Ahojte, už ste vyskúšali číru kyselinu hyalurónovú na pitie? Aké máte s ňou skúsenosti?

bari2
17. jan 2019
alaguema
17. jan 2019

@bari2 problém s kĺbami, alebo len na pokožku? Užívam ju spolu s organickou sírou (MSM), obe veci sú súčasťou takmer všetkých prípravkov kĺbovej výživy, samozrejme aj na pokožku sú dobré. Ale vpichnutie kyseliny hyalurónovej do kĺbu to asi nenahradí, prechádza to tráviacim traktom, takže to isté to nebude. Záleží od toho, čo sa rieši a v akom štádiu. Mala som len asi dva týždne bolesť v kolene a žiadnu chuť absolvovať lekárov, keďže v čase, keď mi koleno opuchlo (mala som v tom čase veľký stres), tak mi okamžite odporúčali operáciu bez toho, aby som mala vôbec určenú diagnózu! Tak som začala brať tieto dva prípravky a mám to v poriadku.

hugigugi
17. jan 2019

@bari2 pijem pravidelne každé rano. Na kĺby a bolesti kolien pomohlo

erosmal
22. jan 2019

@alaguema
@hugigugi
viete aj odporučiť nejakú konkrétnu značku? kľudne do ip

hugigugi
22. jan 2019

@erosmal ja mam.z lekarne dr,max, ale inu som nemala, odporučiť a porovnať neviem. Je to husta tekutina bez vône a výraznej chuti

erosmal
22. jan 2019

@hugigugi Ďakujem

bari2
autor
27. jan 2019

Super, ďakujem vám veľmi pekne za rady 🙂....Tiež už som počula o hyalurmede, ale neodvážila som si ho ešte kúpiť. Mám problémy s kĺbami hlavne, takže by som ju na to skôr potrebovala. Kamoška ju pije cca už tretí rok a hovorila, že na ňu nedá dopustiť, ale ona ju pije kvôli pleti.

vavrek
17. dec 2021

Užívanie Hyalurmedu v mojom prípade pomáha od bolesti opotrebovaných kĺbov ramena. Už po prvých 7 dňoch trojitej dennej dávky pociťujem výrazné zlepšenie zdravotného stavu.

Mätúci návod na použitie. Doteraz neviem, ako tento prípravok používať. Nikde to nie je vysvetlené. Jedine čo sa dozviete je, že rozrieďte 1 ml (12 kvapiek) v pohári vody alebo džúsu raz denne. Ak do pipety natiahnete po množstevnú značku (rysku) 1 ml, tak sú to 4 kvapky a nie 12, ako sa píše v návode, ak po rysku 75 ml, tak sú to 3 kvapky, ak po rysku 50 ml, tak sú to 2 kvapky, ak po rysku 25 ml, tak je to 1 kvapka.

Mätúce ciachovanie na kvapátku (odmernej pipete) Pred údajmi 75, 50 a 25 chýba 0 (nula). Správne značenie má byť 1 ml, 0.75 ml, 0.50 ml a 0,25 ml.

Tento lektvár sa NEUŽÍVA PO KVAPKÁCH, ale v objeme 1 ml. Meria sa to pipetou, ktorá je súčasťou vrchnáku. Lektvár je veľmi hustý -skoro ako med - nedá sa kvapkať . Pri základnej dennej dávke (udržiavacej) je odporúčané množstvo max. 1 ml. denne (merať pomocou odmerky na pipete), čo sú iba 4 kvapky. Dvojitá dávka (pri miernych bolestiach) sú max. 2 ml. denne (merať pomocou odmerky na pipete). Odporúčam užívať každých 12 hodín 1 ml (4 kvapky). Trojitá dávka (pri veľkých bolestiach) je 3 ml. denne (merať pomocou odmerky na pipete). Odporúčam užívať každých 8 hodín 1 ml (4 kvapky).