Homeopatiká ako príprava na pôrod

florentina1
19. okt 2012

Milé tehulky! Dočítala som sa na nete, že isté homeopatické prípravky, guločky že vraj pomáhajú lahšie zvládnuť pôrod. Ja som v 38.týždni zatial beriem od 37.týždňa Arnicu Montanu, a budem ju brať až do pôrodu. Sú tam aj ostatné homeopatiká, ktoré sú že vraj dobré. Máte niektorá skúsenosti? Ďakujem za každý príspevok.

florentina1
autor
20. okt 2012

tehulky to nikto nemá skúsenosti?

zigzag
20. okt 2012

@florentina1 ja som pila malinovnik, ako caj a lanove semienka som jedla, to bola skor fytoterapia, a na porod ma super pripravilo epino, nemala som nastrih, ani niake sitie , ale to uz asi nestihas 😒 inac nemala som ani epidural, ani oxitocin, vsetko samo a prirodzene, som vdacna za to, ako sme to zvladli, maly mal skoro 4kg 😉 drzim palce,

florentina1
autor
20. okt 2012

@zigzag ďakujem 🙂 vau to je super. malinikový čaj pijem už 2.týždeň 2 x denne. to lanové semienko si dám ešte teraz 😀 prepáč, ale neviem čo to je epino že to ťa prichystalo. ďakujem Ti za rady 🙂

zigzag
21. okt 2012

@florentina1 drzim palce, epino je balonik s ktorym cvicis pred porodom asi 4 tyzne, a pomaly natahuje svaly vo vnutry aj hrazdzu, takze ked pride samotny porod vsetko je pripravene a nepotrha sa 😉 mali sme krasny porod, velmi som sa bala , ale vsetko bolo na 1, 😉

florentina1
autor
21. okt 2012

@zigzag aha ďakujem 🙂 no ja mám doma fitness loptu, na nej zvyknem sa hojdať 🙂 ďakujem pekne a som nadšená že aj takéto príjemné pôrody existujú 🙂

zigzag
21. okt 2012

@florentina1 no toto je troska iny balonik, :D ono stym cvicis tak, ze ten balonik si zavedies do vnutra a nafuknes troska, a vytlacis,,, a kedze ta dole je vsetko vlastne svalstvo a tkaniva, tak sa postupne natahuju a posilnuju, , preto som nebola ani potrhana, ani nastrih som nepotrebovala, lebo vsetko uz bolo pripravne 😉 dalo to troska namahy, , ale nic strasne, pomohlo mi to aj po psychackej stranke, lebo,ked dokazem vytlacit balonik velky ako detska hlavicka, tak vytlacim aj dieta,hlavocka ide najtazie, zbytok telicka je uz nic,,,, moj mal 36 cm, a nacvicene som mala 32cm, takze svoje robia aj hormohy 😉 je tu aj tema na MK EPI-NO, ja som sa o no dozvedela az na poslednu chvilu, ale stihla som, zo zaciatku mi to prislo chore, ze roztahovat sa dole, ale zase porod bol uzasny, nelutuje, cas a ani peniaze 😉

homeopatika som brala na zlatu zilu, lebo asi mesiac pred porodom sa mi urobila potvora, ale nepomohli mi, musela som byt na detralexe, lebo som ani chodit nevedela od bolesti 😠

florentina1
autor
21. okt 2012

@zigzag aha, vauuu no tak ja som o tomto balóniku nepočula nič.. mohlo to byť fakt super, a ako píšeš aj po psychickej stránke...
ja užývam homeopatiká, aj lanové semienka od noci 😀, pijem malinikovy čaj, cvičím na fitt lopte, moj partner mi robí masáž hrádze... tak dúfam, že bude to všetko pôsobiť pozitívne 🙂

zigzag
21. okt 2012

@florentina1 jasne, pozitivne myslenie vela urobi, a dolezite je aj verit personalu,,,, 😉 drzim palce aby vsetko super dopadlo 😉

http://www.branakdetem.cz/epi-no-balonek-na-pri...

tu je ten balonk 😉

mj30
21. okt 2012

ja som rodia s homeopatikami a nedam na ne dopustit a aj liecenie nastrihu bolo rychle a brala som ich aj na mliecko u mna palec hore 😉

florentina1
autor
21. okt 2012

@zigzag ďakujem pekne 🙂 máme už len 6 dní 🙂

florentina1
autor
21. okt 2012

@mj30 ahoj, aj Ty si rodila s homeo? ako si brala Arnicu Montanu? ja od 37.t 1 x jednu gulku, ale ako to tu čítam na fórach tak mamičky radia 2 x 5 gul denne.

erikasadek
21. okt 2012

@florentina1 ahoj ano existuju vsetko zalezi co chces ako pripravu ako normalny porod, priprava na kojenie pred porodom a potom.. a samzorejme aj priprava na cisarsky.....

potom mas na ukludnenie kontrakcii pri komplikaciach a podobne je toho vela;. 😉

zigzag
21. okt 2012

@florentina1 drzim palce, moj sa narodil 2 dni pred terminom 😉

millada
22. máj 2013

Predavam homeo k porodu, mam tri cele balenia za dobru cenu, v mojom bazari Na cene sa ešte mozeme dohodnut 😉 Ja ich uz nepotrebujem a nemam ich komu dat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre