Aké máte skúsenosti s mliekom Sunar expert Ar?

vanessa1209
23. mar 2018
karmela
23. mar 2018

Ahoj my ho používame od 1,5mes nám sadol najviac ale každé babatko je iné.Zamna vyhralo aj keď som ho veľmi nechcela vyskúšať,ale hlavne že Málej sadol a pomohol 😊je spokojná priberá a negrcka ani zapchu nemá a tomu sa najviac teším

vanessa1209
autor
24. mar 2018

@karmela a chcem sa spýtať ci aj vám tak peni to mliečko 😃lebo nám veľmi a ešte sa aj hrčky robia 🤔

aneta_knezovicova
24. mar 2018

Ja som ho pouzivala pri oboch babach. Penit penila a hrcky treba rozmiesat

karmela
25. mar 2018

@vanessa1209 áno aj nám sa peni a hrcky nemám lebo ja poriadne rozmiešam vo flaši.Niekedy sa mi Stane že sa mi prášok prilepi na cumel ale keď pretrepem fľašu tak sa rozpustí 😊

renatavavrova
7. máj 2018

Dobry vecer mamicky dnes nam doktorka predpisala sunar expert ar. Chcem sa opytat malinky ma 5 mesiacou a na sunari je ze do 6 m exituje aj dvojka tohto sunaru Ar?

renatavavrova
7. máj 2018

Alebo sa stale dava jednicka

renatavavrova
7. máj 2018

@karmela prosim a kolko ma vasa malinka ako dlho pijete alebo ste pili sunar Ar?

karmela
8. máj 2018

@renatavavrova moja bude mat 5mes za par dni a pijeme ho od 2 mes

karmela
8. máj 2018

@renatavavrova toto si musím zistiť v lekárni či je aj 2,tak snáď bude aj pokracovacie 2 ár

renatavavrova
8. máj 2018

@karmela no lebo som to pozerala a nic som nenasla a kolko vam vipije malinka?

karmela
8. máj 2018

@renatavavrova moja pila už aj 210ml,ale momentálne mame problém spápat aj 120ml pripisujem to zúbkom sa mi marí,že začínajú zlostiť riadne.Aj ja som pozerala na nete nevidela som 2. Ale opýtam sa v lekárni viem že môžu objednať ak je

renatavavrova
8. máj 2018

@karmela moj ma 5,5 m a spapa len 150 no som zvedava co mu mam dat od 6 mes. Sice len od vcera sme dostali toto mliecko lebo mi stale vracal a najhorsie ze mi nepriberal

karmela
8. máj 2018

@renatavavrova nám sunar pomohol hoci vracka s cajika.A mala mi pekne priberá.Sa to zlepší keď už budú papať viac tuhéj stravy.Ked nebude sunar tak budem musieť zmeniť asi aj ja mliecko.Este sa poradím aj s pediatrom do koľkých mes by mohla papať 1 hoci na balení píše 6mes.Kazde babo je iné niektoré papáju viac iné menej.Zo sunaru sa vraj dosť priberá ale nemám ten pocit s malej hoci na nôžkach má miselinky

renatavavrova
8. máj 2018

@karmela moj malinky bol kojeny skoro do 5 mes.potom stale vracal tak som dala umele mlieko bebylove bio z dm ako nemal problemy az na to vracanie, teraz momentalne je chory a prisli sme na to ze za mesiac pribral iba 200 gr tak to pripisujem tomu grckaniu... No som aj ja zvedava co nam povie lekarka vo stvrtok ake mliecko potom dalej zarial tento sunar mu zapasoval. Som rada ze je tu na MK takato tema

karmela
9. máj 2018

@renatavavrova a vracka prúdom či mu vyteká s pusy.Moja vrackala prúdom odkedy mame sunar tak vybehuje nám keď je na brušku alebo po čajíku či vode.Ale priberá mi tak nato sa sťažovať nemôžem.Drzim palce aby sa polepšilo čím skôr.uz dávaš pravdepodobne aj prikrmi a za tým mliecko tak určite začne priberať už.

renatavavrova
9. máj 2018

@karmela no vracal prúdom ale musim povedat ze teraz treti den co mame tenro AR sunar tak ani stopy po grcani klop klop uba po cajiku tiez trosku ale to je minimum proti tomu ako grcal. A inac som sa dozvedela ze tento sunar kludne do roka sa môže dávať

karmela
9. máj 2018

@renatavavrova tak super,že sa mu polepšilo.Ja sa tiež popýtam či sa môže uzivat ďalej 1 Dik za info.

renatavavrova
9. máj 2018

@karmela zajtra dam blisie info ideme lekarke na prevazenie

karmela
11. máj 2018

V súčasnej dobe sa už Sunar Expert comfor 2 nevyrába. Ak však máte potrebu v podávaní pokračovať, alebo Vám ho odporučil ošetrujúci lekár, môžete bez problémov pokračovať so Sunar Expert comfor 1 bez obmedzenia veku.
Nižšie uvádzame dávkovanie:
Počet odmeriek počet mliečnych dávok / deň
6 - 8 mesiacov 5
9 - 10 mesiacov 4
11-12 mesiacov 2 - 3

Riaďte sa nasledujúcim pravidlom pre prípravu jednej dávky:
1 odmerka + 30 ml vody = 33 ml mlieka a následne násobky odmerky i vody
3 odmerky + 90 ml = 100 ml mlieka
6 odmeriek + 180 ml = 200 ml mlieka
8 odmeriek + 240 ml = 270 ml mlieka
@renatavavrova som písala na stránku sunar takze sa môže pokračovať 1 stále 😉

renatavavrova
11. máj 2018

Super mi sme vcera boli na prevazenie a nic nepribral tak zase utorok me ist ze to moze byt teraz prechod z mlieka na mlieko a na toto som sa aj zabudla opytat

karmela
11. máj 2018

@renatavavrova po koľkých dňoch ste šli na preváženie? A koľko váži drobec?

karmela
11. máj 2018

@renatavavrova aha pozerám že 4 dni pil to mliecko kým ste šli na preváženie.Dost skoro vás volala.Dala si aj väčší cumel na fľašu.?mojej som davala 2 cumel od kedy ho pije a teraz sme prešli na 3 tak vtedy zhltne aj 210ml.Ale to len keď sa zobudí o 5rano po celej noci.Drzim palce aby maly prospieval a pomohlo mu mliecko.Uz dávaš aj prikrmi?

renatavavrova
11. máj 2018

@karmela teraz mi zakazali dat prikrmy ze kym si nezvykne na mliecko a cumel som nemenila dakujem za radu hned zajtra idem kupit vazi 6900 gr v utorok ideme na prevazenie verim ze to bide už dobre

renatavavrova
11. máj 2018

Super ze v noci ti malinka spinla tento mon nie dokonca doktorka vravela ze v noci by nemal papat a on papa aj noci. Tak teraz mu mam davat kazde 3 hod papat 150 lebo on papal kazde 4

karmela
11. máj 2018

@renatavavrova moja keď sa zobudí aj v noci dávam papať.Teraz klop klop spinka od cca 19:00-20:00 do 5:00 ale niekedy sa zobudí aj o 3:00 tak dávam mliecko.Moja tiež každé 3h si pýta stiahne kedy ako raz 120 niekedy 150 a mame aj dni keď len 90.Tak tvoj maly je tiež fajny moja mala v 3mes 5760g teraz ideme na poradňu 16 tak tiež som zvedavko koľko pribrala.Ale keď je teplo papa menej.Verim že sa Vám polepší 😉Dávaj mu papať keď chce on to mliecko je hustejšie keď spapa 150ml vydrží 3-4h a keď menej daj kľudne aj o 2-3h

renatavavrova
11. máj 2018

Dakujem za rady povzbudenie naozaj zo ❤

renatavavrova
11. máj 2018

Nemala som problem takýto ani pri jednom dieťati

bambiv
1. okt 2018

Ahojte, chcem sa spytat na vase skusenosti cerstve s mliekom sunar ar comfort?pomohol vam zmiernit reflux, ako vam z neho deti kakali?nebolelo ich brusko?dakujem pekne

karmela
1. okt 2018

@bambiv ahoj užívali sme ho od 3mes malej sadol najlepšie s ár mliek.Predtym grcala prúdom po ňom sa to zlepšilo aj keď grcka sem tam vyšla ale nie všetko ako predtým.Teraz už mame 9,5 mes a prešli sme na sunar premium 2 aj tuhou stravov sa to upraví časom držím palčeky

karmela
1. okt 2018

@bambiv ešte som zabudla plus probiotiká treba užívať každý deň napr: biogaia alebo biolac baby 😊 my sme prešli na normálne mliecko teraz týždeň a vidím zlepšenie