Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

strapco13
13. apr 2011

@sisinka76 ja som obrovska :D....uz padaju stavky ci to dotiahnem na stovku 😝 mama 91 momentalne 😝 ale zatial je to len +3 ....a inak je mi fajn...len to leti

sisinka76
13. apr 2011

@strapco13 do 100 to isto nedotiahnes, to by si musela zacat teraz mega jest, aby si stavkujucim urobila radost 😉
a veru, kraaaati sa ti to. inak, ja sa budem musiet "testnut". uz 5.den meska menzes, tak sa necham prekvapit 😀

strapco13
13. apr 2011

@sisinka76 no tak na co cakas?..uz aj sa testni...nech nas je viac 😀 bud to bude babenka alebo zaklozite futbalovy klub :D
lenze ja som prave zacala mega jest 😝 ..konecne mi chuti po celodennych rannych nevolnostiach

sisinka76
13. apr 2011

@strapco13 testik nemam doma a chcem rano, vtedy je hladina toho tehot.hormonu najvyssia. takze bud budu // alebo nie. ja by som rada babu, to je jasne, vsak taku prevahu chlapsku mat doma, no ani nechcem pomysliet 😀
ale moj tato bol na tom podobne, lenze v babskom vydani, 5 kusov mal doma 😀

strapco13
13. apr 2011

@sisinka76 potom radsej uz zatvoril 😀 😀 😀
ja mam doma tiez 3 chlapov..mm, maly a pes ..takze babenku potrebujem ako sol 😀 😀 😀 ale je mi to jedno, aj chalan, len nech je zdrave dieta

sisinka76
13. apr 2011

@strapco13 zdrave dietatko, to je najdolezitejsie 🙂 ja ked som sa Samka este davnejsie pytala, ci by chcel k Riskovi este nejakeho braceka alebo sestricku, tak mi povedal - mamika, radsej brata, lebo co by sme robili s dievcatkom? vsak ani tu cikulku nevieme utierat 😀 / to raz pocul moju segru, ked som bola u nich, ta ma 2 dievcata a my sme sa spolu bavili a on to pocul a zapamätal si 😀

strapco13
13. apr 2011

@sisinka76 😀 😀 😀 😀 😀 zlatyyyyy
hej toho sa aj ja bojim..chlapcovi len nadvihnes a poutieras a co s babenkou...a este ked som sa tu na MK docitala, ze to moze u dievcatka zrast..tak mam trosku stresy..lebo nam baba hrozi 😵 😵 😵

sisinka76
13. apr 2011

@strapco13 zrast? fiiiha, to som este nepocula. moje nervy, ako dobre, ze mam vajcakov 😀
musim ist, Risko sa zobudil, tak mu idem dat jest, lebo zaspal bez obeda, co zaspal, normalne zalomil medzi hrackami 😀 pa zatial a vecer popisem aj v nasej teme. a vdaka za rady 😉

mima595
13. apr 2011

no teda vy tu riesite 😉 😀 ..ja som mala vacsi strach z chlapcenskej predkozky 😉

strapco13
13. apr 2011

@mima595 no trosku sme odbocili od temy 😅
ale co..predkozka sa prinajhorsom obreze..ale dievcatka maju potom strach z gynekologov ☹

mima595
13. apr 2011

@strapco13 - no u nas /myslím segry mame 5 chlapcov a 2 dievcatka...tak my by sme radsej dievcatka..tie su poslusnejsie 😉 😀 / a teraz vidim, že niekto ma z dievcatiek strach 😀
ale zase chapem, ked bude mat Baska 17, tak budem stresovat a u chalanov mi to bude jedno, budem max. neprijemna svokra 😀 😀

strapco13
13. apr 2011

@mima595 ako puberty sa desim 😖
ja som skor taky chalansky typ, nikdy som sa nehrala s babikami..ja som si stavala nemocnice pre auticka 😅

petaboo
14. apr 2011

@sisinka76 nemám deti ale do jaskyne občas idem, myslím, že celkovo pobyt v prírode a nie v hnusnom meste pomože komukolvek a nie xodenie po doktorox a napxávanie sa liekmi ... ;)

danielik79
14. apr 2011

@petaboo ja žijem na dedine a do hôr chodíme skoro každý rok a aj do jaskyne.Ja som si ešte včera myslela ako dobre sa z choroby dostali bez toho aby som bola s nimi u dr a dnes prší a deti zas kašel ,nádcha ale k dr zatial nejdem .Prianie každej mami je aby boli deti zdravé 😉 a myslím že píšem za všetky 😉

petaboo
14. apr 2011

@danielik79 mne tiež býva zle ked je horšie počasie ale inhalátor to vždy vyrieši, treba pozitívne mylsieť 🙂

monalisatko
14. apr 2011

@strapco13
@sisinka76 😀 😀 😀 😀 😀 normálne som sa smiala na vašom rozhovore. Akurát mi včera večer hovorí Lara, že ju pri cikaní štípe. Ja jej no to, že ak to do zajtra neprejde, tak pôjdeme k dr. Ona mi na to odpovedala : No to určite!!!Nikto mi tam kukať nebude!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

danielik79
14. apr 2011

@petaboo áno máš pravdu pozitívne myslím aj inhalátor som si kúpila a 3 mesiace bez väčších chorôb poteší každého aj ked zo soplíkami. 😉 .
@monalisatko 😀 😀 😀 vyskúšaj jéj potierať rumančekovým odvarom alebo potierať framykoinom a hodne vela čajíku a pre istotu ju pozri naša ked mala infekciu z pišinky aj trocha krvácala a to jéj dala canesten masť a potom som ju ešte musela namáčať 20min v hypermangánovom kúpeli.V krátkosti pre istotu si to pozri aj ty fakt netreba to nehať .

monalisatko
14. apr 2011

@danielik79 jasné, pozrela som jej to večer a nič tam nemá. Ani len červené, žeby vyštípané od moču. Tak neviem. Už nie prvý krát to má. Trvá to stále len krátko. Asi 1 deň.

danielik79
14. apr 2011

@monalisatko no našťastie naša to tak často nemá a som strašne rada . 😉 A už sa máte trošinka lepšie.

monalisatko
14. apr 2011

@danielik79 už je celkom dobre. Ja som v pohode (dnes som bola znova na odbere krvi) Lisa tiež a Lara je štvrtý deň v škôlke. Ráno síce zas dosť kašlala, ale ešte to neriešim.
A čo tvoje detičky? Čítam že zas kašlú a soplíkujú ☹ Toto hnusné počasie by už mohlo ustúpiť.

danielik79
14. apr 2011

@monalisatko no to počasie by aj mohlo .Maťko je lepšie ale Veronika nespala v noci čo furt kašlala a to už im včera skoro nič nebolo.Veronike som musela v noci dávať aj spiropent soplíky nemá len kašle ale tak hnusným kašlom no ruku do ohňa nedám za to že to nevydržím a pôjdem k dr ale to sa uvidí až zajtrá .....teraz mi spinká už kludne ešte jéj dám večer poinhalovať a potom uvidím .....fakt nechcem jéj dávať žiadne atb lebo nemám s tým dobré skúsenosti ako som tu písala 3 dni je dobre pri atb a potom sa zvykne tak zahlieniť že sa toho neviem zbaviť.

monalisatko
14. apr 2011

@danielik79 ach jaj. Tak sa moc nevyspíte. Hrozné s tým neustálim kašlom. Tak sa pekne liečte, aby bola na polievačku zdravááááá.

danielik79
14. apr 2011

@monalisatko no dúúúfam že bude lebo kvetnú nedelu spievať asi ani nepôjde.Teraz sa zobudila je vidno že sa vyspinkala a aj papala konečne lebo tento týždeň sa jéj moc papať ani moc nechcelo.

petaboo
15. apr 2011

@danielik79 no tie sprosté dni čo je zmena počasia tak tie nás poznačia asi už na furt, ked je von blbé počasie tak mi je na prd 😕

danielik79
15. apr 2011

@petaboo no to je pravda že človek sa vtedy cíti blbo ale c vitamín tiež dobre zaberá vo zvýšených dávkach vidím to aj na deťoch ale malé deti chorobu lepšie znesú ako dospelý.Musím priznať maléj dobre zabral ambrobene roztok tak aspoň v noci dobre spinkala ale mm ten má priedušky chytené riadne aj krv mu z nosa tiekla.Ale počasie nieje na gombík že stačí ho slačiť 😉 .

petaboo
15. apr 2011

@danielik79 tak tak , bohužiaľ, ja užívam len inhalátor, ale u detí to je samo, že iné. To sú tie "moderné" xoroby, ja sa snažím veľa špotovať to mi dosť pomáha a baví ma to, fakt telo je potom o niečom inom 🙂

danielik79
15. apr 2011

@petaboo a čo športuješ ak sa smiem spýtať.Naši boli dnes von k dr som nešla kedže sa maléj polavilo.Poviem naši majú strašne vela pohybu na môj vkus sú až moc aktívny ale to je len dobre.

@monalisatko u dr som nebola maléj konečne zabral ambrobénový roztok tak som rada dnes mi kamoška hovorila že u dr to bolo hrôza a bude rada ak jéj zas neochorie 😖 😝 za to ani ja nelúbim chodiť lebo mi vždy niečo nachytajú.

petaboo
15. apr 2011

@danielik79 najviac ma baví beh taký 45min. či rovina či do kopca, bike, posilňovanie, turistika, korčuľovanie, plávanie, super je aj beh po piesku, kalanetika, aerobic, tanec ..... 😀

danielik79
15. apr 2011

@petaboo no vidím samá aktivita aspoň máš dobrú kondičku a choroby potom nemajú velkú šancu.Ja posilujem len z deťmi a poviem pravdu po celom dni s nimi lahnem .Najhoršie je že sa strašne zvedavý a do všetkého hurá systémom ako ich tato 😀

monalisatko
24. apr 2011

@strapco13
@danielik79 a všetkým ostatným prajem krásne veľkonočné sviatky 🙂 🙂 🙂 My poobede ideme do záhrady, Deti budú hladať poschovávané vajíčka a potom dostanú odmenu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂