Skúsenosti s detským liečebným domom v Smokovci?

kasami
10. mar 2008

Ahoj maminky,
chcela by som sa opytat, ci mate niektora skusenosti s detskym liecebnym domom v Smokovci
Mala by som tam ist so svojim 3,5 rocnym synom na 3 tyzdne, tak ma zaujima vsetko vseticko co viete
Dakujem 🙂

majkamojka
5. apr 2016

@maca_p Ďakujem za typy 🙂 Budem mať aj auto, tak určite pôjdem čo najviac s nimi po okolí. Moje orientačné schopnosti sú dosť mizerné, ale keď si to doma naplánujem tak to dám 😀 Ešte raz ďakujem

lucy56
5. apr 2016

@majkamojka co potrebujes od alergologicky co som citala tak staci pisomne vyhlasenie rodica o bezinfekcnosti ja skor musim zacat chystat oblecko.my nemame nic na hory myslim obuv

majkamojka
6. apr 2016

@lucy56 mne hovorili ze sa mam pripravit, ze sa ma budu pytat na vsetko od narodenia deti, tak som sa rozhodla ze im prinesiem zdrav.karty, alebo lekarske spravy. Uvidim. Zalezi od ochoty doktoriek. Topanky ani my nemame. Asi by som si uz mala pripravit veci... cez vikend...

lucy56
7. apr 2016

@majkamojka no ja beriem kartu celu ked nieco budu chciet vediet maju to tam, a chystat pomaly zacnem uz aj ja cez vikend,a hlavne som zvedava ake pocasie tam bude ale asi chladnejsie ako tu u nas

petra122
24. apr 2016

Tak a my mame nastup 16.juna a ideme po 3x.Prvy rok som bola len s dcerkou druhy rok aj s dcerkou (6rokov) a syncekom(4roky) a teraz kedze mame doma decembrovciatko 2015 tak idem s 3 detickami.Dufam ze to zvladneme a uz sa tesime.🙂

veronicka12
26. apr 2016

Dnes som bola odniest papier do zdravotnej ze maju na to mesiac tak uvidime dufam ze ma schvalia a inac by sme mali ist okolo 23.9na 21dni tak nam povedali v Smokovci sa tesim aj bojim berem aj starsiu 11r.Za kolko vam prislo vyrozumenie? Dakujem

martinkastanko
26. apr 2016

@veronicka12 o 2 tyzdne som mala vyrozumenie doma. Aj prvy a druhy krat.

mobilka
26. apr 2016

ešte by som sa chcela opýtať, ako ste to riešili v práci - myslím voľno - mali ste dovolenku alebo PN, alebo čo? ďakujem

veronicka12
26. apr 2016

@martinkastanko ako bolo? Nejake rady kde ste chodili dakujem 🙂

veronicka12
26. apr 2016

@mobilka no od nas Co bola kocka mala bud nadrobene cize NV alebo dovolenka 🙂

martinkastanko
1. máj 2016

@veronicka12 Akurát sme tu druhý krát. Prvý krát bolo super, teraz sme tu zatiaľ len druhý deň. Prvý krát sme stihli veľa výletov, napr. Štrbské pleso, Popradské pleso, Skalnaté pleso, Hrebienok, Zamkovského a Rainerová chata, Solisko, Belianska jaskyňa, múzeum Tanapu, aquapark Poprad..... A to čo sme nestihli vtedy, chcela by som obehať teraz 🙂

lucy56
12. máj 2016

My sme sa vratili z horneho smokovca tento tyzden tak pridam hodnotenie.co sa tyka ubytovania tak super, kazdy den upratuju menia uteraky izba velka aj steloku sprchovy kut a kuchynka s kanvicou mikrovlnkou a par riadmi takze spokojnost.vyhovoval nam aj system doobeda procedury poobede volny program vela sme pobehali videli.co ale ozaj nechapem je strava podla mna velmi nevhodna pre alergikou,vsetko zahustene mukou,vela smotanovych omacok dost take tazke hutne jedla, vela zemiakov celkovo same sacharidy a co ma najviac zarazilo deti alergici by asi nemali citrusove plody orechy med mak ananas su to vsetko alergeny a napr nasmu malemu ozaj vsetky sposobuju reakciu alebo zhorsuju napr atopicky ekzem.to jedine sa mi tam zdalo nedotiahnute z hladiska liecby astmy alergii a atopickeho ekzemu.stacilo by trochu nastudovat novsie sposoby stravovania ale tesime sa a dufame ze aj na rok nam liecbu schvali poiatovna

nektar_inka
20. máj 2016

Ahojte. Mne dnes prislo vyrozumenie, že na schavili kúpeľňu liečbu v Hornom Smokovci... Cakala som,že nám schvália Smrdaky, keďže sa maly ma ísť liecit na atopický ekzém... A čo si tu čítam,tak mam pocit,že Smokovec je zameraný skôr na dýchacie problémy... Máte niektorá skúsenosť s liečbou AE v Smokovci?

maca_p
20. máj 2016

@nektar_inka do smrdakov v ziadnom pripade neodoslu dieta s astmou, tam su silne sirove vypary, ktore drazdia dychacie cesty. 😉

janula2511
21. máj 2016

@didikajka ahoj mozem sa spytat ze kazdy rok chodite do horneho smokovca?a v akom si ubytovani?lúči?a to mas poistovnov schvalene ako doprovod?a ste spokojny?

lucy56
21. máj 2016

@nektar_inka my sme sa prave nedavno vrtili ale nepostrehla som ze by v hornom smokovci liecili nejako specialne atopicky ekzem, prave som vyssie pisala ze ani strava tam nie je prisposobena pre alergikov atopikov a ani procedury neboli prisposobene na atopicky ekzem, skor su to kupele na horne dychacie cesty, astmu a klimatoterapiu a nie na atopicky ekzem, na to su smrdaky

janula2511
21. máj 2016

@lucy56 ahoj vies mi prosim ta povedat ze za luc sa kolko plati?13,50 na den

mummy01
21. máj 2016

@lucy56 HS ale nieje primarne pre atopikov. A uplne na zaciatku sa da oznamit ak ma dieta specialnu dietu.

maca_p
21. máj 2016

@lucy56 so stravou je do priserne tak v hornom aj v dolnom smokovci. sama biela muka a zemiaky. krpec mal zaludocnu virozu a namiesto sucharov alebo ryzoveho odvaru mu doniesli bravcove mäso a zemiaky. a to mu nosili dva dni na obed aj na veceru. cista katastrofa.
ja som si nahlasila iba obedy cez tyzden a 2 moje decka co mali stravu, tak tolko peciva sme mali, ze az... bolo mi to luto vyhadzovat, tak som to susila pre dedove sliepky a vydalo na velký plastovy kybel 😲

nektar_inka
22. máj 2016

@lucy56 Ďakujem za odpoveď.. nechápem,prečo nás posielajú tam.. Spýtam sa na to detskej lekárky. Môžem sa ešte spýtať, či je tam možná výmena sprievodcu? neviete náhodou?

nektar_inka
22. máj 2016

@maca_p malý nemá astmu, ale atopický ekzém, preto som čakala,že nás pošlú do Smrdákov...

lucy56
22. máj 2016

@mummy01 ja viem na co je hs urceny,ved kocka sa to presne cuduje ze preco ich davaju do hs ked maju atopicky ekzem ako hlavnu diagnozu, co viem ja tak smrdaky su pre dospelych detske liecebne kupele pre atopikov momentalne asi nie su na sr, a moj maly mal bezmliecnu dietu nahlasenu a aj tak mu skoro kazdy den doniesli nieco zle, alebo mu nedoniesli nahradu olovrantu, desiaty ak bola mliecna a pre mna je tam proste zastaraly sposob stravovania alergikov, astmatikov,ktory sa neriadi najnovsimi vyskumami,lebo stravou sa da vela veci zlepsit v zdravotnom stave, ja tak doma nevarim uz roky a ide to aj bez muky ako zahustovadla a mlieka do kazdeho jedla,ale to je na inu debatu

lucy56
22. máj 2016

@janula2511 my sme doplacali 14e na den,ale mala som apartman v sosne so samostatnou kupelnou, a kuchynkou ale nie preto ze by som potrebovala luxus ale preto lebo nic ine nebolo volne v tom case ked sme chceli ist, ine ubytovania neviem kolko doplacali

janula2511
22. máj 2016

@lucy56 takze sosna 14euro +strava a kupelny poplatok?

maca_p
22. máj 2016

@nektar_inka myslela som, ze ma kombinaciu. moj ma kombinaciu astma+atop. a ten ma teda brutalny.

maca_p
22. máj 2016

@lucy56 ja som s deckami este zastihla eru detskej liecebne pre deti v travnici. liecili sa kupanim vo vode z podhajskej. tu im tam vozili v tych 1000 l. kontajneroch. bolo to uzasne, voda velmi dobre zaberala. aj liecebna bola super. perfektne sestricky, dobry personal. vonku mali obrovsky park.
bohuzial, samo mesto a aj za pomoci mestskych poslancov, medzi nimi sedeli dokonca lekari odhlasovali zrusenie detskej liecebne. my sme tam boli posledny krat. nepomohli ani peticie, ani nic. nenazrana banda debilov zrusila to, co pomahalo detom, to co bolo jedine na slovensku.
s odstupom rokov, budovu vraj "kupila" nejaka pani.
ked sme protestovali - boli sme aj na mestskom zastupitelstve - bola tam aj televizia JOJ, aj statny rozhlas a televizia, novy cas a nic... proste zanik.
maly tam stihol byt 2x.
a tak si zijeme...

lucy56
23. máj 2016

@janula2511 nie v tych 14e bola aj strava za doprovod plus kupelny poplatok za dieta k tomu

lucy56
23. máj 2016

@maca_p viem o tejto kauze lebo aj ja som hladala nieco na atopicky ekzem a nasla som info o tom zruseni detskych liecebnych kupelov na ekzem a do podhajskej zvyknem chodit s malym sama a tiez k moru to pomaha na ekzem

janula2511
23. máj 2016

@lucy56 a to si bola schvalena poistovnov ako doprovod?

lucy56
23. máj 2016

Ano maly ma doveru