Alternatívna čínska medicína Tianshi/Tiens

matja
3. apr 2012

Ahojte, už je tu síce jedna otázka na koníkovi ohľadne výrobkov Tiens, ale chcela by som na túto tému rozsiahlejšiu diskusiu. Máte niektorá alebo niekto z vašich známych skúsenosti s touto medicínou? Všade čítam iba o dobrých skúsenostiach, má niekto aj negatívne? Rozmýšľam, že by som skúsila dávať niektoré výrobky z tejto značky môjmu synovi na podporu imunity, lebo nič iné dostupné v lekárni nám nezaberá. Má to niekto odskúšané?

laxity
3. apr 2012

My sme sa s produktami TIENS zoznámili pred troma rokmi. Zmenili nám život a našim blízkym, ktorým sme tieto produkty predstavili a začali ich užívať tiež. Manžel absolvoval veľa školení a je profesionálny poradca ohľadom správneho užívania týchto produktov. Je veľmi dôležité správne užívať tieto produkty, aby prišiel efekt čo najrýchlejšie. Pred rokom sme s manželom otvorili v Pezinku centrum zdravia, kde poskytujeme poradenstvo ohľadom užívania týchto produktov a ďalšie postupy na obnovu a prevenciu zdravia. Máme výborné výsledky, pomohli sme už mnohým ľuďom s problémami, s ktorými si už ani lekári nevedeli dať rady ako je skleróza multiplex, rakovina pečene, prostaty, celiakia, neplodnosť a iné. Pri veľmi vážnych zdravotných problémoch spolupracujeme so špičkovým odborníkom lekárom, ktorý perfektne pozná prepojenie a súvis niektorých problémov a tým dokáže nasadiť správne produkty pre najrýchlejší efekt. Ak niekto váha, či užívať produkty TIENS, tak neváhajte. Je doba, kedy je nutné, aby každý z nás užíval tie správne doplnky výživy. Skoro každý produkt, ktorý vyrobila spoločnosť TIENS, získala ocenenie za čistotu, kvalitu a blahodárne účinky na náš organizmus.

laxity
3. apr 2012

Čo sa týka užívania produktov pre deti, samozrejme. Moja dcérka užíva produkty od 6 mesiacov tieto produkty na striedačku. Nemáme s ňou absolútne žiadne problémy. Nerozumiem mamičkám, ktoré stále riešia sople, kašle a musia sa stále pozerať na svoje choré, utrápené dieťa a iba si vyberajú a skúšajú z lekárne rôzne produkty, ktoré nezaberajú. Chodia nám do centra nakupovať tieto produkty majitelia lekární, farmaceuti a lekári, ktorí vedia, čo za tovar ponúkajú naše farmaceutické firmy, ktoré ryžujú na nešťastí iných ľudí...
My sme z prírody a naše telo potrebuje jesť veci z prírody a naše telo nepotrebuje chemické lieky, no bohužiaľ si to ešte stále veľmi veľa ľudí neuvedomuje.

matja
autor
3. apr 2012

@laxity - ďakujem za reakciu. Možno to nie je iba o tom, že si to veľa ľudí neuvedomuje, ale možno je to o tom, že nemáme informácie. Ja som donedávna ani len netušila, čo to Tiens je. A pravdu povediac, ani by som sa o to bližšie nezaujímala, lebo to, že sa to nepredáva v lekárňach, vo mne vzbudzovalo nedôveru. Ale rozprávala som sa o tom s našou pediatričkou a nemá nič proti tomu.
Tiež už som vyskúšala na podporu imunity kadečo - hlivu ustricovú, kolostrum..., nič nezaberá...
Zaujímalo by ma, ako zistím, že poradkyňa, s ktorou sa mám zajtra stretnúť, je v tomto fachu dobrá a odporučí nám dobré prípravky?

laxity
4. apr 2012

Toto je presne tá nevedomosť ľudí, že si myslia, keď sa to nepredáva v lekárni, že to nie je dobré. Bohužiaľ opak je pravdou, to čo sa predáva v lekárni väčšinou nie je dobré a preto firmy, ktoré majú kvalitné doplnky výživy sa ich snažia predávať formou priameho predaja, aby ľudia, ktorí chcú robiť s danými produktami sa vyškolili a naučili o nich lepšie rozprávať ako lekárnik, ktorý potrebuje predať všetok tovar, ktorý má na pultoch. Lekárnici nám vravia, že ľudia kupujú reklamované doplnky výživy a keď sa im snažia ponúknuť niečo kvalitnejšie a lepšie, nechcú o tom ani počuť, lebo tie nereklamujú, nemôžu byť dobré...Sranda...
Ako zistíš, či je poradkyňa dobrá? To ťažko povedať, tak ako som napísala v prvom príspevku je veľmi dôležité aj správne dávkovanie, no mám obavy, že mnoho poradkýň nemá veľké skúsenosti a iba sa hrajú na skúsené...

eaka
4. apr 2012

@laxity Ahojte, zaujímavá debata, práve opäť riešim sople a kašle u dcéry... ako vlastne tieto produkty Tiens fungujú? Je to skôr prevencia, či máte nejaké produkty pre akútne problémy? Sirupíky z lekárne už na kašel tiež nekupujem, pretože nemám s nimi skúsenosti, že by fungovali... Ja tiež práve bojujem so zapáleným hrdlom... tak babo raď! 🙂

matja
autor
4. apr 2012

@eaka - ak som správne pochopila, toto nie sú lieky ale doplnky výživy, takže by to malo byť asi na podporu organizmu. Ja chcem vyriešiť hlavne časté choroby môjho syna, nie momentálnu chorobu, ide mi o posilnenie imunity. Výrobky z lekárne nám nezaberajú...

matja
autor
5. apr 2012

@laxity - prosim ta, je pravda, ze ak sa pripravky nenaordinuju spravne, tak to neuskodi, maximalne "len" nezaberie? Dakujem.

eaka
5. apr 2012

no šla som na stránku tianshi.sk a zadala zápal hrdla a hodilo mi to tam nejakú dvojmesačnú kúru a len tak námatkovo som otvorila jeden liek a obsahuje aspartam, čo teda som nepočula nič dobré na túto "prírodnú" prísadu...

laxity
5. apr 2012

@eaka tieto produkty v malých dávkach pôsobia na prevenciu a vo vysokých dávkach dokážu obnoviť zdravie. Máme recepty aj na akútne stavy

laxity
5. apr 2012

@matja čo môže uškodiť na prírodnom produkte? Keď sú zdravotné problémy a chceš si ich vyriešiť, tak sa odporúčajú užívať produkty podľa orgánových hodín 🙂

laxity
11. apr 2012

@eaka asi si pozerala produkt Dvojitá celulóza, áno obsahuje aspartam a to len preto bo bez toho by to asi moc dobre nechutilo...keďže to treba rozhrýzť 😉

eaka
12. apr 2012

@laxity to si už nepamätám, aký to bol produkt, ale aspartám je jed, takže ak mám už vycapiť nejakých 25euro a viac za nejaký prípravok, tak by som očakávala, že jeho chuť poriešia prírodnejšie.. 😉

matja
autor
4. máj 2012

tak som to skúsila, synovi dávam túto medicínu už mesiac a môžem povedať, že nedostal ešte ani nádchu, čo je u nás celkom úspech. Už sa ani nepamätám, kedy bol naposledy celý mesiac zdravý. Dúfam teda, že to takto bude pokračovať aj ďalej.

lutsine
11. dec 2012

@laxity ahoj,co je potrebne uzivat pri miernej forme sklerozy multiplex,vek 52 rokov,zena,loziska v mozgu male ktore sa chvalabohu nezvacsuju...len stagnuju...

hyta
11. dec 2012

No, ja teda neviem, ale mala som pred štyrmi rokmi zdravotné problémy a práve na zvýšenie imunity mi boli tieto prípraky odporúčané, brala som ich podľa pokynov celé mesiace. Jediným výsledkom bola slušná diera do rodinného rozpočtu.Snáď neublížili, no ani nepomohli.

ivalam
17. dec 2012

Lutsine, roztrusena skleroza predstavuje nespravne fungujuce energeticke organy. z Tiens produktov potrebujete Kordyceps, Chitosan, Omega3 a Tuk z uhora (ten je dostupny len v CR). je potrebne podporit pracu "hlavoveho mozgu", ktorym su oblicky. Treba jest rybie maso, obsahujuce najcennejsie bielkoviny, ktore sa dobre vstrebavaju + omega 3, ktory pomaha mozgu a nervovemu systemu (obsahuje ho losos, aj sladkovodny). vyhybajte sa klasickemu masu, setrite oblicky, nemaju sa jest mucne veci, z mliecnych len tvaroh a kysle mlieko, malo sladkeho. navyse je vhodne z Tiens Spirulina a Cholikan. liecba je dlhodoba, za par mesiacov sa nic neporiesi.

ivalam
17. dec 2012

@lutsine Lutsine, roztrusena skleroza predstavuje nespravne fungujuce energeticke organy. z Tiens produktov potrebujete Kordyceps, Chitosan, Omega3 a Tuk z uhora (ten je dostupny len v CR). je potrebne podporit pracu "hlavoveho mozgu", ktorym su oblicky. Treba jest rybie maso, obsahujuce najcennejsie bielkoviny, ktore sa dobre vstrebavaju + omega 3, ktory pomaha mozgu a nervovemu systemu (obsahuje ho losos, aj sladkovodny). vyhybajte sa klasickemu masu, setrite oblicky, nemaju sa jest mucne veci, z mliecnych len tvaroh a kysle mlieko, malo sladkeho. navyse je vhodne z Tiens Spirulina a Cholikan. liecba je dlhodoba, za par mesiacov sa nic neporiesi.

betka22betka
8. jan 2013

@matja ahoj, ktorý prípravok si dala synčekovi? a koľko má rokov? dakujem

matja
autor
25. jan 2013

@betka22betka - syn bude mať 4 roky a už vyskúšal viacero prípravkov z Tiensu. 3/4 roka užíva pravidelne každé ráno detské kalcium + k tomu rôzne iné prípravky na striedačku (kordyceps, zinok, cesnakový olej, spirulina, vejkan). Musím povedať, že býva chorý stále každý mesiac, ale ATB mu takmer nedávam, predtým mával často. A často mu prejde aj horúčka bez akéhokoľvek paracetamolu alebo nurofenu. Snažím sa dávať teraz minimum chémie a hlavne prírodné medicíny... Ťažko posúdiť, ako by to bolo bez Tiensu, možno by sme sa ATB nevyhli...
V inej diskusii píše @snehulienka33 , že má dobré skúsenosti s Tiensom, možno by to mohla napísať aj do tejto témy.

drabovam
3. mar 2013

Ahojte, ja som pracovala pre Tiens, ale presla som na biocomag - creations garden a teraz pracujem z ich produktami, su velmi podobne tym z tiensu, len su cenovo pristupnejsie beznym ludom, teda sj mne, kedze aj ja a cela moja rodinka ich uzivame. Kto chce, nech sa na mna kludne ohladne produktov obrati. drabovam@yahoo.ca , moj mob: 0915469502

jovana48
15. jún 2013

@matja ahoj matja,neviem či už Ťa niekto kontaktoval,ale ja robím s touto medicínou..,môžeš mi napísať a môžeme sa o nej pozhovárať aj stretnutie dohodnúť..,s pozdravom Eva Gy.Pekný víkend.,

blondy12
27. jún 2013

ahojte dopocula som o tejto medicine..chcem pomoct muzovi schudnut nejde mu to..aj viem ze to aj o zdravej strave a vode atd..ale este nejako ten metabolizmus uz mu treba nastartovat.viete mi poradit co by potreboval?a kolko?

mo77
26. feb 2014

Ahojte, ja som ich brala asi 8 rokov dozadu a chcela som len detoxikaciu a podarilo sa mi aj schudnut, ale bola by som rada keby mi niekto poradil ako rozbehnut metabolizmus na chudnutie a schudnut, dakujem🙂

tinka3636
25. apr 2017

Ahojte, potrebovala by som radu ohladom produktov...dakujem

astomin
16. mar 2023

Ahojte,, neviem či som tu správne ale už som v koncoch. Prekonal som mozgovú mŕtvicu a jej následkom mi ostala ľavá ruka v obmedzenom a bolestivom pohybe. Dalo by sa mi nejako pomôcť. V bolestiach som už tretí rok. Ďakujem za radu.