Pobyt v tme

1lionik1
29. sep 2022

Ahojte, ospravedlňujem sa vopred, ak tu už podobná téma bola, keď tak mi prosím pošlite link, zaujímaa, či má niekto skúsenosti s takouto terapiou.
Chcela by som ísť na 7 noci na tento pobyt,aby s v sebe niečo vyriešila, vlastne dala niečomu zmysel a nejako sa nakopla.
Ďakujem 🙂

slapina
29. sep 2022

@1lionik1 počula som o nej, ale úprimne? to asi nebude celkom pre každého, trúfaš si byť niekde zatvorená tak dlhú dobu? čo tým vieš vlastne získať?

galioska
29. sep 2022

@1lionik1 za 7 noci nevyriesis nic, iba oddialis😕

1lionik1
autor
29. sep 2022

@slapina tmy sa nebojím, ani zostať sama so sebou, prešla som už všeličim, no radšej nebudem mať veľké očakávania, ale myslím si,že za 7 dní zo mňa neubudne, buď mi to nieco dá alebo nie, ukončiť to môžem kedykoľvek ak to nešlo ...mňa zaujímajú realne skúsenosti ľudí, ktorí to skúsili a zažili

1lionik1
autor
29. sep 2022

@h2 aha ďakujem 🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kate211
29. sep 2022

@1lionik1 Ja skusenosti nemam, ale kolega sa koli tomu rozviedol s manzelkou. Zacala navstevovat tieto terpaie tmou - opakovane. Vraj to je nejaka sekta a nedalo sa s nou doma vydrzat.

liljana
29. sep 2022

Matrac zniest do pivnice, nech ti tam nosia v noci jedlo a pobyt v tme si mozes urobit hocikedy. 🙂

cheeta
29. sep 2022

Hovorí sa tomu aj zmyslová deprivácia, zámerné odstránenie podnetov z jedného alebo viacerých zmyslov.
Môže to napomôcť rôznemu...možno by som vyskúšala najskôr floating, ním sa vie docieliť hlboký relax. A tým náhľad.
Ak pobyt v tme, tak si dôkladne vybrať sprievodcu.

kamlicek
29. sep 2022

@kate211 sekta? Myslela som, ze je to len proste akoze nieco take ako terapia, tak aby clovek sa naucil vypnut. Aby sa naucil veci vypustat, filtrovat.

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1lionik1
autor
30. sep 2022

@mamula20 googlila som, mám už aj termín pobytu, mňa len zaujíma či sa tu nájde niekto, kto tým prešiel a bol by ochotný sa somnou podeliť o svoju skusenost. Viem, že to nebude ľahké...preto má.zaujima, s čím cca mozem počítať a či to realne aj niekomu niečo prinieslo

1lionik1
autor
30. sep 2022

@kate211 nie je to sekta, je to pobyt, ktorý si zaplatíš na koľko dní chces a ideš domov, ak máš zaujem môžeš sa tam vrátiť ak potrebuješ niečo v sebe vyriešiť ale nikto ťa do toho nenúti ani ta neovplyvňuje, je to najmä o tebe a tvojich rozhodnutiach.

kate211
30. sep 2022

@1lionik1 Ja vazne neviem co to je, ani ma to nezaujima. Ja len hovorim, ze kolegovi sa vratila z toho pobytu v tme zena tak vymenena, akoby patrila do nejakej sekty. To tvrdi on, nie ja. Rozviedli sa vraj koli tomu.

denissa007
11. okt 2022

@1lionik1 ahoj,nemam osobnu skusenost, ale kuk toto video pre predstavu, velmi zaujimave

https://www.youtube.com/watch?v=cfjb_TffNYE
janaspa
20. jan 2024

@1lionik1 môžem sa opýtať kde si bola na po yte tmou a bola so spokojná?