90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

misinn
14. okt 2010

@sivocka ved to ta je najlepsia a tu uz nedostat asi nikde ☹

yanni
14. okt 2010

Caute kocandy,

@sivocka ani mi nevrav ze posta. Vies kolko toho dnes prislo? No na nervy. A robotyyyy vyse hlavy. Mam na dalsie - mesiacov postarane o robotu. KOlegynu vcera operovali na platnicky, tak msim zastupovat. neviem co skor. A to som chcela este nejake veci poobjednavat, pokym je zlava. No na nervy, ani na hajzel nestiham ist 😠

Inak ja dnes len tak dietne, banan a jablko a na obed ryzovy polystyren. No bolo uz nesoko vcera po pilates este nieco varit. Vecer si ale urobim ryzu so zeleninou., Ak sa mi samozrejme bude chciet. Dnes tu budem asi dlho tvrdnut. Este toho mam aj´na hodin.

@misinn chod tu vahu vratit a nekupuj si ziadnu. Aspon nebudes deprimovana z tych cisiel 😀
Inak ja mam uz roky digi vahu z Tchiba, super vecicka, vazi a meria vselico a samozrejme ako ma. Mozno ze uz je aj "vybehana". Neviem ci vazila na zaciatku vselijako, nepamätam si uz.

agika1982
14. okt 2010

ahojte chudulky....tak ja som dneska dostala cervenu, takze vobec nedrzim dietku.....na par dni porusim....inak malinka ma uz 6450 gr...len mame problem, ze otaca viac hlavicku na pravu stranu...uz som tam dala vsetko mozne, aby som jej v tom zabranila a aby sa otacala dolava, ale nic nepomaha...aj hracky ma na lavej strane....boze, dufam ze neskoncime pri vojtovej metode.....

yanni
14. okt 2010

No caute,
kde ste kto??? 😨

Tak ja som sa po tom polystyrenovom obede konecne najedla. Juuuuuj fajne to bol. Ryza so zeleninou. o ked je clovek hladny zje a klinc Inak ja ryzu velmi nemusi.

Ozaj dns so itla,zemoje jdla ejovsetky njen kopyto vazaju.Sce kazda variacia chuti inak ale vyzeaju vsetky rovnako 🙄

lubikaf
14. okt 2010

@yanni to co je ta tvoja predposledna veta??? 😀 😀 sa ti tusim posunuli prsty na klavesnici 😀 😀

lubikaf
14. okt 2010

inak ja sa prave napchavam tym chlebikom bananovym, este mam chvilu, ked mozem jest 😉 inak dnes som viac menej bez prehreskov, ked neratam zemiakove pagace, co som mala poobede 😠

missin inak si mi narobila chutky s tymi palacinkami, ja som si ich na slano este nikdy nerobila, a pritom by som si ich tak dala. to sa moze na uht den?

marianca
14. okt 2010

ahojte

@agika1982 ty prosím ťa neblázni s vojtovku, toto robí 90% detí. Mne moji obidvaja otáčali hlavičku viac na jednu stranu a teraz majú obidvaja hlavičku krásnu, akurát dnes sme boli u kaderníčky a tá bola unesená ako majú pekne tvarované hlavy.
Normálne jej keď spinká zroluj klasickú plienku a podlož hlavičku, alebo niektoré robia aj tak, že zabalia kilo soli, cukru do plienky a priložia k tej strane hlavičky ktorú viac otáča.....ale fakt sa neboj, je to normálne...
@yanni ja ryžu milujem a vyzerá to supiš, mňam 😉
neviem na čo som chcela ešte reagovať, tak ništ,
pá pá

lubikaf
14. okt 2010

@agika1982 moj maly robil to iste, stale iba na pravu stranu mal hlavu otocenu. a potom casom, ako sa zacal rozhliadat okolo seba, tak to preslo, uz ho zaujimalo kopec veci 😉 neboj, to je uplne normalne 😉

yanni
14. okt 2010

Jeezis baby no ja som po sebe nepresitala. ale da sa to desifrovat ci nie? 😀 No to je moja nemecka slovencina. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Asi som mala neja blbo ten prijimac a klavesnica (bezkablova) vynechavala 😠

@marianca chod mi niekde s ryzou. ja len s donutenim. Ja som krumplova 😀 😀 😀 😀 😀

lubikaf
14. okt 2010

@yanni jo jo, pochopila som aj tak 😉 😀

kubkovka
14. okt 2010

@yanni si môj človek, aj ja milujem zemiaky, ja by som prežila na zemiakoch a kyslej kapuste, sem tam mäsko....ryžu veľmi nemusím a cestoviny tak dvakrát do roka mi stačia

sivocka
14. okt 2010

@yanni , tak som sa schuti zasmiala na tej tvojej nepodarenej vete....ale cuduj sa svete, pochopila som ju....zasa provokujes jedlom....ci hadzes nam inspiraciu...to moje..(priznavam obkukane od teba) dnes tak super vyzeralo, ze som aj pomyslela ze to odfotim, ale sa mi nechcelo stahovat fotky z fotaku,...

@lubikaf , a neposles recept na ten bananovy chlebik??? ved tusim by mi chutil.... 😉

sivocka
14. okt 2010

tusim uz spinkate vsetky, tak zase zajtra papa

agika1982
15. okt 2010

@lubikaf@marianca moja ja viem, len bola som v detskom raji a tam som sa zakecala s predavackou...a ona hned ze ak sa to nezlepsi, tak vojtova metoda....ja jej tu hlavu podkladam, ale nepomaha....ona ked citi, ze jej tam nieco brani v otacani, normalne sa posuva na okraj postielky aby tu hlavicku mohla dat do tej strany....ale tak, snad sa to zmeni...aj pediater ma vystrasil, lebo hned si to vsimol...inak uz mame za sebou aj ockovanie a bez horucok, chvalabohu.... a k tej diete, teraz papam hocico....priznavam sa, ale neprezieram sa a po piatej nepapam...inak strasne mi padaju vlasy, a na bokoch pri usiach mam normalne hole miesta...tak mi doporucili v lekarni forcapil, ze je velmi dobry...bo toto je vraj nasledok skoncenia tehotenstva...ja len dufam, ze mi tam dorastu vlasy, bo nemozem ich mat ani vypnute, take lysiny mam.....

sivocka
15. okt 2010

Dobre rano...hladam ten receptik...mrkva ako maso...na kolkej strane to mame...nepamatate niektora? 😕

kubkovka
15. okt 2010

@sivocka Mrkvu očistíme, umyjeme a nakrájame na hrubšie kolieska. V hrnci rozohrejem olej alebo maslo, opražím nadrobno nakrájanú cibuľu, pridám mrkvu a krátko popražím, osolím, okorením, pridám mletú červenú papriku, zalejem vodou a dusím do mäkka. Pridávam aj cesnak, kto nechce, nemusí. Zahustím múkou. Chutí to fakt dobre, som neverila, ale chutí to podobne ako dusené mäso.

juli71
15. okt 2010

ajojte dievcata, tak tu mame dalsi dnik , ja som sa vcera drzala , ale kamoska mi doniesla vecer kolacik vyzeral no UZASNE tak som neodolala ani sa nedalo tak som si s malou rozdelila ...no co uz 😵 chudnem zo zadku a z prs, co ma stve pretoze po kojeni(3 roky) z 3 mi ostali 1 a to urite nepotesi 😠

magimary
15. okt 2010

dnes: PIATOK-19-ty deň- 15.10.2010 UHD
---------------------

ahojte 🙂 a pekný deň!
dnes si v rámci UHD so synom urobíme asi parené buchty (teda zohrejeme 😅),
nech máme trochu zmenu a nie len stále cestoviny... 😅
už sa teším na takú "mlsotu" 🙂

st2
15. okt 2010

@magimary velmi dobry napad
u nas ficia cestoviny s paradajkovou omackou a sampionmy a este stale nam to chuti 😀 😀

sivocka
15. okt 2010

@kubkovka , az teraz som nasla tvoju odpoved...medzitym sme boli vonku....urobila som to podobne, akurat bez cibulky a pridala som na kolieska por...a nezahustovala som to mukou, len taku jemnucku stavicku mam...a chuti mi to...no a tri struciky cenaku mam ocistene, ale zostali na linke.... ☹ , dieta mi utekalo von, tak som to ze rychlo, rychlo...a takto som zabudla na cesnak...a ten ja luuuubim....ale aj tak dobrucke.....a k tomu tarhonu...no mnam obed, maso mi veru dnes nechyba....skor sladkost. Ved uz hadam do vecera vydrzim...dievcence pomahajte mi... 😵

zuzula25
15. okt 2010

ahojte

ako robite ten bananovy chlebik??je v knizke?

kubkovka
15. okt 2010

Tak babeny, ja dnes škroby, urobila som si chrumkavé zemiaky, to je zemiaky sa uvaria v šupe, ošúpu, nakrájajú na hrubšie kolieska a obalia v kukuričnej krupici zmiešanej so soľou, mletou paprikou a roznym korením, záleží na chuti....a k tomu čalamáda, bolo to fajn

magimary
15. okt 2010

@zuzula25 ,veru tak toto zaujíma aj mňa 😉
čo ja viem, tak v knižke to nie je (alebo som si to teda ešte nikdy nevšimla), ale ani len netuším, čo si mám pod tým predstaviť 😅 😕 😨 , tak som zvedavá, čo a ako 😉

inak my ideme zajtra na "veeeeľkú" oslavu a vitamínový deň ako vyšitý 🙄 😝 😠
ani si len neviem predstaviť, ako by som "tamojšej pospolitosti" vysvetľovala moje "prepnutie", že: "viete čo? ja si nič nevezmem, lebo mám chuť na jablká...nemáte náhodu niekde na stromoch?" 😝 🙄 😀
takže, zajtra to moc "ovocne" nevidím... 🙄 🤐 😒

@kubkovka, to vyzerá tiež hooodne chutné...ale na zemiaky teraz nemôžem ani myslieť-som hladná a zemiaky sú moja srdcovka 😵

lubikaf
15. okt 2010

@sivocka ten chlebik je velmi jednoduchy:

170g polohrubej muky
200g hnedeho cukru
75g masla
4 zrele banany
1 vajce
1 PL vanilkoveho cukru (ja som nemala, tak som dala skoricovy)
1 cajovu lyzicku sody bikarbony
stipka soli
4 PL nadrobno posekanej horkej cokolady
maslo a polohruba muka na formu

Postup:

Banany roztlacte vidlickou na hladku kasu. Vymiesajte maslo s cukrom, vajcom a vanilkovym cukrom. Pridajte sodu bikarbonu, sol, po castiach muku. Na zaver zlahka primiesajte kusky nadrobno nasekanej cokolady. Obdlznikovu formu (30x20cm) potrite maslom a vysypte mukou. Nalejte do formy a pecte pri 180 stupnoch cca 60 minut. Po upeceni nechajte uplne vychladnut a nakrajajte na stvorceky.

Inak to bolo v casaku Mama a ja ako desiata pre deti, tak to bude hadam aj tvojim detom chutit 🙂 No a ja som to piekla iba nejakych 25 minut, ja mam taku obyc formu z Tesca, tak sa to tam asi rychlo upieklo 🙂

lubikaf
15. okt 2010

@zuzula25 nie to nebolo v knizke, ale v casaku, no neviem, ci je podla pravidiel tejto diety, ale tak na UHT ako kolacik sa podla mna moze 😉

magimary
15. okt 2010

@lubikaf , veru chutne to vyzerá, len teda nerozumiem, že prečo "chlebík" 😅
som si myslela, že to je nejaký chleba obaľovaný vo vajíčku s banánami 😅 😝 😀

ja tiež pridám niečo úžasné, veľmi chutné a rýchle (5min!!! v mikrovlnke) na večerný UHD 😉 🙂 😵
a nielen:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=26512

kubkovka
15. okt 2010

@magimary ja mám zajtra stretávku zo strednej školy, ale našťastie ideme k spolužiakom, ktorí majú pizzeriu a ja mám zajtra UH, takže to bude vcelku dobre......horšie je nedeľa, zas k svokrovcom a tentoraz na hody a vitamíny, takže neviem, a potom zas na oslavu krsňatu

magimary
15. okt 2010

ach, veru tieto oslavy sú slabosťou našich dní 😅 😝 😉
my máme tiež ešte aj druhý deň veľkú oslavu-náš "tretí" má krst a krstinky,
ale to už sa dá, keďže mám bielkovinový deň-dám si kuracie prska a je,
len tie vitamíny zajtra vôbec nesedia 😝 🙄
nuž, ale pokúsim sa byť aspoň rozumná (pri jedení), keďže vitamínov tam moc nenájdem 😅 😉

lubikaf
16. okt 2010

@magimary ja tiez neviem, preco to nazvali chlebik. hmm, ale chleba vo vajicku s bananmi...no neviem neviem ako by to chutilo 😀

@kubkovka my ideme tiez dnes na hody, ja mam dnes bielkoviny, tak si dam nejake masko na obed, a zajtra asi iba zemiaky bez reznov ☹

zibi
16. okt 2010

no ja som si tiez dala dnes knedlik s grankom lebo cestoviny mi uz idu hore krkom
zemiaky to mozem ale cestoviny s paradajkami a paradajkovou omackou z eee
😉