne a má čas a tak sa tím, kedy opäť príde, veď ešte máme 2 dcérky , ktoré navštívi víla . A dcérky, keď svojej sestričke rozprávajú a bavia sa spolu, je super ich počúvať, lebo podľa nich je zúbková víla krásna s krídla, má dlhé šaty, usmieva sa a rada spieva a tancuje a tak dcérky pre Vás v SCHILL Dental Clinic vyrobili podľa seba dve zúbkové víly, ktoré pre Vás majú od dcérok prianie KRÁSNE VIANOCE a tak sa pripájam aj ja a prajem všetkým v Schill Dental Clinic krásne sviatky a v Novom roku iba milých pacientov.

Odporúčame
Začni písať komentár...

