Štikútka u dvojmesačného bábätka

maminkincecusik
9. okt 2013

Ahoj , chcem sa spýtať aký máte názor/skúsenosti so štikútkov u bábatka. Niektorí vravia,že mu je zima,iný že je pocikané alebo proste chce prebaliť a lekári,že to nemá zjavnú príčinu a ani to nie je škodlivé,že to prejde...Aké máte skúsenosti/alebo čo ste u svojich drobčekov,aké súvislosti vysledovali vy? ďakujem

seemani
9. okt 2013

@maminkincecusik ahoj, malý mi štikutkal takmer od narodenia, teraz má tri mesiace a už len veľmi zriedka sa to stane. Myslím si, že tiež je to len tak, nepozorovala som n ič, čo by štikútke predchádzalo.. Možno akurát tá zima, zvykne mi štikutkať keď je v izbe chladnejšie, ale aj to nie vždy, tak nvm :P ale určite ťa to nemusí trápiť, bábätkám sa štikutká, prejde to same a netreba mať obavy..

maminkincecusik
autor
9. okt 2013

ja sa ani nebojím len svokra,že to je od zimy,svokor ,že to mu vadi plienka a kade čo.. 🙄 tak sa vysomár z toho 😀 Mne tiež už v nemocnici malý štikútal(aj v brušku vlastne)potom sa to vytratilo úplne a teraz zasa...tak ja ,že či nááhodou 😎 ale keď nič tak fajn

majka777
9. okt 2013

Štikútka vzniká väčšinou aj preto, keď dieťaťatko rýchlo papá (doslova hlce), tým pádom vdýchne babätko aj viac vzduchu. Určite to neznamená nič zlé, moja mala štikútkala dosť často a vekom to ustúpilo...dokonca jej to začalo už v brušku 😉

jadinka
9. okt 2013

náš drobec štikútal veľmi často, niekedy aj niekoľkokrát za den..vekom to ustúpi 🙂

maminkincecusik
autor
9. okt 2013

@majka777 može byť ináč,lebo najprv som kojila s klobúčikmi a keď sa mi po mesiaci pekne vyformovali bradavky(mala som ich maličké a nevedel sa mi prisat moj cecúšik) tak som kojila bez a aj štikina vymizla..ale občas hlce to je pravda a začalo nám to zas....takže asi to bude aj tým,že je to proste veľky hláádoš 😉

akrim1311
9. okt 2013

presne ako píšete.Prebaľovala som a aj babušila,aby nebolo zimka.A veru aj nám to začalo v brušku.Možno aj to hltanie vzduchu pri papaní.Ale spontánne to odišlo.Teraz sem-tam štikútajú-hlavne,keď sa veľa nasmejú 🙂

saska.t
9. okt 2013

bolo mi Dr.povedane,ze babatko nema este vyvynutu prepazku medzi pazerakom a zaludkom a preto ma stikutku, mala som to pri oboch detoch,medzi 3-4 mes. sa znizila intenzita stikania na Minimum 😉