Dehydratácia - liečba v domácnosti

ivet37
23. feb 2017

ahojte mamky mate vedomosti ci skusenosti s dehydrataciou liecbou v domacnosti a
lebo odporucate nemocnicu? dakujem

ivet37
autor
23. feb 2017

totis sme opet chory no absolutne nechce pit ani jest stojim nad cerou aby vipila caju par hltov kvoli tomu som sa sem obratila

janci05
23. feb 2017

Môj syn keď jeden raz veľa vracal, tak sa aj dehydratoval. Len čo niečo vypil, tak to vyvrátil, ale aj tak som sa znažila každú chvíľu dať niečo piť. To sme už mali aj teploty, tak sme išli k doktorke a tá mu pichla injekciu, ale tá zabrala len na chvíľu a vracali sme dalej. Dala nám potom Hydrasec a kázala piť Pepsi Colu s trochou soli a jesť slané tyčinky. Na koži na rukách mu skúšala či je dyhdratovaný a to tak že na dlani mu natiahla kožu a keď sa pomaly vracala naspäť, tak to bol znak už nejakej tej dehydratácie. Treba si však všímať, ako často chodí aj cikať.

aristka
23. feb 2017

Ide o male dieta ,takze stav urcite treba konzultovst s dr....
@janci05 u malych deti robit skusku riasy koze je absolutne mimo a dieta ,ked dosiahne tento stav ,mozu to byt jeho posledne minuty....

janci05
23. feb 2017

@aristka Však ja som nepovedala, že nemá ísť k doktrorke, môj mal tiež 6 rokov, keď sa toto stalo. Len som napísala svoju vlastnú skúsenosť, nič viac a nič menej.

aristka
23. feb 2017

@janci05 kozna riasa sa robi u dospelych nie starych ludi ....deti su uplne ine ,jrdnoducho ,aby sa mamicks tym neriadila ,lebo si moze zabit dieta ...

janci05
23. feb 2017

@aristka Ale keď mi to ukázala doktorka v ambulancii, tak som na vlastné oči videla, že tá koža ide pomalšie naspäť ako neskôr, keď bol úplne zdraví, takže nejaký indikátor to zrejme je. Tu je to aj spomenuté.

http://najmama.aktuality.sk/clanok/227759/dehyd...

dai
23. feb 2017

@ivet37 ahoj... mojmu synovi akurat konci 6ty den crevnej virozy - ma 5, schudol asi 3kg... a teda ak by to vcera neprestalo tak by som uz isla do nemocnici s nim na infuzky... pri takom chrobakovi su 3kg strasne vela☹

v kazdom pripade som vcera volala svojej lekarke ( je na lieceni, takze v pondelok som bola u jej zastupkine - ta kazala hydratovat, takze som malemu davala fluidex rozpusteny vo vode po trosickach a smectu - tu mi ale vracal ☹ on vlastne stale vracal☹ a viac menej od soboty poriadne nic nezjedol len ochkal ze brusko boli... )
vcera mi moja lekarka poradila mu dat kynedril - ako, v zivote by mi to nenapadlo ale vyskusala som - a ono to fakt zabralo - uplne ho to upokojilo a vcera vecer si prvykrat vypytal jest - a dnes uz je normalne - samozrejme teda dieta - suchare, banan, ryza ... ale je to s chutou a uz nemrnka... ako, bud to preslo same alebo fakt zabral ten kynedril...

co sa ale tej hydratacie tyka tak ten fluidex je fajn - nechuti hnusne ako kulisek alebo smecta a sluzi cisto na tie hydratacne ucely...treba pit pomalicky, po par glgoch, neustale ponukat...

aristka
23. feb 2017

@janci05 to mas doktorku amaterku ,prosim ta s tymto na mna nechod ...a net znesie ....a ja verim ,ze bola alebo je s dietatom u dr.,kedze jej absolutne nechce pit a bohvie kolko tento stav trva....

ivet37
autor
23. feb 2017

@dai dakujem moja cera ma tiez 5rokov ale chvala bohu je trochu pevnejsia a ma z coho chudnut. to su normalne dostupne lieky?

ivet37
autor
23. feb 2017

@aristka trva dva dni v pondelok sme boli u lekara zo zapalom priedusiek. viem ze este den bez tekutin hrozi dehydratacia len sa chcem vyhnut nemocnici bo nema dobru povest ale vdaka aj za tento nazor

janci05
23. feb 2017

@aristka Doktorka amatérka určite nie je, keďže aj ja som k nej ako dieťa chodila, takže už niekoľko desaťročnú prax má.
Autorka spomína, že dieťa je choré, takže nevieme, či sa jedná o nejakú virózu bežne spojenú s teplotou alebo nie. Ani môj syn keď má teplotu a klasické sople a kašle, tak moc piť nechce a každú chvíľu ho kontrolujem a dávam piť. A zatiaľ sme v nemocnici neboli. Ten test na koži to je len kontrola, nič iné. Doktorku nech navštívi keď je dieťa choré. Chcela vedieť aké máme domáce skúsenosti, tak som jej odpovedala. Každá matka sama musí vedieť, čo je pre jej dieťa najlepšie.

ivet37
autor
23. feb 2017

jasne ze rano ideme k nasej doktorke sa vratila uz z dovolenky

aristka
23. feb 2017

@ivet37 tvoje dieta musi pit ...70az100 ml na kg vahy denne ...kedze nic nepije je dehydratovana a ak nic nepije jeden den uz ste mali byt v nemocke ...bez ohladu na povest ,kedze podat infuzku a rehydratovat dieta hadam vedia vsade ...no urcite je to tvoja zodpovednost kedy vyhladas dr....takze sa snaz do dietatka nieco dostat ...

dai
23. feb 2017

@ivet37 ano, vsetko je to volne dostupne...

ivet37
autor
24. feb 2017

@aristka dakujem jasne po duskoch vypila za cely den tri pohare caju stala som nad nou a nutila som ju vecer uz aj daco pojedla tie antibiotika co jej dali v pondelok maju pisane ze mozu sposobovat nechutenstvo. ale dakujem moc

ivet37
autor
24. feb 2017

@dai rakujem

ivet37
autor
24. feb 2017

dakujem mainky🙂

sense
24. feb 2017

Kup v lekarni rehydratacny roztoj a davaj po lyzickach....je to bez predpisu

ivet37
autor
24. feb 2017

@sense vdaka

aristka
24. feb 2017

@ivet37 tak to je super....

ivet37
autor
25. feb 2017

🙂