Používali ste kozie mlieko pri atopickom ekzéme/dermatitíde?

wild.horses
5. jan 2014

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci tu ma niekto skusenosti s pouzivanim suroveho=nepasterizovaneho kozieho mlieka pri dietati s atopickym ekzemom(od mierneho az po tazky stupen).Mam namysli potieranie postihnutych casti tela mliekom, jogurtom resp. inych pripravkov vyrobenych zo suroveho KM.Nie pitie.
Kazda skusenost ci nazor vitany.
Velka vdaka.

mummy01
5. jan 2014

Surove mlieko je neupravena potravina nevhodna na konzumaciu-moze obsahovat koliformne mikroorganizmi,plesne,kvasinky a aj zlateho stafylokoka ktory moze sposobit pokozke postihnutej ekzémom hotovu katastrofu.Moj syn mal ekzem infikovany kvasinkami a zlatym stafylokokm a bojovali sme s tym pol roka.Takyto experiment ti jednoznacne neodporucam,mlieko a ekzem proste nepatria k sebe.Ja som syna vyliecila z tazkeho ekzemu prisnou bezmliecnou a bezlepkovou dietou.

margarita
5. jan 2014

moja mama pred cca 20 rokmi sama pila take mlieko od znameho dodavatela, kvoli rakovine. kedze som od detstva trpela na atopicky exem, nutila to pit aj mna, co sposobilo, ze dodnes sa mi uz len pri tej predstave dviha zaludok....zda sa mi, ze sme to vtedy skusali aj potierat - mala som to najma na dlani a predlakti jednej ruky - no vobec mi to nepomohlo.
paradoxne sa mi exem zlepsil doteraz najma v tehotenstve a pocas dojecenia...a od preliecenia chlamydii a mykoplaziem pred x rokmi uz to vlastne mam len sporadicky suchu skvrnku kde/tu najma v zime alebo ked sa moc macam a malo nasledne kremujem....
takze ja som prikladom neuspechu takejto liecby.
😝