Pomáha žihľava na silnú menštruáciu?

15. apr 2021

Pijete niektora? Čitala som, že zmierňuje silnu menštruaciu, lebo obsahuje vit. K.

januska1905
15. apr 2021

To neviem, ale mne veelmi pomohla alchemilka. Ked prisli kramy, zacala som si varit caj, moze sa pit az do ovulky. Ja ho pijem len cez kramy a krce nemam vobec a to ja som az odpadavala, a co sa tyka sily krvacania, to sarvy den vyblazni a potom len slabotka. Ja odporucam alchemilku

snazilka_bio_mamka
15. apr 2021

tiež neviem, ale kamilka pomaha, to je iste.

alenamihal
15. apr 2021

naj je Alchemilka 14dni pred menstruaciou 3x denne a aj pocas menstruacia...to ti pomoze na krce a bolesti...

unicornlady
15. apr 2021

Podľa mňa žihľava skôr zvyšuje prietok krvi a zhorší silnú menštruáciu (ja keď mám migrénu, žihľava mi to zhorší)

rebríček obyčajný sa tiež používa pri menštruácii

marticka85po
15. apr 2021

Skus pit rebricek obycajny - mysi chvost. Alchemilka skor maternicu este viac prekrvuje a to moze prispievat k silnejsiemu krvacaniu. Rebricek ma opacny efekt. Mne to velmi pomohlo a uz nemavam silne krvacanie ani krce 🙂

hviera81
15. apr 2021

ja odporucam tiez skor rebricek ako alchemilku, ale ono, sama si to vyskusaj, na sebe to zistis, lebo kazda sme ina... skus viac cyklov jedno, druhe, potom kombinacia.

veronnica080
15. apr 2021

Ja som skôr čítala, že keď pravidelne piješ žihľavový čaj ti vie pekne upraviť pleť ak máš napríklad často vyrážky. V spojitosti so silnou a boľavou menštruáciou by sa mala piť skôr alchemilka alebo myší chvost

danka808
15. apr 2021

Mne pomohla len alchemilka, zihlava je skor na detox

waggi
15. apr 2021

Presne ako baby píšu, lepší je Alchemilkový čaj proti kŕčom a bolestiam. Vyskúšaj ten piť.

autor
15. apr 2021

A rebriček Vam skutočne pomohol proti silnemu krvacaniu? Dnes mi začal menzes, ako často ho mam piť? Už možem očakavať zlepšenie aj počas tejto menštruacii, alebo sa musi piť pred menzesom?

marticka85po
15. apr 2021

Ano pomohol mi,ja som krvacala cele roky takto silno,aj velke zrazeniny som mala.Mne pomohol asi po mesiaci uzivania.pila som ho cely cyklus aj pocas ms. Treba vyskusat. 🙂

hviera81
15. apr 2021

pred.
kedze ma byt pauza, tak cca 2 tyzdne pred by si mala zacat, a po prve dni menzesu, potom uz vynechaj. kazdy bylinkovy caj by mal mat prestavku.
ale uz ked mas ms, tak pi 🙂 sama zistis.