Ako užívať oreganový olej ?

andrea147
26. nov 2019

Chcem sa opýtať, ako spravne užívať oreganovy olej. Bolo mi doporučene uzivat 2 kvapky ráno nalacno. Vsade citam,že sa môže 2krat denne 2 kvapky. Neviem, ako najlepšie účinkuje tento olej, či bude stačiť aj ked len rano nalacno? A ked aj vecer, tak pred jedlom, či po jedle? Môžem v ten istý den užívať aj pupalkovy olej? Ak áno,aky by mal byť odstup?

kika831
26. nov 2019

@andrea147 treba sa vzdy riadit podla info na obale. Kazdy oreganovy olej je iny. A ano mozes aj pupalkovy olej. Odstup 2 hodiny a je jedno ci pred alebo po jedle.

nikpa
26. nov 2019

@andrea147 a kvôli čomu ho chces užívať?

andrea147
autor
26. nov 2019

@nikpa kvoli mykozam, ktore mam takmer po celý rok

limetka69
26. nov 2019

@andrea147 treba brat probiotika, a dat im aj papat, 🙂 cize zeleniny vela, vysadit cukor je samozrejmost, obmedzit sacharidy ako chlieb, ryza, zemiaky na minimum, a kupit si probioticke tampony. 🙂

amienne
26. nov 2019

suhlas s limetka ale zapojit aj spominany oreganovy olej, ci uz v kvapkach alebo tobolkach ( mne osobne vyhovovali viac tobolky). A hlavne uzivat s dostatocnym casovym odstupom aby ten oreganovy olej nezabil vsetky laktobacily skor, nez sa dostanu do creva. Prajem vela trpezlivosti a skore uzdravenie. Mne tiez na podobne problemy pomohal Lactofeel zaviest na noc a tampony namacane do cajovnikoveho oleja na vyter rano.

nikpa
26. nov 2019

@andrea147 záleží aku koncentráciu máš, ja som brala 4kvapky/denne, 2 ráno a 2 poobede, moc som nedodržiavala či pred jedlom alebo po 😳 a tá kombinácia s pupalkovym olejom s tým ti neporadim.

petamada
27. nov 2019

ja mam oreganove kvapky, a ja to neviem prehltnut ani len dve kvapky s cajom...strasne to pali...ale davam si 1kvapku na zubnu pastu a vtedy je to premna znesitelne.

amienne
27. nov 2019

@petamada preto du prave dobre tie tobolky, ze tam nie he to palenie

andrea147
autor
27. nov 2019

@nikpa a pomohli ti? Ako dlho si ich uzivala?

nikpa
27. nov 2019

@andrea147 ja som ho ale používala kvôli refluxu a celkovo viacero problémov so žalúdkom. V tom období som užívala aj mastichu, môj názor že mne pomohla ona. No ty máš iný problém, tak skús. Olej som brala okolo 5tyzdnov.