Mám mastné vlasy

natalia939
11. jún 2018

Dobrý večer, mám problém s mastnymi vlasmi. Používam headen shouders. Večer si umyjem hlavu a ráno už ju mam trochu mastnú a po dvoch dňoch ani nehovorím... Už som skúšala asi 5 druhou samponou ale nič nepomáha. Mám 15 rokov možno to je tým.
Tak ak má niekto s týmto skúsenosti tak prosím vás poraďte.
Za rady vopred ďakujem. 😊

blairgossip
11. jún 2018

Mne pomohlo to ze som si prestala umyvat kazdy den vlasy. Ano par tyzdnov budes chodit tak ze kazdy treti den budes mat mastne, no upravi sa to. Obmedzila som to na kazdy druhy den a potom kazdy treti, teraz mi dokonca staci si umyt vlasy raz za tyzden. Ked mas mastne daj si do drdolu, copu, a tak sa to da aj zamaskovat

juliet86
11. jún 2018

Ano. Skus si ich viackrat za sebou necgat co najdlhsie zamastit. Napr umy si stvrtok a potom az pondelok rano. Skus aj caj zo zihlavy na vlasy. Jablcny ocot na vlasy. Pouzi suchy sampon a zniz prijem tukov najma zivocisnych v strave. Zrus ofinu ak mas. Aku mas plet? Plus skus sampon z lekarne. Porad sa s lekarnickou

lubik87
12. jún 2018

@natalia939 určite zmyvat vlasy tak dva krát do týždňa Max. Žiadne suché šampóny nepoužívaj zničí ti to pokožku hlavy a začnú sa ti tvoriť lupiny...umývaj si čistou vodou ..teda oplachuj...vlasy sa ti preto mastnia lebo ich príliš vysusujes ...ide leto nebude skola máš šancu ich napraviť uvidíš obrovský rozdiel po mesiaci .cim menej budeš zmyvat tym menej budú mastné

titla
12. jún 2018

Ja mám to isté. Od puberty. Teraz mám po 30-tke a skúšala som už všetko možné od rôznych šampónov až po neumývanie hlavy, resp. umývanie len čistou vodou a efekt nulový. Ale aj moja mama a sestra majú rýchlo mastiace sa vlasy. síce nie až tak ako ja, ale ja mám PCO a toto je jeden z príznakov. Čiže ak by to bolo u Teba tiež v dôsledku hormónov veľmi si nepomôžeš.

ink
12. jún 2018

to menej frekventované umývanie je super rada, ešte mi napadá šampúch. To je tuhý šampón, nezaťažila by si ním vlasy parabénmi a podobnými zložkami klasických šampónov. Práve túto sobotu som držala v rukách šampúch presne na mastné vlasy, voňal skvele! 🙂

kiwi3
12. jún 2018

@ink parabeny som v sampone videla asi trikrat v zivote. do samponov sa obykle nepouzivaju

hermanecka
12. jún 2018

Ten sampon co uzivate obsahuje silikony,vyhodte ho..zkuste v DM obycejne sampony Alverde bylinkove za par korun(tedy Euro🙂)..jsoz kvalitni a prirodni..mne se masti od detstvi porad,v dobe puberty,ted po 2 detech a stale stejne..pujde o vetsk tvorbu mazu ue zlaz ..s tim nic zrejme nenadelate..max se na to vykaslat a vlasy si umyvat podle Vasi potreby🙂spis si je nefenujte teplym vzduchem

mrkvicka060
12. jún 2018

menej caste umyvanie je fajn rada, hlavne kvoli pokozke hlavy. ale ked raz mas mastne vlasy podmienene hormonalne, tak sa mozes aj poskladat a neurobis s tym nic. Jediny cas, kedy mi vlasy nemastneli a umyvala som max 2x za tyzden alebo stacilo aj raz bolo, ked som bola tehotna. Inak cely zivot mi mastneju vlasy hned na druhy den od umytia a nepomoze mi nic 🙂

ink
12. jún 2018

@kiwi3 mne sa zda,že Head and Shoulders ich obsahuje.

pietrins
12. jún 2018

https://www.mojadm.sk/balea-sampon-proti-lupina... s týmto vydržím aj 4 dni nezmývať vlasy

hermanecka
12. jún 2018

A ještě mně kdysi pomohla tzv.gumaz od fy Hergen od profi kadeřníka..nanese se na hlavu a nechá 30min působit..je to chladiva pěna a odmastí krásne vlasy..odstraní ten maz u kořínků a vlasy pak dostávají výživu a nemastí se tolik..

kiwi3
12. jún 2018

@ink nie, neobsahuje. pozeravam vzdy zlozenia, tak si pamatam https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-S... ale to, co tak velmi skodi mastnym vlasom je hlavne mydlo Sodium Lauryl Sulfate a Sodium Laureth Sulfate, preto produkuju este viac mazu. takze tomu je dobre sa vyhybat

henikav
12. jún 2018

@natalia939 kto ma mastne vlasy nic s tym asi neurobi, mozes kupovat drahe prostriedky, pomoze len ciastocne a navrat k mastnym vlasom bude vzdy. Pises ze vydrzis dva dni, to mas este super. Mozno ti trochu dopomoze suchy sampon. Ja to riesim tak ze si jednoducho vlasy kazde rano umyvam, aj tak sa sprchujem, tak ci uz tie vlasy zmyjem to je len minutka do plusu, ale davam si len malicko samponu a len raz. Este ak mas rada kucierky ti moze pomoct trvala na vlasy, sice nebudu mastniet, ale zas sa ti znicia. Z blata do kaluze 😉

ivana11155
12. jún 2018

Vyskusaj sampuch, je to prirodny sampon (vyzera ako mydlo), su aj na mastne vlasy, chvilu budes cakat, kym sa vysledok dostavi, ale oplati sa. Samponov z drogerie mozes kupit dalsich pat a ani jeden ti nepomoze. Pri sampuchu sa ti bude postupne predlzovat interval medzi umytiami. Oplati sa.

ink
12. jún 2018

@kiwi3 Ďakujem ti veľmi pekne za info, budem vedieť 🙂 <3

natalia939
autor
12. jún 2018

Ďakujem všetkým, určite vyskúšam to čo ste mi poradili 😊

zdenka67
12. jún 2018

@ivana11155 prosim ta, kolko trva asi cca kym si vlasy zvyknu na sampuch - ja som totizto skusala mydlo s citronovou travou z manny, po mesiaci som si povedala, ze dlhsie uz nevydrzim... vlasy som mala uplne padle, otrasne, este horsie ako ked som ich mala len mastne, co sa tyka predlzovania casu na umytie, asi ani toto nie je pre mna riesenie.. diky za info

ivana11155
12. jún 2018

@zdenka67 co sa tyka predlzovania intervalu to bolo urcite dlhsie ako mesiac. Ale po par umytiach som videla, ze mi sampon "sadol" a ze je to od umytia k umytiu lepsie. Moze byt, ze tebe ten konkretny sampon nesadol. Ja som napriklad spokojna len so sampuchmi z firmy Ponio. Skusala som aj Soaphoria (vychadzaju lacnejsie) ale efekt horsi, ani som nedopouzivala a vyhodila a este som skusala od Musk - dal sa ale aj tak som sa vratila k Poniu. Tym som chcela povedat, ze aj sampuchy su rozne a kazdemu sadne nieco ine.

zdenka67
12. jún 2018

@ivana11155 tak ja este asi skusim teda dat sancu tomu sampuchu 🙂 mozno som fakt prisla akurat k nejakemu, co mi nevyhovoval, skusim toto, diky moc 🙂

kubkovamama
12. jún 2018

Ahoj. Podobne ako baby píšu čím menej chemikálií,umelin,parabenov,tým lepšie. Mne sadla kozmetika Bione,keďže mi aj dosť padajú, samozrejme nefarbit,nelakovat,proste nič.Balzam tiez nepoužívam,iba vlasový sprej od Kallos,je to taký jemný opar na objem.20cm som musela dať dole,aj som plakala😁vlasy mám mastné+suché konce od mlada.A tiež som prestala fenovat.Teraz v lete vyjdem von,hlavu dole a za 10min suché aj objem a umývam tak cca každý 3ti deň.Strava vyhodiť sladkosti,umeliny..kremiky+zinok veľké balenie z DM..inak aj ich šampóny Balea sú super.Napr.z lekárne Vichy,značkové,mi viac uškodili ako pomohli.Elseve no otras.Ale každému sadne niečo ine..no urcite by som vsadila na nejakú prírodnú kozmetiku,Alverde,Nobilis Tilia,Bione atď,je toho dosť a za fajn cenu

melasinda
12. jún 2018

Poradíte mi, kde tento šampúch zoženiem? Len nejako objednať cez net? Počujem o tom prvý krát. Ďakujem.

ivana11155
12. jún 2018

@melasinda pozri stranky Ponio.sk, Navia.sk alebo Sashe.sk - na Sashe su hadam vsetky firmy, ktore ich predavaju, ked das do vyhladavaca slovo sampuch. Na stranke ponio.sk je kopec referencii od ludi ku kazdemu konkretnemu sampuchu, mozno pomozu nasmerovat, ktory by ti sadol.

malykonik
12. jún 2018

Ja som skúšala všetko z menovaného (okrem neumyvania, to by som nevydržala), a nepomohlo nič. Riešim to už od puberty tým, že si ich umývam každé ráno, a nevidím v tom problém, ani s kvalitou ani s hustotou. Jednoducho niekto má tie mazove žľazy aktívnejšie a nespravi s tým nič,povedala mi to aj dobrá kožná. Veď ak sa ti z večera do rána zamastia, umývaj si ich ráno 😃 a problém vyriešený

asocial
12. jún 2018

@natalia939 :D natalia, ja by som bola rada, keby som si umyvala vlasy kazdy treti den..umyvam si kazdy den..vobec nema vplyv, ci si umyvas vlasy kazdy den na ich mastnotu (vrai aj kadernicka)..podla mna je head and shoulders jeden z najhorsich samponov na vlasy..
vyskusala som asi milion samponov, jediny dobry bol taky, co sa uz nepredava a nevyraba...
takze musis skusat..(ja mam 36 rokov a taky problem ako ty mam od asi tvojho veku. Kolegyna ma o desat rokov viac ako ja, a taktiez)
🙂

viera27
12. jún 2018

mne pomaha takisto sampuch (ponio, soaphoria, zihlavove pouzivam s citronom). V nudzi suche sampony. A co som si vsimla, tak ked si vlasy vyzehlim, vydrzia do aleluja. Ale tak to velmi neodporucam.
Tiez sa zamysli, ci si vlasy umzvas spravne. Sampon patri iba ku korienkom a kondiconer a maska zase iba do dlzok.

nelinka888
12. jún 2018

Skús piť žihľavový čaj, aj ten je vraj na to veľmi dobrý 🙂

bonnie2
12. jún 2018

@ivana11155 kde sa da ten sampuch kupit? Mne sa tiez madtia vlady, na hlave ich mam asi pat a musim si ich umyvat rano lebo vecer to je zbytocne lebo by som ich mala rano mastne tiez. A este ich musim fenovat kedze nemam cas rano o pol piatej cakat hodinu kym mi uschnu a ked uch niejedy necham priridzene vysusit tak sa vobec necaju ucesat...

bonnie2
12. jún 2018

Uz som nasla kde to kupim

eliska13
13. jún 2018

@natalia939 nič nepomôže máš taký typ vlasov.U teba je ešte šanca, že je to len pubertou a prejde to.
Treba si vlasy umývať samponom 2x nezaťažovať gélom, tuzidlom, lakom spať v gumičke nech sa Ti nelepia na tvár.nefenovat silný fénom čo najmenej si ich prehrabavat.Su na trhu výborne suché šampóny používaj ich je to super vec a nikdy som kupóny nemala

kiwi3
13. jún 2018

@eliska13 praveze to je mytus, ze si treba umyt dvakrat. uplne staci raz, tym druhym razom pride jedine k vysusovaniu koze, co vedie k vacsiemu masteniu