Alternatívne metódy k liečbe antibiotikami

jarka007
6. dec 2008

Zalozila som tuto temu, lebo ma trochu nahnevalo, ze lekari neponukaju vo vacsine pripadov ziadnu alternativu k ATB a predpisuju ich prilis skoro.
Ako priklad, nasa dcera, mala obojstranny zapal str. ucha a doktor samozrejme hned naordinoval ATB. Manzelovi neponukol ziadnu alternativu, vraj neexistuje a este ho dokonca strasil encefalitidou. Samozrejme, ze mi to vrtalo v hlave, ci je to nutne, tak som zasla tentoraz uz osobne za inym doktorom. Potvrdil, ze zapal je zly, ale navrhol alternativu. Dohodla som sa s nim na pravidelnych kontrolach. Davala som jej kvapky z olivoveho oleja do usi (na baze homeopatie), vatu do usi, kvapky do nosa, aby jej zmizol opuch z usi a Belladonu D6. Na druhy den bol aj sam prekvapeny, ze zapal presiel. Takze islo pravdepodobne o virusovu infekciu a keby som jej podala ATB, tak by som jej stav zhorsila.
Na ucho sa tiez davaju cibulove obklady, ktore sa prikladaju na ucho niekolkokrat denne. Teplo posobi tiez ukludnujuco.

Na kasel je znamy cibulovy sirup, ktory urcite poznate. Na nakrajanu cibulu pridat cukor alebo med (podla veku dietata). Tymianovy caj, salvijovy caj. Cibulove cukriky, ktore si mozete podobne spravit zo skaramelizovaneho cukru.

Na horucky su zname tzv. lytkove zabaly. Plienku namocit, pokvapkat citronom a zabalit lytka dietata, prikryt uterakom a teplo zabalit. Lipovy caj posobi tiez na horucku, aby sa dieta vypotilo.

Ak mate nejake dalsie recepty, sem s nimi.

Vacsinou sa odporuca: ked priznaky neodzneju do 3 dni, je potrebne navstivit lekara.

audreyd
6. dec 2008

jarka, záleží od toho, aký má ochorenie pôvod. ak je vírusvého pôvodu ATB nepomôžu. ak je bakteriálneho ATB sú najlepšie. každé ochorenie sa lieči inak. veľa lekárov má v ordinácii zariadenie na zisťovanie nejakej látky v krvi (tuším CRP) a podľa toho určí, či ide o bakteriálne alebo virusové ochorenie...

jarka007
autor
6. dec 2008

CRP poznam. Viem, ze je na Slovensku celkom popularne, ale nie kazdy doktor ho ma. Islo mi skor o alternativy, ake mozu byt na liecenie deti doma. Napr. cajiky, zabaly a pod.

dankakk
6. dec 2008

ahojte.... audread, preco toto zariadenie aj nepouzivaju?!!!? 😕 😠 lebo ja som minuly rok vybrala v priebehu 10 mesiacov 6 ATB (nezaberali, tak doktor (nebola som len u jedneho) skusal stale ine....) a mozno stacilo zistit, aky povod to ma!

dankakk
6. dec 2008

... tiez pijeme cibulovu stavu pri kasli, a na usko je dobry cesnak vo vate....

jarka007
autor
6. dec 2008

To stacilo danka, a hned pri prvych. Pokial viem, ked sa nespravne predpise 1. ATB, zabijaju sa tym nejake protilatky, presny nazov ich neviem, ktore su potrebne pri boji s virusom. Takze sa to iba predlzuje a zhorsuje. Nemusi to byt prave ten pristroj CRP, ale staci odber krvi.

jarka007
autor
6. dec 2008

Taraz ma napadlo pri tom cesnaku,
Jogurt pri plesniach (tam dole), samozrejme obycajny, nie ovocny. A pocula som aj, ze si dokonca davaju aj cesnak.

audreyd
6. dec 2008

ja práve užívam prvé ATB po 8 rokoch... ☹ a chvalabohu zabrali! tiež som sa liečila "domácky", ale moje prechodené nachladnutia, kašle a sople si už vyžadovali asi silnejší protiúder...

ale normálne tiež siaham najprv po domácich osvedčených liečivách - bylinky, cesnak, cibuľový sirup, EO, med, pri zahlienení vynechať mlieko (všeobecne málo používať), 🙂

tiež sa rada poučím 😉

erikasadek
6. dec 2008

ahoj Jarka tak som ta nasla............... 😉

takze aj ja som uz davnejsie zacal as alternativou, ak je mozne, tak bez liekov....

tu kde som plati, ze 3 dni horucka bez priznakov, az potom sa ide k lekarovy, takz enie je top az take, zleaspon viem ze hned im na prvy den horucky nedaju atb...
ale vazne...; na horucku moja mama pouzivala stavu s kyslej kapusty a prikladla na celo, alebo na cele telo, vraj vyborne ucinkovalo... neviem tu nei je kysla kapusta....
na horucky, do 39C pokial nie su priznaky rad pouzivam homeo...ako prvu pomoc na 90% zabera, ak nie tak sa neda nic robit nastupuje paracetamol...
ale som privrzenec , ak dieta sa sprav normalne, je normalne, aj ked ma takuto teplotu tak ju nechavam, aby sa telo branilo same... viem ze vela z vas pohorsim, ale funguje to... 😉

erikasadek
6. dec 2008

rada, tiez pouzivam silice ciste a kvalitne daju sa pouzit vonkajsie a vnutorne....
feniklova silica staci 2 kvapky na lyzicu medu, proti kaslu suchemu, alebo pre mamicku ktora koji, ide rovno do , mliecka, a zabranuje kolike...

klincekova silica vyborna staci 2 kvapky do pohara vody, ak mate afty alebo ine neprijemnosti v puse, vyborne, namiesto dezinfekcnych kloktadiel ktore nicia ustnu floru...

jarka007
autor
6. dec 2008

audrey, co je EO 😕 ?
Erika, o siliciach viem velmi malo, takmer nic. Daju sa dostat v lekarni ? Ak by klincekova pomahala na afty, musim vyskusat.

erikasadek
6. dec 2008

jarka najdi si www.hanus.sk tam maju celu sadu cajov, silic, a svedske kvapky napriklad, ktore su tiez vyborne, alebo echynaceove kvapky, pre deti od 6 mesiaca, bez konzervacnych latok; a bez alkoholu... za bezkokurencne cenu 58 korun, a

na silice si klikni, a otvori sa ti okienko s podrobnym vysvetlenim co sa tyk acaju, alebo silic, ako pouzit vnutorne alebo vonkajsie..

ja napriklad pouziv medovkovu silicu, pre deti ako antirepelant prirodny voci komarom..
levandulova je tiez dobra.... oni su vsetky dobre.... 😉
z cajovnika je dobra na pliesne....aj ako kupel... 😉

popozeraj si, ja si od nich kupujem az sem.... a teda tu je ponuka, velka, bud je to velmi drahe ,a lebo pre mna nesplna kvalitu...

erikasadek
6. dec 2008

inac ked sme pri ATb, tak cesnak a cibula su prirodne ATB, same o sebe,
dobry je tiez cesnakovy extrakt, .. ten sa bral po kvapkach....

susik77
6. dec 2008

erikasadek: nasa pediatricka je v predpis. antib. rozumna, no, trochu mi to az vadilo teraz naposledy-prisli sme asi 4.den co mala verca okolo 39.8, myslela som, ze su to zubky, lebo inak jej nic nebolo. dr. nas hned poslala na CRP, co mala vysoke, tak ze to bude silny zapal. A ze vraj asi moc. cesty. No, ze mame priniest moc. Ale nemohli sme ho nabrat, tak nakoniec kym sa to podarilo a zistili co to je, ATB zacala brat az asi po tyzdni 😖
Chudatko, sa trapila tyzden s 40-tkami horuckami...Chvalabohu, lieky zabrali uz 2.den a za 10 dni moc uplne cisty 🙂

zuzana.k
6. dec 2008

Moja skusenost pri zapaloch, v prvom rade obmedzit prijem jedla. Dovolit telu aby sa mohlo sustredit na boj s bakteriou a nie na spracovanie potravy.
Toto mi nepovadal lekar pri ziadnej chorobe.
Pocas VS som mala stale anginy, ATB 2x rocne. Lekar predpisoval automaticky, len s otazkou "ake ste mala naposledy?"
Strasne ma to stvalo, ale aj bolest mandli bola ukrutna. Vybrat ich nie je riesenie. Tyzden po porode som mala 1. zapal prsnika a ATB. O mesiac znova to iste. Bola som zufala, ci mam kojit, ci odstavit, aka som zla matka, takto nicim dieta... O mesiac dalsi zapal. K doktorovi som uz nesla, prestala som jest, prisli horucky a strasna slabost, telo sa cistilo cely den a na druhy den nic... bol to pre mna sok. Mala som nejake veci okolo nacitane, ale po tolkych prekonanych zapaloch som nedufala ze raz budem normalne zit. Este som mala potom 2 zapaly, ktore som takymto sposobom stopla. Od vtedy sa hnevam na doktorov, neviem ci je to taka samozrejmost, ze o tom netreba informovat, alebo preco mi ziadny doktor nepovedal-upravte si jedalnicek 😉

jasumat
6. dec 2008

Ako píšeš Zuzka- telo sa musí sústrediť na boj s virusmi a baktrériami- tak ho netreba ešte zaťažovať aj jedlom.
Netvrdím, že jesť netreba, ale sami vieme, že v prvých dňoch nám ani jesť nechutí. Treba strašne veľa piť čajíky... aby sa toxíny vyplavili z tela von, a jesť naozaj niečo, čo nezaťažuje organizmus. Minimum tukov, veľa ovocia a zeleniny, ryža, cestoviny...

My máme perfektnú skúsenosť s čistým aloe vera. Priamo s kaktusom. Odrežeš kúsok výhonu, vytlačíš šťavu priamo do uška, dáš vatičku a zápal ustupuje. A tiež máme veľmi dobré skúsenosti s homeopatiou.

jarka007
autor
6. dec 2008

A vytazok z grepfruitovych jadierok poznate ? Az teraz ma to napadlo, ze ja som to raz pouzila, ked mi zistili E-coli z vyteru. Tak som domietla ATB 🙂, a skusila som to takto. Pri dalsom vytere som ju uz nemala. A to bola bakteria. Takze nieco na tom musi byt.

erikasadek
6. dec 2008

jarka ja poznam, vyborna to vec...........

pozrela si si , tie silice...?

susik, neviem ake stare mas dieta, s tvojho pasu sa to neda zistit, no , normalne mali vam dat specialne vacky na moc, s tym ziaden problem, preboha tolko cakat len kvoli tomu ze mu nemozu zobrat moc...

uz keby naozaj nemohli, v takom pokrocilom stadiu, predpokldam ze ste mali zapal mocovych ciest, normalne nasadia malu sondu, a maju okamzite vzorku mocu.....

ja viem nie je to tvoja chyba............

osobne velmi rada pouzivam propolis, ci na kloktanie uzasna to vec, lepsie ako ATBn spreje na hrdlo, alebo pastilky...

erikasadek
6. dec 2008

susik zubky , asi tazko s takouto teplotou teda je to velmi zriedkave..... 😉

dididi30
6. dec 2008

ahote baby, super temicka

ja a moj synecek sme casto chori, teda ja som casto chora a drobcek bol 2 krad do mesiaca ☹ tak som mu davala ten cibulovo-cukrovy sirupcek a veru pomohlo, totizto on strasne namokro kaslal a tie kupovane sirupy su skor na suchy kasel a nechcela som ho tym nadajat, tak teda takto

ale zaujima ma aj ten cesnak, ako na to a ci to mozu aj deti, mate nejaky easy recept? diky 😵

jarka007
autor
6. dec 2008

Erika pozerala som si tie silice, nie vsetky su pre deti ☹ . Pre mna by ale boli, to si ich kupujes na Slovensku ?

A propolis kedysi tiez kupovala moja mama, ale akosi ho tu neviem najst, dokonca aj som sa pytala tych, co predavaju med, tak nevedeli. Dostat to v lekarni ?

Ja osobne po cesnaku hned ochoriem, na mna to posobi skor opacne.

erikasadek
6. dec 2008

dididi, ja som za mala pila aj si spominam nemozem hovorit ze som to zboznovala ale pomahalo, mama mi daval do hrnceka mlieka, pretlaceny cesnak+ med, a toto som pila, ako dieta, pomaha, len ta chut.........
ale striekackou sa da dosiahnut vela.........

potom na stratu nuchu je tiez dobry cesnak aj cibula, staci sa nadychnut a nuch sa vam vrati... 😉

hladala som nieco, co moj otec pouzival, ked so bola dieta, a nasla som to , je to elixir z cesnaku... tu je recept som rada, ze som ho nasla tak rychlo....

inac existuju aj tabletky, bez zapachu a chute... 😉 len neviem ci je to to iste, asi nie... 😉

http://www.byliny.sk/recepty/v_zobraz_recept.ph...

erikasadek
6. dec 2008

jarka nie vsetky samozrejme, ale vatsina sa da pouzit aj u deti.... tie zakladne mi stacia...
no ja objednavaml cez internet, aj s echinaceou poslu mi to aj tu postou....
propolis som kupila tu vo fr, maju ho na trhu alebo v bio obchodoch...
jarka ja som zabudla kde si , prepac... 😉

erikasadek
6. dec 2008

no a ze ti cesnak nesedi, sa necudujem su , typy ludi co nemozu cesnak, proste priroda , je uz raz taka..... nespravodliva.... 😒

erikasadek
6. dec 2008

http://www.byliny.sk/recepty/v_zobraz_recept.ph...
tak ten poznam, ale j elepsie ked ja takto prehladne napisany, je to ako s cibulov.... tiez vyborne...

jarka007
autor
6. dec 2008

Nemecko, Erika 😉
A inak dobre stranky, dik, mam sa v com hrabat.

erikasadek
6. dec 2008

nemas zaco, mam vela ja mam skor este popisane, v zositoch, alebo vystryhnute , ustrizky z novin, to ma sprevadza...
inak mrkni sa na moju temu, b babatkach, zakladna homeopaticka lekarnicka pre deti od 0? az 6 rokov, mozno ta zaujme.... hlavne prva strana....

dididi30
6. dec 2008

erika ty si poklad a myslis,ze to by ten cesnak mohol a thomasko??

pocuvaj ja som bola naposledy tak chora,ze so mnemala cely tyzden neprehanam cely tyzden cuch 😕 uz som bola zufala ,tak vravis cibula a cesnak, to si zapamatam 😉

idem si precitat linky 😉

erikasadek
6. dec 2008

didi, nemas zaco moze samozrejme, len nech je to sladke, ak ti mozem poradit, nechaj ten cesnak trochu v tom mlieku, teda roztlaceny, vlazne mliecko ak je mozne, nechaj co ja viem aspon 20 minut, a potom preced, to som neznasala, ja ako dieta ked som pila tu duzinu s cesnaku..

co je tiez dobre je husacia mast v teplom mliecku s medom, vyborne pri kasli a bolavom hrdle...... 😉

dididi30
6. dec 2008

erika no ten prvy recept zabijak, sak to budem smrdiet nenormalne 😀 😀 😀

ale ten druhy je aky isty ako s ciblukou, takze vyskusam 😵 a ty kokos na tom druhom linku su nenormalne recepti, fakt sprova stranka, som z nej paf 😕 no kde ty na to chodis 😉 😀

erikasadek
6. dec 2008

ja neviem ma stastie... ten prvy je dobry pre ludi , s problemami s talkom a podobne a vyborne precistuje organizmus... a je to po kvapkach....

inac vies ze proti cesnaku je najlepsi petrzlenova vnat, a k tomu je plna vitaminu C zabijes dve muchy jednou ranou...

ten prvy recept mal este moj otec, som rada , ze som ho nasla na nete....