Ako oprať vankúš plnený polystyrenovými guličkami?

moonglow
12. sep 2013

stala sa nam taka nemila vec... syn ogrckal vankus na dojcenie, ktory je vyplneny polystyrenovymi gulickami... ma uz 14 mesiacov, takze to nie je len taka mala mlacka, ale riadny problem ... neviem co s tym... najrozumnejsie by asi bolo rozparat vankus, vysypat gulicky, oprat ten obal, vyhodit gulicky a kupit nove, ze? popr. polovicu guliciek zachranit a kontaminovanu polovicu vyhodit? nemate nejaky lepsi napad prosim? nemam sa asi pokusat oprat ho cely aj s gulickami, ze?

zuzi0110
12. sep 2013

Ja to periem po každej sezóne celé. Aj periny. Len si daj nižšie otáčky aby práčka vládala a použi gél nie prášok.

moonglow
autor
12. sep 2013

@zuzi0110 fakt? ale mam pocit, ze to ani nenarvem do pracky a to mam pracku na 8kg pradla .... ako to vyzera po oprati? a ako to susis?

periny periem aj aj, ale toto sa mi zda byt ine

ask
12. sep 2013

@moonglow Ja som to strcila do pracky cele ...mam velku pracku na 7kg, miesta to malo dost a dala som jemny program... 🙂

moonglow
autor
12. sep 2013

@ask ako to vyzeralo po oprati? ako si to susila? ... mozem to dat do susicky?

ask
12. sep 2013

@moonglow Mozno sa trosicku zmensili-ale to mohlo byt aj tym ze uz ho rok a pol pouzivam, mozno sa aj zlezali, neviem nie som si ista a dala som ho susit do cinzakovej susiarne-do rana bol suchy. So susickou skusenost nemam 😅

hradnapani
12. sep 2013

@moonglow vysypat gulicky neodporucam 😉 Mne sa ten vankus roztrhal a tie male potvory povypadavali a zbierala som ich snad dva tyzdne, boli vsade 😝 Ale teda do pracky by som to nenapchala, nezmestilo by sa mi to. Neviem, mozno do vane s vodou to dat cele...

moonglow
autor
12. sep 2013

ok baby, ja to teda skusim ... na vasu zodpovednost 🙂 ... aj tak nemozem do rana gulicky presypat

moonglow
autor
12. sep 2013

a dakujem za pomoc 🙂

zuzi0110
12. sep 2013

Ja mám pračku na 6kg. Ak tvoja zvládne periny zvládne aj vankúš. Nesuším iba ešte raz opakujem odstredenie na nižších otáčkach a položím na sušiak. Vankúše sú pekné nadýchané ako nové.

moonglow
autor
12. sep 2013

@hradnapani vanu nemame ☹

ja viem, ze tie potvory gulicky elektrizuju a staci raz kychnut a su uplne vsade ... ja som uz do tohto vankusa gulicky doplnala, takze viem, kolko je s tym roboty ... preve preto sa mi do toho nechce

moonglow
autor
12. sep 2013

@zuzi0110 nizsie otacky su kolko? 600 bude OK?

hradnapani
12. sep 2013

@moonglow tak potom uz len skusit tu pracku, ked kocky pisu, ze to ide.
Ja som tie gulicky ani z ruk nevedela dostat, hroza... len ma trochu desi to, ze je to pre male babatka a siju to take vetche, ved sa to lahko trhaju tie spoje a co ked to dieta vdychne 😠 Uz by som ten gulickovy nechcela ani za svet. Bola som v obchode potom pozriet aj dalsie, ze si kupim novy, ale vsetky mali tu vnutornu latku taku tenucku...Ale to som odbocila.
Nech sa ti to podari vyprat 😉

zuzi0110
12. sep 2013

Malo by byt. Ja mám 400 a potom 800. Pri 800 sa mi zvykne vypnut pracka lebo zle otáča bubon. mám LG. Per to ako perieš periny.

zuzi0110
12. sep 2013

Počkaj počkaj

zuzi0110
12. sep 2013

To máš polystyrénové guličky? Nie polyesterové? Akože tie také umelohmotné tvrdé? Lebo ja periem polyesterové vankúše.

zuzi0110
12. sep 2013

Ak to tam máš tie tvrdé guličky tak to do sušičky určite nedávaj.

moonglow
autor
12. sep 2013

@zuzi0110 POLYSTYRENOVE, teda makke ... je to klasicka vypln vo vankusoch na dojcenie

moonglow
autor
12. sep 2013

@hradnapani tento vankus ma aj obliecku, ta sa uz perie, a to vnutro je latka a pod nou este vatelin, takze gulicky nevyliezaju ... ja som s nim max. spokojna a dost ho vyuzivam, preto tu robim taku vedu z prania 🙂

zuzi0110
12. sep 2013

No tak také som neprala lebo ja aj na kojenie som mala polyesterovu výplň ale uz sa o tom radili. Tak ti to hádam pomôže https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/ako-oprat-vankus-s-gulickami/

moonglow
autor
12. sep 2013

@zuzi0110 vdaka za link... ja som tu diskusiu nenasla

wena
13. sep 2013

Ja ho periem normalne v pracke na 30 stupnov na kratkom 30 min. programe.

stanislavao
13. sep 2013

@moonglow hodte do pracky na 30 stupnov. urcite sa to moze prat. a to ste este neprali? po 14 mesiacoch pouzivania. divne. ja periem vsetko, vankuse, paplony, matracove navleky. ved to treba prat. aj plysaky periem a niektore maju tie gulicky v sebe. a nic sa tomu nestalo.

moonglow
autor
13. sep 2013

@stanislavao niekolko krat som prala potah... to vnutro este nikdy ... nebolo treba... a fakt ma nikdy nenapadlo, ze polystyren sa moze prat ... neviem, ci si to nemylite s takymi mikrogranulami, ktore byvaju v hrackach... hracky aj klasicke periny periem bezne

inac, uz je to oprate na 30 stupnov, 600 otacok, a vysusene v susicke ... musela som dat 3 krat plachanie, lebo to stale penilo, inak ziadny problem

jankastubka
2. máj 2014

Ako to susite? Ja som to susila 4 na balkone, aj slnko svietilo. Dnes som to nechala uz dnuka, lebo som si myslela ze uz je suchy. A teraz vecer sme si vsimli, ze este nie je uplne suchy a dokonca smrdi, akoby zatuchnutim. Co s tym, ma s tym niekto skusenost?
@ask
@stanislavao
@zuzi0110

ask
2. máj 2014

@jankastubka Pouzivam ho uz cez dva roky, viackrat som ho prala a susila v cinzakovej susiarke, problem nebol... neviem, mozno je teraz z tych dazov vonku prilis vlhko ze to nepreschlo...

jankastubka
2. máj 2014

@ask mozno bude problem v tom, ze ja som neprala v prace ale rucne. Tym padom sa to nejak nedalo vyzmykat. Teraz to uz skusam aj fenovat. Len neviem, ci to potom vysmradne na vzduchu, alebo to musim znovu oprat.

ask
2. máj 2014

@jankastubka hm, tak to neviem, pravala som len v pracke... mozno by som skusila ak sa obavas ho dat do pracky prat tak po rucnom oprati ho dat len vyzmykat...

stanislavao
3. máj 2014

@jankastubka ja to nechavam vonku na slnku. ked sa vam to nevysusilo a stuchlo to, tak uz jedine vyhodit a kupit nove. toho smradu sa uz tazko zbavite. skuste to este raz vyprat a poriadne to nechajte na slknu vonku vysusit. ale nie polozene na pevnej doske, aby sa vam to aj zospodu susilo. ja to nechavam na tom klasickom susiaku a paplony prevesim na ten susiak kolotoc.