Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

monilik
26. sep 2016

@peter952 tak o tom by sa dalo polemizovat kto z nas si vymysla...ja to nie som.zjavne antiockovacia kampan funguje...potom sa len budeme cudovat ako je mozne ze sa rozsirili osypky ci cierny kasel...ale to je jedno.nebudem s tebou diskutovat odveci kedze tato tema je uplne o niecom inom...ak si si nahodou nevsimlo

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suschi6
11. okt 2016

@monalisatko neviem ci ste este na modromkoniku aktivna...ale ako ste nakoniec dopadli s tymi vyrazkami???? Nasa mala to ma teraz....mmyslela som ze alergie a co sa obavam ze na mlieko, co ma stve lebo ma 10 mesiacov a jogurtiky lubi a krupicna kasa ju zasyti skoro na celu noc inak je aj 3x hore.... no druha vec je ze prvy krat sa jej to objavilo iba na jednom lici a o par dni jej na tej strane vysiel zuby, o dva tyzdne na druhom lici,potom vysiel druhy zub na tej strane a po dalsich dvoch tyzdnoch na obcoh licach aj po perami na brade a vtedy jej vysli dolne zuby....a uz sa to stratilo a zas presli 2 tyzdne a ma to okolo celych ust....a je pravda ze slinta dost, stale stvorkuje a hned jak sadne prstomi chodi po zubkoch

suschi6
11. okt 2016

@monalisatko neviem ci ste este na modromkoniku aktivna...ale ako ste nakoniec dopadli s tymi vyrazkami???? Nasa mala to ma teraz....mmyslela som ze alergie a co sa obavam ze na mlieko, co ma stve lebo ma 10 mesiacov a jogurtiky lubi a krupicna kasa ju zasyti skoro na celu noc inak je aj 3x hore.... no druha vec je ze prvy krat sa jej to objavilo iba na jednom lici a o par dni jej na tej strane vysiel zuby, o dva tyzdne na druhom lici,potom vysiel druhy zub na tej strane a po dalsich dvoch tyzdnoch na obcoh licach aj po perami na brade a vtedy jej vysli dolne zuby....a uz sa to stratilo a zas presli 2 tyzdne a ma to okolo celych ust....a je pravda ze slinta dost, stale stvorkuje a hned jak sadne prstomi chodi po zubkoch

viera77
11. okt 2016

@peter952 ze neockovane deti nemaju alergie? a to mas odkial? tak mi potom vysvetli, preco ma silnu alergiu na roztoce a brezu moje uplne neockovane dieta??? najprv pises, ze nemaju alergie, potom, ze ich maju ale menej...co mi napises teraz na toto? cakarne alergoimunologov su az prepchate detickami...to vazne su vsetky tie deti len očkovanci s NU "Alergia" ?

monalisatko
12. okt 2016

@suschi6 ahoj, ano som tu 🙂 Nám sa to samé po čase stratilo. Alergiu na žiadne potraviny nemá, tak sme vôbec nezistili že z čoho. Hovorí sa, ak sú vyrážky okolo úst, tak to súvisí so žalúdkom. Asi pred dvoma rokmi to mala aj sestrina vtedy 6 ročná dcéra a tiež sa jej to vlastne samé stratilo. Ja som to natierala infadolanom a aj protopicom, ale nemyslím že by niečo z toho pomohlo. Ak vám to dlhšiu dobu nezmizne, tak by som dala spraviť nejaké vyšetrenia. Moja svokra keď mala nadmerné vyrážky okolo úst, zistili jej helicobactera. No ale ona to mala už ako dôchodkyňa.
Inak kto vie, možno že to súvisí aj s tými zúbkami. To by bolo asi to najlepšie 🙂

suschi6
15. okt 2016

@monalisatko doktorka povedala ze to bude zubkami a slintanim a oblizovanim si prstekov,a uz sa to skoro stratilo,povedala len natierat natierat....je jedno cim len nech sa to premastuje.ked sa to zhorsi dame holtov, ked je to mierne natieram nechtikovou mastou a indulonou. A dala nam aj kortikoidnu mast co nechcem pouzivat ale ze ak by to neprechadzalo po nicom,natriet ale len raz.

monalisatko
15. okt 2016

@suschi6 jasné, treba najprv skúsiť neškodné mastičky, ja som tiež nechcela kortikoidy, nakoniec to zmizlo. Tak prajem výdrž a nech vám to čím skôr zmizne 🙂

mariala
17. okt 2016

Ahojte maminky to som znova ja :( a ioet so synovim kasloooom uz mame aj cistisku vzduchu, syn ma za sebou rtg pluc prinosovych dutin cjvala bohi vsetko vnporiadku vytery v poriadku mykoplazmy vnporiadku krvne testy v poriadku vlhkost v dome v poriadku a stale kasel zavsetko som vdacna ze je zdravy a tak ale posuva ma to uplne na zaciatok prevo mame kasel liecba na alergo pokracuje aerius monkasta silnejsie nechce predpisovat ze to uz by bolo kortikosteroidy tak s tym suhlasim ale niekedy sa ten kasel neda pocuvat chodime na plavanie citala som eate nejaka nls analyza ale vobec neviem kam sa obratit dakujem za vsetky rady kam sanist eate poradit co by este pomohlo vyliecit nie utlmit kludne ak poznate nejakeho liecitela a mate dobre skusenosti alebo ci niekomu pomohlo pit aloe vera len napiste poradte prosiiiiiiiim dakujem <3

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jan_ivan
4. jan 2017

na stránke www.akonaastmu.eu je dobrý e-book kde je dobre rozpísané ako postupovať pri nábehu astmy a pri jej liečení, ja som postupoval presne podľa postupu a velmi mi to pomohlo, príznaky u mna ústupili, čomu som bol rad

x_shushu_x
14. máj 2017

ahojte, ja by som mala taku "novu" otazku......na alergiu sa liecime uz dlhsie, aj potravinovu aj na travy - teraz ocividne sa opat nieco pridalo, co budeme zistovat......ALE.....
Aj vase deti maju taky stekavy kael?- Ja to volam, ze stekne- lenze ona stekne aj kazdu sekundu niekedy, dokonca sa aj 4krat predtým nadychne, aby ten kasel "stál za to"- vraj tam ma slinky a daju sa iba vykaslat.......dostali sme dalsie lieky (ktore pred rokom pomohli na vsetko)- tak som sa tesila, ze ju to prejde, lebo vsak to musi aj vysilovat......a zacala "kunkať" ???? Neviem ako to opisat - ale je to ako keby vas palil nosohltan a tento zvuk vam pomahal......do toho zacala este aj hmkat.....pytam sa preco, a ona proste nevie.....vraj ju nestekli, neskriabe......len tam ma tie slinky - Pred 3 tyzdnami mala alergicku reakciu aj na jablko-zle sa jej dychalo......a odvtedy je to zvuk za zvukom- co nie je moc na psychiku ani moju a podla mna ani jej dobré :D..... Mali toto vaše deti? Ak ano, ako to preslo?.....Uz som aj zvazovala, ci to nie je tik, ale vzdy mi to vyjde tak, ze nie....bolo to aj minuly rok ked kvitli travy a zmizlo to.....teraz cca od zaciatku marca....:/..... Dakujem za kazdy nazor / skusenost....

syrik
15. jún 2017

Ahojte,my našťastie astmu nemáme, no máme Flixotide a do toho kiahne teraz. Mali ste niektorá podobnú skúsenosť, kedy ste počas liečby Flixotidom dostali kiahne? Nevadí to? Vďaka

nattie_292
16. jún 2017

Ahoje 🙂 @x_shushu_x môžem sa spýtať aké lieky berie tvoja malá? Zaujalo ma to slovo "štekavý" keďže podobný používam aj ja a môj manžel sa mi večne smeje za to 🙉 Asi budeme mať rovnaký problém, a hoci ti asi veľmi nepomôžem chcela by som vedieť že čo aspoň trošku pomáha tvojej malej...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chellina
16. jún 2017

Som astmaticka a alergicka od malička a pomohla mi najviac adopcia dvoch veľkých chlpatých psov :D a od vtedy úplne v pohode. Zvykla som si a už mi nic nerobí problém a to som mala na perie, srsť mačiek a psov, trávy, roztoče, peľ, stromy , seno.....a k tomu teda astmu dosť brutálnu 😀😀

syrik
17. jún 2017

@peter952 Peter, tým, že budeš dokola niekomu opakovať a vnucovat svoj názor, nikoho nepresvedcis... Ja tiež neockujem, ale rešpektujem každého rozhodnutie. Naozaj to nemá význam.... Iba otacas ľudí proti sebe...

kaselka
23. jún 2017

@x_shushu_x
@nattie_292 Ahojte, moja teraz už skoro 7 ročná dcéra sa zbavila štekavého kašľa po tom, ako vybrala 84 dní tekuté colostrum + 3 mesiace brala kvapky od p. Dedíka a 1 fľašu Aloe Vera. (predtým sme skúšali asi všetko možné aj nemožné ako Betaglukány, Arko Defenses, rôzne vitamíny....) Značky aj dávkovanie v prípade záujmu napíšem do IP. Bolo to finančne celkom náročné, ale ten pocit stojí za to! Ona totiž kašľala s prestávkami asi 5 rokov.... chémiou som to riešiť nechcela, tak sme bojovali. Ako bonus zmizol aj ekzém. 🙂 Prajem všetko dobré!

astmadotaznik
15. nov 2018

Dobrý deň, prosím Vás o vyplnenie dotazníka, ktorý má zhodnotiť vplyv spolupráce pacienta pri liečbe astmy.
Ďakujem za Váš čas 🙂

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScsf51...

sadell
20. okt 2019

@maznacik007 ahoj, prosim ta, akurat staviame dom a mam syna alergika. Zvazujeme podlahove kurenie, vraj je lepsie pre alergikov. Ale ty pises presny opak. Ako to je u teba s tym podlahovym kurenim?

cottoncandy
6. apr 2022

Ahojte, dcéra má astmu a alergiu na pele, roztoče, srsť, plesne, arašidy... Je nastavená na liečbu, berie Spirabel, Nasofan, Seretide + imunoliečbu Staloral. Denne inhaluje Vincentku alebo fyziologický roztok, užíva vitamín C a D. Čo má trápi je, že je nestále zahlienena. Párkrát denne si potrebuje vlhko odkašľať, najmä pri smiechu. To zahlienenie vtedy aj počuť, keď si odkašle, dýcha čisto. Aj lekárka vždy konštatuje, že je zahlienena. Ja som si vždy myslela, že astmatici kašlú sucho, draždivo, no ona vždy len vlhko, produktívne. Už niekoľko rokov. Má lepšie a horšie obdobia. Boli sme aj na pľúcnom, rtg v poriadku, odbery ok, napriek tomu stále rovnaká situácia. Lekárka jej aj zmenila liek z Flixotide na Seretide, ale žiadna zmena. Inak je vitálna, celý deň behá, vládze bez problémov. Stretli ste sa s tým? Ďakujem.