Ako ste schudli a koľko po pôrode?

tilly
11. aug 2006

čo takto takáto témička? 😀 koľko a ako ste schudli po pôrode (teda nie nevyhnutne po pôrode)?
mohli by sme sa vzájomne podporovať a radiť si, nie? 😉

ninocka
1. jan 2007

a aku ides dodrziavat

certica
1. jan 2007

racionalnu 😀 -zeleninka, ovocko, kyslomliecne jogurty, celozrn.veci, sojove produkty,ryby, ovs.vlocky.....a raz do tyzdna ocistny den-len stavy a voda, prip.caje a hlavne sa potrebujem zbavit zavislosti od cukru 😲

ninocka
1. jan 2007

tak drzim palce

viamka
1. jan 2007

certica, blahozelam k rozhodnutiu, znie to rozumne, nech mas aj vysledky 😀

fafa, daj ip ak budes mat cas, lebo a v tvojich kodovanych odkazoch stracam.............

certica
1. jan 2007

ahoj viamka, ty na com ides frcat. Ja si potrebujem hlavne odkyslit organizmus a cvicit 😲

ninocka
1. jan 2007

certi a co chces zacat cvicit

ninocka
1. jan 2007

certi ako to je cvicenie a sestonedelie ?

fafa
1. jan 2007

Certica, vidim, ze si si ten zaciatok roka vzala k srdcu a rozbiehas to...gratulujem...lebo ja po vcerajsku potrebujem len a len cukor, aby som prezila...

certica
1. jan 2007

ninocka, na to sestonedelie skus vavku-ona je odbornicka, poradi (na posilnenie panvoveho dna su cviky, take zdvihania zadku a panvy, mozes aj kogelovky-stahovanie svalstva...).
Ja ked poviem pravdu, som necvicila absolutne. Chytila som asi 2 tyzdne po sekcii taku chut a entuziazmus cvicit a robit brusaky, na co mi moj doki povedal, nech sa ja fitneska neblaznim par dni po porode, ze mam pockat 2 mesiace, bohuzial dovtedy ma to opustilo 😅 . Schudla som aj bez toho, ale predsa len...
Osobne potrebujem spevnit svalstvo celkovo a mam aj stacionar doma. Kvoli chrbtici sa odhodlavam aj plavat, zatial nemam vhodne plavky.
fafa, ja cukor potrebujem furt 😅 , ale viem, ze sa to da bez neho. Uz som tak kedysi fungovala 😉

fafa
1. jan 2007

Certica a ako to fungovalo? 😉 Prosim, pomoz..

certica
1. jan 2007

fafa, ja neviem 😀 . Proste ked dietujes a jes, ked si hladna, nepride ti ani tak nutne konzumovat sladke, vtedy zjes cokolvek aj zdrave veci. Ide o to, vydrzat par dni, mozno 2 tyzdne bez cukru (samozrejme nehovorim o ovoci, a skrytom cukre v potravinach, ale hlavne ten rafinovany v podobe sladkeho, kolacov, cokolady, zmrzky, vianocky, biele pecivo a pod.) a potom Ta to nejak prestane lakat. Proste si das radsej nieco "normalne" od hladu. Mne ked sa podari niekolko dni takto bez sladkeho, potom mi uz je luto si to pokazit, ked som "tooolko" vydrzala

danii
1. jan 2007

certica, prave dnes som rozmyslala, ked som sa tak kukla do zrkadla a skusila natiahnut svoje povodne rifle, ktore sice isli, aj som ich zapla, ale to brucho co mi von trcalo..... 😝 😝 😝 normalne som z toho dostala depky.... 😝 😝
citim sa taka velka, obtlstla, proste hrozne.....
co si robila, cvicila si a za aky cas si sa dostala do formy? lebo ja mam pocit, ze to uz nikdy nebude ako byvalo.... 😖 😢 treba cakat s cvicenim 2 mesiace ked som tiez po sekcii?

vavka33
1. jan 2007

danii,ved s tym kocikom na fotke vypadas chuducko-z coho mas depku? 😀

certica
1. jan 2007

danii cvicit mozes podla mna aj skor, len ja som zrovna s tymi brusakmi chcela hned zacat 😀 . Hovorim, ja som necvicila a schudla som za 4,5 mesiaca 3kg pod svoju predtehu vahu. Urcite sa to da aj ako predtym, to je individualne zase, v mojom pripade by to islo v pohode. Trochu sa ti moze zmenit po porode postava, myslim, co sa tyka jej vyformovania, aj ked dosiahnes svoju povodnu hmotnost.
Ja fakt nie som odbornik, to skor viamka 😎 , ale zacala by som len take lahsie posilovania, natahovacie cviky, zvlast ked kojis - ziadne extremne aerobne cinnosti, kde budes potit...vtedy sa zo svalov uvolnuje kys.mliecna do obehu a dostava sa aj do mat.mlieka, ktore v dosledku toho zmeni chut a mohlo by sa stat, ze babo bude mliecko odmietat

viamka
1. jan 2007

certica, blahozelam, vypracovala si sa na vrchneho radcu, radost citat 🙂

fafa, sledke ranajky vraj zahanaju chut na sladke pocas dna!!! energeticky to ma tiez logiku, lebo mas najvacsiu spotrebu rano a primitivne cukry hned minies.

certica
1. jan 2007

no viamka, akoby ex povedala...sa zacnem cervenat 😀 😀
co mas na mysli pod pojmom sladke ranajky? - sladky jogurt,musli, ovocko...

zuzu13
1. jan 2007

tak som tu, ideme na vec? Sunky sa trasú a ja tiež keď vidím na stole klobásu... Už môžem držať dietku, nakoľko som ráno vstala a kozenky boli bez mliečka.No a kým začnem dám si ešte vínka 😅 to môžem aj pri chudnutí, že???

ninocka
1. jan 2007

zuzu co prestavas kojit

viamka
1. jan 2007

vianocka s nutelou alebo medom alebo jamom - brutus, ale kazdy vie sam co si moze dovolit.

lepsiaverzia je celozrnny clebik - tenky krajec postraseny maslom s kolieckami bananu - moc nasyti!!!

receptov je vela....

daj vapros a nasa kancelaria vam odpovie 😀 😀 😀 alebo aj nie 😉

zuzu13
1. jan 2007

ninočka, od rána ani kvapka mlieka, tak už asi kozenky doslúžili...

ninocka
1. jan 2007

hm tak skoro ti odislo
a ty si rada? alebo by si este kojila?

viamka
1. jan 2007

zuzu masmoznost par hodin si polezat analiat sa tekutinami? skus si to nebrat. mne sa mlieko stracalokaze tri mesiace na jeden az tri dni. bola som z toho vzdy spatna ale kojila sm 22 mes.!

drzi ti palce.

certica
1. jan 2007

zuzu, urcite nedosluzili, len laktacna kriza. Aj si prikrmovala?

certica
1. jan 2007

tak prosim viamka: pre moje dieta mozno do buducna fajn inspiracia 😉
Ja moc nemusim take kombinacie, resp. radsej si vychutnam tu nutelu ci banan samostatne

zuzu13
1. jan 2007

ja prikrmujem od 3 tyž. mlieško ubúdalo postupne, nepoháhali ani tekutiny /a pijem veľa/ a ani homeopatiká. Posledný týž. som odstriekala za celý deň max. 80 ml. a deň po dni to bolo čoraz menej. Syna som plne kojila 16 mes., ale pri Lucke som mala silný zápal prsníkov a nepomohlo nič. Jasne, že som nie rada že ho nemám, radšej by som bola keby denne aspoň tých 80ml dostala, Lepšie niečo ako nič,

danii
1. jan 2007

vavka - diky, ale aj tak si pripadam velko.... 😖
certica, no nieco skusim, ale fakt to bol dobry odborny clanok 😅

baby ako si kontrolujete ci este mate mliecko a kolko? ked neodsavate...

danii
1. jan 2007

aj ja radsej vsetko osamote, banan, vianocku.... ale nutelu nemusim. vlastne ja som doteraz vobec sladke nemusela, to len teraz to na mna akosi prislo, po porode.... 😖 dokonca ani v tehu nie....

sulamith
1. jan 2007

danii,ak si kojila uspesne uz v porodnici tak ti karolinku stale vazili a vraveli ti kolko ti vypila. Ja som si mliecko neodsavala,ale citila som ze mliecka mam dost.Tak ja si myslim,ze to urcite budes citit aj ty.A hlavne ked sa clovek nestresuje a je v pohode,tak aj dietatko ma vsetko to co potrebuje.Ak budes mat mliecka malo,alebo sa ti bude stracat,hned to spoznas.Aj na sebe aj na malej.
nasa sarka uz v porodnici pila 120ml,tak som bola na seba pysna... 😵

viamka
1. jan 2007

certca este sladke ranajky prosis? alebo zase slabsie chapem. 😉

certica
1. jan 2007

viamka, ja ti ani neviem, po com moj zaludok knuci, kaslat nan 😀