Čaká ma punkcia cysty na vaječníku

dm2
8. feb 2015

Ahojte žienky, tento týžden ma čaká punkcia cysty na vaječníku v CAR Iscare v Martine v celkovej anestézii. Mam z toho strach a preto by som vás chcela poprosiť, ak ste tym presli niektora, aby ste mi trosku popísali ako to prebieha, aké su riziká atd. Ďakujem velmi pekne. už teraz od nervozity nemôžem ani nič robiť 😀

kako23
8. feb 2015

@dm2 aku mas cystu? Ja som mala dve vacsie folikulove (vodove) cysty a v Brne v Reprofite mi robili ich punkciu bez narkozy. Neboli to nejako velmi, len to je neprijemne. Cele to trvalo asi 2minuty. Ked som sa postavila trochu sa mi krutila hlava. Inak v pohode. Nemas sa coho bat.

dm2
autor
8. feb 2015

@kako23 ahoj, dakujem za prispevok 🙂 ja ju mam už rok...v septembri som bola na sone v iscare a mudr. povedal, že ma cca 5,5 cm a je to tenkostenna cysta...nič viac neviem v podstate....len sa bojim či to nenarastlo...

dm2
autor
11. feb 2015

ahojte, dnes už som po zakroku....bola som na tej punkcii, cysta mala podla sona až 7 cm a mudr odsal cca 1,5 dcl tekutiny...už len čakam na histologiu a mam strach..dufam že budu dobre vysledky....
obsah bol vraj hnedasty....slamovej farby....

@kako23

kako23
12. feb 2015

@dm2 som rada, ze to mas za sebou 🙂 neboj sa bude vsetko v poriadku.mne ani histologiu nerobili, lebo ta tekutina bola vraj taka ako ma byt vo folikule. Kedy budes mat vysledky?

dm2
autor
12. feb 2015

@kako23 mne povedali že tekutina bola hnedasta, ale v sprave mam že slamovozlta....a vysledky budu o dva tyzdne...tak sa len modlim aby boli dobre 🙂

inač dakujem 🙂

gaaaa
30. sep 2017

@dm2
@kako23 Ahojte.Kočky vo štvrtok ma čaká punkcia cysty na vaječníku a strašne sa bojím neviem čo ma čaká a či sa potom znovu nenaleje tá cysta.

bianka1
5. okt 2017

@gaaaa ahoj ako ta punkcia prebieha ? je to velmi bolestive ? tiež ma to čaká..

gaaaa
5. okt 2017

@bianka1 Ahoj.Som dnes po a možem povedať,že v pohode.Chvílku ma bolelo trošku podbruško potom prešlo a teraz cítim ten pravý vaječník.Zákrok trval 15 min.

gaaaa
5. okt 2017

@bianka1 Robili to cez sono,napichli mi tu cystu a vytiahli až 7dcl vody,poslali na histologiu a uvidí sa čo vyjde.

bianka1
5. okt 2017

@gaaaa a robili ti to v narkoze ?

gaaaa
5. okt 2017

@bianka1 áno v narkoze,ale počula som,že to robia aj lokálne toho som sa bála,ale hned mi povedali,že ma uspia.

bianka1
5. okt 2017

@gaaaa aha,,,,moc držím palce aby výsledky boli dobre 🙂

gaaaa
5. okt 2017

@bianka1 Dakujem veľmi pekne.Aj tebe držím palce,nech všetko dobre dopadne.A možem sa spýtať prečo ti idu robiť punkciu?

bianka1
5. okt 2017

@gaaaa ďakujem 🙂 musím počkať kedy budem po menštruacii takže tipujem koniec mesiaca,,,len mne spomínali lokálnu narkozu takže neviem..to ti robili dnes aj ta pustili hned domou ?

gaaaa
6. okt 2017

@bianka1 Tak nebudes uspata.Ano naobed ma robili a 15.30 ma pustili domov.Ale ja som bola na Sliaci na jednodnovej a som z Nr.Mne hned tam primar povedal,ze to robia casto a netrapia pacientky radsej ich uspia na chvíľu.

bianka1
14. dec 2017

@gaaaa ahoj tak aj ja som po...bez narkozy no bez ničoho 😉 ty si mala kedy výsledky ? a cysta ti celkom zmysla ?

gaaaa
14. dec 2017

@bianka1 Ahoj.vážne a dalo sa to vydržať?výsledky som mala o 2-3 týždne.boli ok bola to čistá tekutina.odvtedy bolesti nemám,minulý týžden som bola na sono a zatiaľ sa nenaliala.že sa môže stať.že sa zlepia nejaké steny a už sa nenaleje,aj ked pri mojom šťastí tomu neverím.

bianka1
14. dec 2017

@gaaaa dalo sa ..nie je to až take hrozne ako to podaktoré baby písali🙂 ja sa tiež bojim ake budu výsledky, cystu som mala tam 3.5 rokov takže farbu som mala hnedkastú a krásne som ju krmila mala 10cm.,

gaaaa
15. dec 2017

@bianka1 Moja mala cez 7cm,pestovala som ju 4r.a bola že vraj len čistá tekutina.vytiahli mi z nej 70ml tekutiny.Zatiaľ sa to drží,uvdíme dokedy.Neboj bude to dobré,držím palce a daj mi vedieť.

bianka1
22. dec 2017

@gaaaa ahoj tak vysledky mám dobré dnes som tam volala 🙂 na ultrazvuk až po menštruacii..tak moc dúfam že sa potvora nenaplní , praje Ti krásne sviatky 🙂

gaaaa
23. dec 2017

@bianka1 Ahoj.Super,teším sa s tebou.Ja ju zatiaľ nemám naplnenu od oktobra,na sono idem vo februári ak sa nenaskytne niečo tak samozrejme skôr.Dakujem pekne aj tebe krásne prežitie Vianočných sviatkov❤