Epilepsia, dá sa vyliečiť navždy?

kikinel
7. sep 2019

Dobrý deň dá sa epilepsia vyliečiť navždy?

shilla23
7. sep 2019

@kikinel nie da sa dat do bezzachvatoveho stavu pri dodrziavani rezimu ale vyliecit sa neda

limetka69
7. sep 2019

@kikinel ahoj, moj kamarat mal taketo zachvaty na dennom poriadku v podstate, nemohol ani vodicak robit, tak mu jeden dr povedal, ze ked bude totalny flegmatik, tak zachvat nedostane a on do nedostal uz mozno aj 10 rokov a ma vodicak, je asi v tom bezzachvatovom stave, ale tak asi to je jedno ci uplne vylieceny alebo, spiaca epilepsia, hlavne, ze je relativne ok

uzanka16
7. sep 2019

Naša suseda co Mala epilepsiu tak ju už 35 rokov nemá a 35 r. bez liekov. Mne povedal kedysi môj lekár že pri ženách sa to vie stratiť keď žena porodí v podstate hormóny že dosť majú vplyv nato. Aj tá suseda to stratila po pôrode. Ale osobne neviem ci sa to úplne stratí alebo len je akokeby epilepsia spala.

milus777
7. sep 2019

U deti sa to zvykne vyliecit. Moja sesyra dostala jeden zachvat ako 6 rocna a odvtedy uz vobec. Teraz ma 30 🙂

sweat
7. sep 2019

Ako povedala @milus777, u detí sa zvykne. Ja som mala jeden záchvat ako 7 ročná, rok na to ďalší, do 12-tich na liekoch a bez záchvatov, potom ešte ďalšie 2 roky sledovaná v neurologickej ambulancii už bez liekov. Mam 36 a záchvaty sa nikdy nezopakovali.
Ale mne práve neurológ pri poslednej kontrole povedal, že u žien sa to práve zvykne vrátiť po pôrode, tak neviem 🤔 ešte som nerodila

milus777
7. sep 2019

@sweat sestra uz rodila dvakrat a chvalabohu sa drzi. Uz nieje ani sledovana na neurologii...