Čo Vám / Vašim manželom pomohlo prestať fajčiť?

lubik87
28. jan 2019

Žienky poraďte...muž sa trápi od 1.1 s fajčením..prvé dva týždne bol celkom bez teraz si už dá 5/6 cig...ale.snazi sa ..bol dosť podráždený predsa len 20 rokov fajčenia za sebou...posledné mesiace.mal.v práci rušno tak dával aj 2 krabičky za deň 😱 rozmýšľa nad e cigou alebo tabletky / náplaste / žuvačky...akupunkura...čo pomohlo Vám ?

bsp39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arcticcode
28. jan 2019

@lubik87 Prestal som s ecigaretou. Ale ne iQos, to je padelek, normalne elektronicka cigareta na liquidy. Prva stala 25€, naplne 24mg/ml, postupne som to znižoval a asi za 8 - 9 mesiacov som prešiel na beznikotinky a tie kurim (resp. skôr inhalujem) doteraz

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubik87
autor
28. jan 2019

Haha presne aj ja som prestala pred otehotnením a už som sa nevrátila ani mi nechýba 🙂 a mužík vidí aká som fajn ..len rozdiel keď mám nervy tak jem.predtym som si zapálila. :D
@ptmt1011

lubik87
autor
28. jan 2019

@arcticcode wau to ani nepoznám tie beznikotinky...🙂 Čiže na liquidy...a. Je to to čo sa môže náplň vyliať a človek sa otrávi..dosť sme.toho už počuli také bububu od kamarátov

dominika6
28. jan 2019

@lubik87 u nás sa skúšala aj elektronická ciga,-je to blbosť..skôr to iba svietilo ako dymilo 😀..0 bodov
prešlo sa na žuvačky,z ktorých sa neskutočne čkalo..čiže 0 bodov
prešlo sa na náplaste- 0 bodov
obmedzenie na isté množstvo denne - 0 bodov
nefajčenie vôbec - 0 bodov
momentálne IQOS..je to asi kompromis..

nikca101
28. jan 2019

tak môj muž prestal fajčiť na svoje narodeniny tak že večer pil a popritom fajčil jednu od druhej a to doslova si ich zapaľoval jednu od druhej. potom najbližšie 3 týždne nemohol ani hovoriť ani jest ani nič čo ho všetko v hrdle strašne pálilo a zatiaľ za ten čas sme spočítali koľko ho vyšlo to jeho fajčenie za posledných 10 rokov čo fajčil - fajčil približne 1,5 krabičky denne čo je tak približne 5€ na deň krát 365 dní v roku čo je 1825€ ročne a za tých 10 rokov je to 18250€. a keď si uvedomil že už dávno sme mohli mať vtedy splatenú hypotéku na dom keby nefajčil tak sa v ten deň proste zaťal a odvtedy už nefajčil a zatiaľ je tomu 6,5 roka čo sa drží.. takže za pokus to stojí mu spočítať koľko už prefajčil a čo všetko by za tie peniaze mohol mať a možno nech si skúsi odkladať do pokladničky všetky drobné za ktoré by si šiel kúpiť cigarety a keď uvidí ako mu to tam narastá tak možno bude tiež sám chcieť prestať

lubik87
autor
28. jan 2019

@nikca101 toto sme už riešili ...teraz keď nefajčil tie dva týždne vôbec tak minul.este viac na jedlo :D aj unho je to.zhruba tak ako píšeš ty .ja som.mu povedala ešte pred vianocami keď sme boli posedieť s kamošmi a 10 cig dal.v priebehu pol hodiny že či tu chce byť pre.svoje deti aj o.30 rokov..tak toto naňho funguje ..ale.nechcm.nic.hovorit privolať...musí sa sám.rozhodnut ..podľa mňa je to hlavne v hlave ...z mojej skúsenosti....

lubik87
autor
28. jan 2019

@nikca101 a ináč pokladnička za ušetrené na cigach už funguje :D

bsp39
28. jan 2019

Kamarátka mala zažívacie problémy. Lekár jej zakázal fajčiť. Prestala zo dňa na deň. Takže počkaj, kým sa ti objavia zdr. problémy 🙂
@lubik87

nikca101
28. jan 2019

@lubik87 presne tak je to hlavne v hlave on sám to musí chcieť.. aj moja kamoška keď prestala tak jedla asi 10 balíkov gumených cukríkov za deň čo teda tiež stálo viac ako tie cigarety ale po čase asi tak po 3-4 mesiacoch jej to pomaly prestalo chutiť a už to ani nepotrebovala a tiež prestala takže možno to je len otázka času alebo si musí len sám nájsť dôvod prečo prestať.. možno ho skús nalákať na nejaký jeho dávny nesplnený sen čo stojí kopu peňazí že by si ho mohol splniť ak by prestal fajčiť alebo nové auto, dovolenka alebo niečo iné po čom túži viac ako po cigaretách ;)

aj keď mne sa to možno ľahko hovorí keďže ja som nikdy nefajčila, no teda len som to pár krát skúšala a aj mi to chutilo ale ja som si vždy vravela že len sa to nenauč lebo predstava že celé moje vreckové poputuje len na cigarety bola hrozná :D mne nezáležalo na tom že sa na to zomiera veď predsa každý raz musí na niečo zomrieť mne skôr vždy záležalo na tom ako žijem a čo si budeme hovoriť tie cigarety stoja majland a keď človek nefajčí si môže minúť tie peniaze na niečo čo chce a viac si ich užiť ako len mať zážitok s toho že fúkam do vzduchu dym :D

lucka2101
28. jan 2019

Moj prestal dnom kedy sme si vzali uver a nefajci uz 7 mesiacov ale zato kompenziu jedlom za 3 mesiace pribral 10 kg teraz sa to ustalilo a aj zdravotne mu to posobi dobre dostal astmu a pribrat potreboval nie az tolko. A uz si zvykol je trosku nervozny ale kazdym dnom menej

deti95060810
28. jan 2019

môj strýko prestal fajčiť zo dňa na druhý, keď mu lekárka povedala že to vyzerá na rakovinu pľúc....

lubik87
autor
28. jan 2019

@bsp39 haha no dedko má.cez.80 rokov fajčí od 15 tich a nejak mu tie zdravotné problémy stále.nedosli..myslim že toto nebola dobrá rada ale dik :D

lubik87
autor
28. jan 2019

@nikca101 keď od peňazí to.unho nezáleží nechýbajú tak to.nevidi..ja zasa míňam na háčkovanie more peňazí tak keď.spomeniem.kolko.by ušetril tak mi so.smiechom.povie a koľko by ušetril za.moje hackovance :D ..on má.prave všetko ..jedine čo môžem preňho spraviť posielať ho viac do skúšobne je bubeník a nebude stíhať s dychom možno to pomôže...:D

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arcticcode
28. jan 2019

@lubik87 To je somarina. Stokrát som sa s tým olial, stokrát mi kvaplo do huby a tu som, živý a zdravý. :D
Beznikotinky sú normálne liquidy, s obsahom nikotínu 0. Takže ti to len parí z držky, ale inač z toho okrem pocitu nemáš nič. :D

katka13katka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bsp39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
julinka29
1. mar 2019
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

ked to čitam, mrazi ma :( je to individualne. Každe telo je ine, každe telo reaguje inak. Ale zase ak je možnost, chut a vola prestat fajčit, tak prečo nie. Robime to pre seba a pre naše zdravie. Ked ste prestavali fajčit, robili ste to pomocou elektronickej cigarety, alebo na to stačila iba pevna vola?

rainbow82
29. máj 2019

Tu nejde čo pomôže a čo nie!Človek musí najprv sám chcieť!Pevná vôľa chýba 😀😀😀😀😀.A pravda človek minie nemalé peniaze za cigy. A keď sa to zráta,ufffff.Najlepsie ukončiť v jeden deň.

fiafia
29. máj 2019

@lubik87 určite by som nešla do žiadnych náhrad ani obmedzenia počtu cigariet. Tiež som to tak mala z dvoch denne bolo v horší deň aj 6 aj viac. Čo mňa vyliecilo z cigariet? Keď ma poslali na plucne vyšetrenie a RTG pluc. Nikdy v živote som sa tak nebála ako keď som stála pred tými dvermi. Zaprisahala som sa, že ak bude všetko dobré viac cigaretu do huby nedám. Ten strach má úspešne vyliečil.