Chronické zápaly močových ciest

kawasakier6n
17. feb 2021

Viete mi niekto poradit nieco ozaj ucinne na opakovane zapaly mocovych ciest? Vyskusala som uz snad vsetko..uz fakt neviem

karhu
17. feb 2021

kamoske na to pomohol 3x denne caj mix alchemilka/repik/vres

skarli
17. feb 2021

Čaje, kúpele, veľa vody, zdravé jedlo, sledovať ktoré jedlo škodí ktoré nie často je to mliečne...

diankalenka
17. feb 2021

Mne pomohla akupunktúra. A taktiež Dr odporučil vysušiť vlasy kukurice a urobiť z nich čaj.

zuzkapap
17. feb 2021

Byt stále v suchu a teple (nohy a okolie mocovrho mechura) tj . žiadne chodenie na boso a nosenie crop topov, stále ísť na wc a do sprchy hneď po sexe, nesexovat s partnerom ktorý nebol v sprche ten deň, pit brusnicove a/alebo urologické čaje denne. Dokopy toto už praktizujem 2 roky a odvtedy len 1x zapal. Predtým som ich mavala 3-4x ročne.

simsalabim
17. feb 2021

@kawasakier6n urolog ci imunolog nepomohol?

pininka1
17. feb 2021

Suhlas, jednoznacne dat si pozor na zimu, od noh stale v teple, po sexe hned sprcha poriadne odspodu a pouzovat intimny gel na hygienu. Sem tam sa mi to este vrati, ale uz zdaleka nie tak casto. A este mi pomahali aj probiotika s brusnicami.

kawasakier6n
autor
17. feb 2021

@simsalabim imunolog nenasiel nic special..urologa skusam noveho

kawasakier6n
autor
17. feb 2021

Dievcence vsetko praktizujem..po sexe vycikat, partner cistotny..kedysi davno sa dal vysetrit bol ok odvtedy mi tam nechce uz ist, blokurima v kuse, caje v kuse, vsetko v teple, pijem skoro 2-3 litre denne..ja uz fakt neviem..vyskusala aj alternativnu medicinu..vsetko zaberie na chvilu..sladke nejem, stravu sa snszim drzat protizapalovu tak co robim stale zle 😪

kawasakier6n
autor
17. feb 2021

@skarli len je to problem vsetko sledovat..zatial som neprisla na to co mi robi zle..mliecne jem minimalne

vojtekovad
17. feb 2021

@kawasakier6n akoby som čítala o sebe :D ale mne je lepšie už pár rokov. Ale toto som riešila dlhé roky. Pomohlo mi že som zmenila gynekológičku. Nová mi diagnostikovala vulvárnu vestibulitídu. Nasadila kortikoidnú masť. A ďalšia hlavná záchrana je, predpísala mi ženské probiotika s estrogénom gynoflor. Neskôr som to vymenila za lactofeel, ptretože gynoflor je super ale obsahuje hormón. Teraz vždy po ruke lactofeel, vždy po sexe a aj vždy po menštruácii a aj hocikedy. Ďalej krém prurigyne ako prvá pomoc, bomba. A po sexe vždy urologický čaj alebo uroval akut ale MANOSA ta je super. Moje problémy sa zlepšili o cca 60-70%. Ale vyvolávačom je dosť sex no takže :/ žial nepreháňať a žiaľ, s týmto veľmi opatrne. Musíš si odsledovať hranice, koľko je už príliš, koľko zvládneš. Teda nie ty :D ale tvoj mechúr. Závisí veľa aj od polôh :D Ja som mala občas po nejakých géloch mykozu a po antibiotikách vždy. Odkedy tie probiotiká zo spodu beriem /cez antibiotiká každý deň/ nemám problém. Roky žiadna mykóza, roky žiaden silný zápal močových. Nikdy by som nepovedala, že ženské veci tak súvisia s močovými. Pre to mi nikdy nič nenašli keď vyšetrovali moč /samozrejme pri zápale močových áno/ ale tak bežne nikto nikdy nevidel dôvod, žiaden lekár mi nepovedal pre čo......až som sa prestala sústrediť na močové odkedy ma gynekologička nasmerovala správne....

kawasakier6n
autor
17. feb 2021

@vojtekovad super znie to zaujimavo co pises..a lactofeel obsahuje estrogen? Manosu mam..o tom prurigyne mi hovorila gynekologicka..no vacsinou pocitujem najviac problemy cez plodne dni v obdobi ovulacie co mz najviac stve kedze sa snazime a potom pred menstruaciou..taky zacarovany kruh 😔

vojtekovad
17. feb 2021

@kawasakier6n gynoflor obsahuje estrogen. Lactofeel nie, pre to teraz už používam lactofeel ale zo začiatku je lepší gynoflor, aby aj ten estrogen to všetko zvnútra upravil a vyliečil. Ja pred menstruaciou a po menstruacii. najidealnejšie je to cez menštruaciu :D ale ked to maš tak pred menstruaciou tak probiotika a krem prurigyne ti to dajú dokopy určite. Ja už aj urologycke čaje menejpijem. A najviac mi pomáhal urologycký NEPHROSAL. Poradila som ho aj tete. To isté. Do 15-20 min úľava. Ano začarovaný kruh, viem presne o čom píšeš. Teraz už viem ako na ten kruh :D aj ked nie je to vždy idealne, ale zlepšenie o 60-70% po rokoch trápenia si myslím že je ok. Mne pomohli aj tie kortikoidy kvôli tej diagnoze. skus si prečítať o nej, možno maš aj ty. A ked nie, to bude ešte lepšie. Ale tie veci ti určite aj tak pomozu. Samozrejme okrem koktikoidneho krému :D ten ti netreba

lienka00
18. feb 2021

Musím sa k vám aj ja pridať. Už rok a pol sa stým trápim. Každý mesiac atb, keďže nič iné nezaberá. Všetko vyskúšané.. Mam v moči stále e coli. Zaujímavé je, že u mňa je väčšinou spúšťačom menštruácia. Keď som sa pýtala, čo to stým ma spoločne, odpovede som sa nedockala🙄Vždy vtedy sa mi spustí aj zápal. Gynekológ samozrejme nič nenašiel.
@vojtekovad to co píšeš, je zaujímavé. Ešte som o tom nepočula. Musím veru asi nájsť aj ja druhého gynekológa, lebo ten môj je bieda..Nechapem to, ako to môže byť také silné, že nič na to nezaberá, okrem teda atb. Ale aj tie, dokedy budú pomáhať? A stále si nimi ničiť imunitu..nie je riešenie.

romivever7
19. feb 2021

zienky...ja som mala chronicke zapaly cca od 19r. do cca 22rokov stale...nebolo to o nicom inom..len zapal..nasledne antibiotika....s tym spojene mikozy ..len co som toto doliecila..dalsi zapal..dalsie antibiotika..vystiedala som 4 urologov....takze v podstate som bola uz na 500kach antibiotikach cele roky....potom som na odporuacanie kamaratky podstupila liecbu v nemocnici v Šaci..bola to vtedy nova liecba..spocivala v tom, ze som najprv 1x do tyzdna chodila tam na urologiu na vycievkovanie a nasledne mi vpychli do mocoveho mechura nejaku latku (nehormonalna, mozu aj tehotne zeny)..po case som uz chodila 1x za 2tyzdne...potom uz len raz do mesiaca..cele to trvalo asi pol az tristvrt roka..medzi tym mi robili vysetrenia ako cystoskopiu a tak.....a od vtedy..musim klopat..ked mam 1x do roka zapal..tak to uz je vela....ale uz vam nepoiem nazov liecby...lebo to uz bolo cca 6-7 rokov dozadu....viem ze som vam asi velmi nepomohla...ale mozno sa nejak cez net dopracujete k tomu co sa tak praktizuje..alebo vam bude niekto vediet poradit viac

vojtekovad
19. feb 2021

@lienka00 tak e coli je o niečom inom ako to máme my. Máš konkrétnu vec, konkrétnu baktériu, tiež som si myslela kedysi či aj ja nemám. Ale nemám. Tej sa zbaviť je ťažké. Skús detox chlorellu napr. a probiotika zo spodu určite môžu pomôcť. Tak že sa ti to spušťa cez menštruaciu je to normalne lebo vtedy sa samozrejme viac baktérie množia....a ty máš práve s baktériou problém či čo to je tá e coli. Ale jednoznačne by som sa na to vrhla aj probiotikami a hlavne chlorella možno nejaké prírodné antiparazitikum. ale na e coli ti viac neporadím

samozrejme maximálne sa všetky vyhýbať kúpeliskám, plavárňam, bazénom akýmkoľvek spoločným kúpaniam či vo vírivkách .... k e coli a iným darčekom tam prídete hravo. Okrem toho aj ke´d nie, aj tak to škodí....chlór....chlad...mokré plavky.....špina......bála som sa mora, tiež som si písala pred rokmi s nejakými dievčatami tu na fore a im more neubližilo,.....môžem potvrdiť že ani mne.

@romivever7 velmi zaujímavé, skús pohladať papiere od lekára :D tá liečba ma celkom zaujíma ak by sa to vrátilo. Ale 2 x príjemne neznie, musela si si riadne vytrpieť. Hlavne že je už dobre. Ale na dôvod pre čo máš tie zápaly ti vôbec neprišli?

lela53
20. feb 2021

@kawasakier6n viem vám poradiť aloe vera drinking gely,colostrum ,a vitaaktiv-komplex vitamínov, prípadne môžem aj objednať a poslať

kawasakier6n
autor
21. feb 2021

@vojtekovad podla mna je to podavanie kyseliny hyaurunovovej priamo do mechura..robi sa to ambulantne aj mne to pred 5 rokmi robili..asi mesiac..vycievkovali moc a potom tam zaviedli tu kuselinu..na chvilu pomohlo ale po roku sa to vratilo

kacusik69
21. feb 2021

Urovaxom si dat napisat, na tri mesiace... pomoze

ateragram
21. feb 2021

@kawasakier6n ja mam presne to iste co ty. Kazfy mesiac pomaly zapal. Naposledy mi dali antb na 20 dni. Tie som dobrala cca pred 2 tyzdnami. Tiez uz neviem co by som si na to dala.

ateragram
21. feb 2021

@kacusik69 ja som brala Urovaxom a pocas 3 mesiacov 3x silny zapal. Mne nepomohol vobec

kawasakier6n
autor
21. feb 2021

@kacusik69 mala som ale po vysadeni sa to po nejakom case vratilo..navyse mi to neodporucaju brat ked sa snazime o babo

kawasakier6n
autor
21. feb 2021

@ateragram v poslednej dobe mi ale velmi pomahaju tri veci co mi odporucili tiez kocky co to mali dlhodobo chronicke..vravim ok skusim co ine mi ostava a neviem ci nahoda alebo to ozaj zabera ale citim sa dost dobre odkedy to pouzivam a navyse uplne som citila ze daco islo a toto to akoby to zbrzdilo a preslo to..ani po sexe ziadne svrbenie, palenie bolest alebo daco..je to canephron tabletky 60 ks cisto rastlinny liek na dlhodobe pouzivanie 4 tabletky malinke denne, kapucinku od AFRA nie ine znacky ale konkretne tuto kazdych 8 hodin 25 kvapiek, a bylinne intimne vlozky od Tiande..tie su fakt super musim povedat..brutalne na nejake palenie alebo svrbenie..citim ako okamzite ucinkuju..no zatial to vyzera velmi nadejne s tymito produktami tak uvidim 🙏

ateragram
22. feb 2021

@kawasakier6n dakujem vyskusam. Tiande vlozky som mala. Myslis tie zelene? Intimky aj na normalny menzes? Dakujem

kawasakier6n
autor
22. feb 2021

@ateragram aj tie ale pouzivam aj jemnu starostlivost a energia zivota ci ako sa to vola..no tie mi dost pomahaju od svrbenia a jemneho palenia..nie intimky su mimo menzesu a maju aj zelene denne menstruacne a nocne..mam celu radu

ateragram
22. feb 2021

@kawasakier6n pojdem si kupit. Mam tam.aj VIP zlavu tak nakupim vsetko co tam maju. Dakujem

vojtekovad
24. feb 2021

@kacusik69 mne urovaxom nepomohol

lela53
28. feb 2021

@kawasakier6n dobrý deň, skúšali ste Aloe Vera Drinking gel Sivera,cistus Incanus tablety a Cistus Incanus čaj?môžem aj objednať

kawasakier6n
autor
28. feb 2021

@lela53 nie neskusala este 😊 ja som tolko toho uz za 10 rokov poskusala ze uz je tazke verit ci vam daco pomoze na dlhsie alebo zase len chvilu

lela53
1. mar 2021

@kawasakier6n určite liečba by bola na dlhšie, lebo produkty sú na prírodnom zložení. Ja mám možnosť kontaktovať sa aj s našim primarom a môžeme to prebrať aj s ním.ak by ste chceli vyskúšať, nechajte mi vás fb,alebo tel.kontakt 🙂

ateragram
1. mar 2021

@lela53 ahoj. Ja som zacala uzivat cistus complex od Energy a aj Flavocel a pila som aj caj Smilax. Tak dufam ze to pomoze