Predpisuje antikoncepciu iba gynekológ alebo aj sestrička?

12. apr 2024

Ahojte baby, predpisuje antikoncepciu iba gynekológ alebo aj sestrička? Môžem sa s nimi aj poradiť alebo mi to len predpíše a idem preč? Nemám skúsenosti. Ak máte nejaké tipy, ktorá je najlepšia alebo máte skúsenosti prosím poraďte. Ďakujem krásne

crazy_cat_lady
12. apr 2024

ahoj, antikoncepciu by ti mal gynekolog predpisat po tom, ako ta vysetri, idealne aj vezme krv atd, urcite by ti ju nemal predpisovat len tak "medzi dverami" 🙂 neda sa vseobecne napisat, ze ktora je najlepsia, lebo kazdemu zapasuje ina 🙂

ms_green
12. apr 2024

Sestrička ti lieky predpísať nemôže, musí tam byť "pečiatka" lekára. Ona len posiela e-recept alebo ti dáva papierový. Väčšinou "stačí zavolať", keď máš opakovane tú istú a toleruješ ju dobre. Pred prvým predpísaním by malo byť vyšetrenie. Nedôverovala by som lekárovi, ktorý napíše bez toho aby skontroloval, či ti to nemôže uškodiť.

rybkoava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mia_von_prag
12. apr 2024

Lieky predpisuje iba lekár, najprv prebehne vyšetrenie

vyrovnanaosoba
12. apr 2024
luccija
12. apr 2024

Na každý problém iná ATK a určite vyšetrenie a krv.Predpisuje lekár.

zanta3
12. apr 2024

Jednoznacne gynekolog, ten ta predtym musi aj riadne vysetrit, aby mohol urcit, aka je vlastne pre teba vhodna. Nemoze sa to iba tak od brucha.

viestta
12. apr 2024

Zena zlata, ty si to predstavujes, ze prides k sestricke a povies jej nech ti predpise antiku, ktoru ti poradia na MK? Aj aniika su lieky a predpisuje ich lekar po zvazeni a zohladni zdravotny stav

autor
12. apr 2024

@viestta Zena zlata, aj si si prečítala čo som písala? Keď máš chuť tu byť premudrelá, ani nereaguj😀

viestta
12. apr 2024

Ano, precitala. Preto som sa ta spytala ako si to predstavujes. Antika je liek na lekarsky predpis a predpisuje ho lekar.

autor
12. apr 2024

Ďakujem všetkým veľmi pekne🙂 Vôbec som nevedela, že budú brať aj krv. Bola som stratená, ste super👍

autor
12. apr 2024

@viestta "nemám skúsenosti" si si nevšimla?