Kávovar Krups - oprava

tanyan
20. nov 2023

Ahojte, viete mi poradiť opravára alebo servis v BB okrem Elspo? Voda tečie zo spodku v strede a v Elspo je čakacia doba na opravu okolo mesiaca plus odhad ceny opravy (len podľa popisu cez telefón) je pomerne vysoký...

lusyc
22. nov 2023

@tanyan ahoj. Akurát som rušila opravu v opravakavovarov.sk, nemajú kuriéra a čítam, že ani dobré recenzie. Dva dni sa mi nik neozval. Po dlhom hľadaní som našla lokálneho opravára kávovarov,ďaleko, ale, povedal mi do telefónu, že tieto automaticke krupsy sa po istom čase pokazia, teču zospodu, nejaký ventil, čo sa nedá jednotlivo vymeniť, treba tak vymeniť skoro celé vnútro a to stojí cca 230€. Hneď vedel o čo ide.
Čiže poradil mi vyhodiť ( náš pred 4 rokmi stal 220€) a kúpiť nový, Delonghi. Keď som hľadala servisy, tak viacero z nich krups ani nemali v ponuke opráv.

tanyan
autor
22. nov 2023

@lusyc Ďakujem za skúsenosť.
Ten autorizovaný odhad od Elspo v BB za 180€ bol lepšia cena za opravu, ale aj tak dosť.
Asi to teda rozoberiem a skúsim si to opraviť sama, keďže sú náhradné diely v Elspo k dispozícii. Keď sú k mechanike náhradné diely k dispozícii, tak by to nemal byť problém. Manžel mi minule riešil na aute hadicu na servo, ktorú už nepredávajú a zvládol to. Tak verím, že zvládneme aj toto. 😉
V najhoršom ho môžem vyhodiť aj rozobratý. 😀

lusyc
22. nov 2023

@tanyan aj môj manžel sa do toho pustil sám, objednal tesnenia, vymdnil, ale nepomohlo to.