Ako ste schudli a koľko po pôrode?

tilly
11. aug 2006

čo takto takáto témička? 😀 koľko a ako ste schudli po pôrode (teda nie nevyhnutne po pôrode)?
mohli by sme sa vzájomne podporovať a radiť si, nie? 😉

lefika
25. okt 2007

sisa, to ze si telo prestane pytat sladke, ked sa zacnem zdravsie stravovat, som uz pocula, len nejako sa mi tomu nechce verit. uz asi tri tyzdne nejedavam sladkosti okrem jogurtov cokoladovych a idem sa zblaznit z toho, ako straaaasne by som do seba natlacila bonbonieru ☹ asi robim nieco zle 😒

anett1
25. okt 2007

no lefika neviem neviem lebo stojím teraz na tej váhe a nie a nie sa pohnuť

anett1
25. okt 2007

tak to aj ja som hrozne na sladké ide ma poraziť ked nemám niečo sladké som stoho zufala lebo takto to dalej nejde no ale od zajtra asi ziadne sladkosti no len neviem kde ich podávam vyhodiť ich predsa nemôžem 😖

lefika
25. okt 2007

anett, tak u nas to pozral manzel a potom treba prestat kupovat.ked som dosiahla "domacnost bez sladkosti", behala som po byte ako pes, rozmyslajuc, co si dam vecer a zo zufalstava som do seba hodila 2 lyzicky krystaloveho cukru 😅
a kojis anett? uvidis co sa stane ked prestanes. no ja som pribrala 😠 ale vela bab ti odprisaha, ze po skonceni kojenia zacali chudnut...

anett1
26. okt 2007

ahojte lefika áno kojím mňa ani tak netrápi tá váha kvôli kojeniu som rada že kojím a to myslím vážne aj keď sa dosť natrápime ale som rada ale sem tam ma chytí depka ako vyzerám nemôžem si nič obliecť no hrúza zadok mam ako lodný kufor už som začala aj pomaly cvičiť však Anettka dcérka ma už 5 mesiacov tak pomaly už aj hádam môžem. No a lefika ja budem asi to isté čo ty verím tomu že keď prestanem kojiť že priberiem ja priberám ešte aj z vody des. No tie sladkosti asi zabalím manželovi do roboty a každému odkážem nech sa unás na návšteve neukazujú so sladkosťami 🙂 Ja som v pôrodnici nechala iba 5 kg ☹ a teraz ma chytilo to chudnutie aj preto lebo kámoška rodila v pondelok volala my a musela sa pochváliť že už má 16 kg dole že je už na pôvodnej váhe myslela som že odpadnem 😒

lefika
26. okt 2007

anett, aj ja som v porodnici nechala 5 kil. 😀 doteraz si pamatam ako som sklamane stala na vahe 😖
a u mna to pri kojeni bolo tak, ze sice spotrebovala som viac energie na vyrobu mliecka, ale mala som cely cas hroznu zravku: typu ze som zozrala vsetko, co nezozerie mna...a vaha sa drzala. no a kedze som kojila pomerne dlho, stalo sa to zvykom a kd som prestala, musela som pomaly nabehnut do normalu.
pre ilustraciu: denne som vypila 1.5l ice tea (ak si to niekedy pila, vies ake to je sladke), k tomu jogurty, cokolada a este normalne jedlo v normalnych porciach. ked som sa pocas kojenia s tym pokusala prestat, tak mi bolo vyslovene fyzicky zle, tocila sa mi hlava, nemala som chut ani vstat z postele. no hroza 😒 ☹
teraz to uz je lepsie, sladkosti uz nejem a len niekedy ma chyti pocit,ze ma porazi, ak okamzite do seba nevpracem cokoladu 😀 😅

anett1
26. okt 2007

joj tak to my niečo otom hovor na začiatku my nechutilo vôbec jesť to aj preto som tak schudla 🙂 no teraz by som zjedla aj kona ked ju kojím ale musím sa krotiť preboha však je to hrozné. A to sklamanie som zažila aj ja prisla som domov a prvé čo som urobila som sa postavila na váhu a ked som zbadala že dole sú iba 5 kg skoro som odpadla ale mám tak uvedomeleho a zlatého manžela ktorý my každý deň rozpráva hmmm ako si schudla 😀 som zvedavá čo bude rozprávať ked pôjdem z váhou nie dole ale hore 😀

lefika
26. okt 2007

anett 😀 😀 ak je tvoj manzel taky zlaty ako ten moj, tak ti povie, ze sa mu paci, ze nemas brucho ako dosku 🙂
este manapadlo, ze pocas kojenia boli moje obcasne pokusy trochu schudnut uplne neuspesne: proste vaha sa zasekla a nepohla za cely cas. ale aspon som nepriberala 😎

roasha
26. okt 2007

ahoj herecky,no ako sa drzkate?ja som ok,prave peciem kuriatko so zemiakmi,pozyvam vas na veceru. 😀 😀 😀

lefika
26. okt 2007

roasha, tak mne posli stehienko 😀

roasha
26. okt 2007

jasne poslem,alebo prid,a dones aj flasu vinka.alebo nemusis,cosi v bare bude. 😀 😀

lefika
26. okt 2007

jaaaj vinko mame, svadobne 😀 vyborne je 🙂
inak co sme to vcera spominali s tym splnom? 😀 😅

roasha
26. okt 2007

😀 😀 😀 ,svata pravda,rano ked som prisla do roboty,svagrina do mna natlacila jeden ovocno-zelatinovy kolac,no nejedz?.ale druhy ma nepresvedcila,a ja som fakt uz len pila. 😅 ved akurat som rozmyslala,ci si teraz nedam aspon jeden zemiak,ale nedam.to peciem viac menej preto,ze robim aj soboty,tak aby mali moje lasky zajtra co papkat/muz s malou/. 🙂 vonia to fajne,ale uz ked som bola taka dietna,tak to uz vecer nepokazim. 🙂 🙂

dagsty
26. okt 2007

Sevas baby, môžem sa zapojiť do super debatky o chudnutí???? 😉
Ja s chudnutím bojujem stále a moja váha - keď jem normálne stúpa, - keď diétujem klesá..
PO pôrode som mala už aj menej a to ma rozčuluje, že som už bola o 3 kg chudšia...
Neprečítala som všetko, čo ste písali, ale myslím, že téma hovorí za všetko.
Tak preto moja výška 172 cm a moja váha 61 kg, a to som už mala aj 58kg...to bola paráda... ach jaj....
Po pôrode som dva a pol roka. Mám dcéru Rebeku /2,5/ a synčeka Nikolasa /8,5/. Od pol roka mojej dcéry už chodím do práce a keď prídem z práce tak frčím doma. A ráno odprevadím Nikolasa do školy a varím , upratujem, aby som všetko pred odchodom z domu stíhala.
Proste som vkuse v pohybe a prd ztoho..... ☹ ☹ ☹
Takže by sa už patrilo mať postavu ako predtým a hlavne udržať si ju...
Takže babenky poraďte mi ako rýchlo a natrvalo schudnúť.... prosím žiadne mliečne diéty...mlieko nemusím......
TAk pa a pozdravujem 😉 😉 😉 😉

roasha
26. okt 2007

no jasne dagsty,vitame vsetky"anorekticky".takze ja168cm,t.c.56kg,hodim dole 1-2kg,takze ziaden drastak.neratam ziadne kalorie,doprajem si vsetko jedlo,ale momentalne s mierou. 😀 ja som par rokov dozadu preferovala pitne piatky,a vahu som drzala uplne v pohode na 54kg.teraz som sa rozhodla k tomu vratit,a nemyslim ze mi to ublizi. 🙂 ziadne dojedanie po malej,a tiez nie porcie-pokial oci nevylezu.vecere koncim o 17.00h/po novom/.ziadne ine"diety"som nepraktizovala,ani nebudem.ide asi hlavne o to"cica nežer".

dagsty
26. okt 2007

Ahojko roasha /malinká je roztomilá/, ja tiež som vyskúšala, čo sa týka diét asi všetko. Skutočne môžem odporúčať delenú stravu. Chudne sa rýchlo a aspoň ja som si rýchlo zvykla. Samoška, že už dávno som na to zabudla a čo môžem to praskám...
Ja tak ako ty nejem po 17.00 hod. a potom len sem tam nejaké ovocie. Tiež som x- krát skúšala pitné dni, ale nikdy to nevydržím... ☹
Tak zatial pa.pa.pa.

dagsty
28. okt 2007

tak paráááááda, asi chudnem sama, či čo???? 😉 😉 😉 😉 😉

dagsty
28. okt 2007

Baby kde ste???? papkáte???? ha.ha.ha. 😲 😲 😀 😀

ajuskamimi
28. okt 2007

ahojte, tak aj ja sa pripajam /caf ANET 😀 / ja som sice pred porodom nebola ziadna sexica so super bombastickym telom /164cm a 62 kg/ ale dalo sa na mna ako tak pozriet. Pocas tehu som pribrala 13 kg a po porode mi ostali iba 3kg. To by bolo super, keby.... ma to kojenie nerozozralo tak, ze vam moju dnesnu vahu radsej nepoviem ☹ ja neviem co je so mnou, ale posledne dva mesiace srotujem vsetko, co sa zosrotovat da 😠 normalne ma to hneva, lenze neda sa to zastavit. Ked kojim, tak v momente som strasne hladna a smadna. Uz som skusala aj aerobik, ale ta moja jazva este obcas pobolieva /som po sekcii/, tak musim na zaciatok zacat asi s niecim miernejsim. Dietovat sa este bojim, aby som nestratila mliecko, rada by som este ten mesiac vydrzala kojit a potom, ked prco bude mat pol roka a budem ho menej kojit ako teraz, hoooooop sa na chudnutieeee 😀

roasha
28. okt 2007

ahoj herecky,vcera som pracovne makala do vecera,tak som sem len nakukla,no a dnes som dohanala,co som vcera doma nespravila. 😕 a uz som tu. 🙂

lindda
28. okt 2007

ajuska mas presne ten isty problem ako ja ☹ mam pocit,ze som to pisala ja ☹

roasha
28. okt 2007

ajuskamimi,ty sa co trapis,ja ked som dojcila,tiez som bola ako mliekarnicka,ved to je ok.ako som skoncila,za pol roka som mala povodnu vahu.ja neviem,vraj kojenim sa chudne,ale mne sa to nezda,nepoznala som chudu kojacu maminu,iba romky,ale tie asi nemali co do hrnca,len na cigaretu.

dagsty
28. okt 2007

Seva s baby, ja nekojím a lepí sa furt... dokonca sa mi zdá, že keď som kojila tak som sa vedela lepšie ovládať ako teraz.... A popri kojení som pila L- carnitín. Lekárka mi to schválila, takže som frčala na tom.... Obidve svoje detičky som kojila pol roka, potom sa mi v obidvoch prípadoch stratilo mlieko. Ale to neva... 🙂
Ja som mala tú výhodu, že som po pol roku nastupovala do práce a chcela som ako tak vyzerať...mala som frmol, lebo pracujem od 13.00 do 19.00 .
Tak si to viete predstaviť. Doobedu domáce práce, poobede v práci /pracujem s postihnutými deťmi/ a večer starostlivosť o deťúrence + kontrola domácich úloh synovi + uložiť ich spať a poupratovať ten bordel, čo narobili , keď som nebola doma.
Aj napriek neustálemu pohybu moje milované kilečká ostávajú ...na nervy...
Tak sa trápime spolu.
Dnes už budem jesť len tyčinky a banán... práve som bola na obed u svokry a mám prosím dosť. Ako na tom stojíte vy??? 😉

roasha
28. okt 2007

mne uz bolo dnes tiez dost 🙂 ,ja si dam uz len pohar pivka/B vit na travenie-podpora pecene pri traveni tukov 😀 /.a v robote mam caj cholesterol,tak si ho zajtra uvarim,chutil mi sice len dva dni,ale co nespravim kvoli svojej lenivej peceni? 😀 😀

ajuskamimi
28. okt 2007

ROASHA to som aj ja pocula, ze vraj kojenim sa chudne, no u mna to je postavene akosi hore nohami a ja idem prave s vahou hore. Teda teraz uz nie, teraz mi vaha stoji, ale po porode som chvilu bola v pohode a potom, ked sa maly rozpapal, tak som sa akosi aj ja a hlavne, co som sladke predtym nemusela, teraz si bez toho den neviem predstavit 😅 tak sa mi vaha vysupla hore takym tempom, az ma ide z toho porazit, lebo do nicoho nevojdem, co som predtym nosila, vo vsetkom vyzeram ako keby to bolo po mladsej sestre 😀 a co maj najviac trapi, este stale mam obrovske brusisko po porode, take previsnute, toho sa neviem zbavit 😢 ale verim tomu, ze od noveho roka, ked sa do toho chudnutia plne zapriem, pojde to lepsim smerom a dufam, ze sa dostanem aspon do povodneho stavu ako pred porodom 😠

roasha
28. okt 2007

jasne,neboj sa,to sa vrati na povodnu vahu.teraz hlavne aby mal co stoplik papat.mne tiez pri kojeni chutilo/dojcili sme sa pol roka,a zatial nebol menzes/.na druhej strane-ako ma vyzerat dojciaca mamulka?riadna zdrava zena.ved preco sa hovori,krv a mlieko?

ajuskamimi
28. okt 2007

tak nejak roasha 😀 ved ja si vzdy hovorim, ze zena ma mat aj rici aj cici 😀, kurde akosi mi ide strasne pomaly modry konik 😖

dagsty
28. okt 2007

Ako stále... , že budem, jesť len tyčinky a banán??? Akurát, teraz som zmastila porciu , čo nedojedol Nikolas... a tak to ide stále dookola.
Ajuskamimi, pridávam sa k tebe s tým bruchom. Moje je celkom v pohode 😕 až na to , že pri prvom tehotenstve na mne popraskalo všetko, čo mohlo. Brucho vyzerá otrasne... no comment... Stále hovorím manželovi, že som s ním pripútaná do konca života, lebo mňa by už nikto s takým bruchom nechcel...ha.ha.ha... 😅
Áno, baba má mať aj rici a cici... ale , čo mám robiť, keď mám len rici a cici nič... ha.ha.ha. 😵 😵
No , asi si idem uvariť nejaký čajík na chudnutie a praskať tyčinky.
Neskôr vám napíšem ako sa držím...

kuko7
28. okt 2007

cavte krasky, aj ja sa k vam pridam, ked porodim 😀 teraz mam 4,5 kg na vrch 😉

dagsty
28. okt 2007

Jéééj kuko7, tak potom ťa čakáme. prajem ti , aby si to dotiahla do konca v úplnej pohodičke. Pozerala som si tvoj albumček...miléééé.... normálne som sa pri fotkách trocha rozcitlivela /hlavne pri paličkách a anjelikovi/...bolo to dávno.... už si ani nepamätám.
Ja som pri prvom tehotenstve pribrala 20 kg. Išla som rodiť jak slonica 80 kilová. Pane Bože...
Pri druhom tehu som pribrala okolo14- 15 kg... no taká malá slonica...
Tak ti veľmi, veľmi, veľmi držím prsty. 😉
A pekné mená si vybrala . Moja kámoška má teraz 2- mesačného Alexeja. Pekne sa to meno volá. Alexej sem, Alexej tam... ALica je tiež bezva...
Ja mám doma Rebeku a Nikolasa.Ja som chcela pre dievča Šarlotka alebo Jasmínka, ale muž bol proti..cccc... doteraz ľutujem, že nebol pri pôrode... on síce chcel ísť, ale ja som odmietla...hlúúúúpa.... 😠
Na chlapca som mala vybraté Fabián...mne sa to meno tak ľúbi, že dovi.
Tak len moje malé vyrozprávanie.... pa.pa.pa
Cmuk...kuko7...držte sa!!!!!!!! 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂